Slovenská Matica v Srbsku

Na pozvanie predsedu najstaršej slovanskej matice, 190-ročnej Matice srbskej, prof. Dragana Staniča, zúčastnil sa predseda Matice slovenskej Marián Tkáč na vyvrcholení osláv jej jubileá.

Prof. Stanič poďakoval Matici slovenskej za podporu ochrany srbskej kultúry na Kosove a Metodiji v rámci UNESCO. Viac vo videu.

 

 

zdroj: youtube.com, TV Matica

 

 

 

 

Kto dnes oslavuje ...

Meniny na web

ukradnuté kosovo


európa na rázcestí ...

náhodný výber článkov

Akú Európu si želáme?

Verím, že si to všimol aj čitateľ, že o nej hovorili lídri EÚ.. Minulý týždeň lídri členských štátov schválili veľký zoznam čo si želajú pod vianočný stromček.. Zaoberali sa migráciou, na ktorú hľadajú aj finančné prostriedky, riešili aj opatrenia proti dopravcom migrantov, riešili spoluprácou NATO a Európy, riešili  nízkouhlíkové zdroje energie a peniaze pre ne. Ba uznali, že máme vysoké ceny energií, čo je pre mnohé štáty stále väčší politický problém.

Zbavme sa HDP ako miery blahobytu

Veľmi ma potešilo, keď predstavitelia EÚ prišli nato, že rozdeľovať eurofondy podľa výšky HDP je nepostačujúce a začínajú k nemu pribaľovať ďalšie kritériá. Trvalo to síce dlho, ale konečne.

NETOLERANTNÉ ŠTÚROVO

Štúrovskí matičiari položili 28. októbra 2015, v deň dvojstého výročia narodenia Ľudovíta Štúra základný kameň jeho pamätníka v meste, ktoré už 67 rokov nesie jeho meno.

Prieskum verejnej mienky MediaT

Agentúra deklaruje, že nie je členom profesijných organizácií, ktoré podobné agentúry združujú.