Briti vystupujú z EÚ!

Nový deň nezávislosti pre Britániu? Podľa posledných predbežných výsledkov sčítania Briti sa rozhodli pre vystúpenie z EÚ.

Briti sa napokon v referende podľa posledných predbežných výsledkov rozhodli pre brexit, teda pre vystúpenie z EÚ v pomere približne 52% : 48%.

Nastal obrovský zvrat

V noci ešte podľa správ TASR jeden z hlavných vodcov britského hnutia za vystúpenie z EÚ Nigel Farage údajne ako prvý s pokorou priznal porážku. Škótsko, napríklad, vo svojich všetkých volebných obvodoch hlasovalo za zotrvanie v Európskej únii, rovnako tomu bolo v prípade Severného Írska. Od dnešných skorých ranných hodín po tom, čo sa sčítali hlasy vo veľkomestách, je jasné, že Briti z EÚ vystupujú.

Sčítaných je 370 z 382 volebných obvodov, pričom za zotrvanie v EÚ v nich hlasovalo 48% voličov a proti (teda za Brexit) 52% voličov

Televízne stanice BBC, ITV a Skynews už považujú predbežný výsledok za nezvratný.

Nigel Farage a jeho prvé reakcie na úspech referenda:

 

 

zdroj: youtube.com, Rachel Megawhat

 

 

 

Kto dnes oslavuje ...

Meniny na web

ukradnuté kosovo


európa na rázcestí ...

náhodný výber článkov

ZMANIPULOVANÉ VOĽBY?

Podľa poslanca ĽS Naše Slovensko Milana Uhríka dostáva strana varovania a nevylučuje paralelné sčítavanie hlasov vlastnými aktivistami

Aj Slováci idú 26.11.2016 do Berlína

Pozývame všetkých vlastencov Európy na 100. večerný pochod do Berlína pre záchranu nášho kontinentu, našich národov, teda aj nás Slovákov.

NETOLERANTNÉ ŠTÚROVO

Štúrovskí matičiari položili 28. októbra 2015, v deň dvojstého výročia narodenia Ľudovíta Štúra základný kameň jeho pamätníka v meste, ktoré už 67 rokov nesie jeho meno.

Predlžuje sa dĺžka výnimky po prekonaní ochorenia COVID-19

Výnimka týkajúca sa časového intervalu po prekonaní ochorenia COVID-19 sa predlžuje z troch mesiacov na 180 dní.