Výsledky prezidentských volieb v Rakúsku

Hofer získal v prvom kolo prezidentských volieb v Rakúsku v nedeľu 35 percent hlasov.

 

Do druhého kola volieb s ním postúpil kandidát Zelených Alexander Van der Bellen.

“Ľudia v Európe si čoraz viac uvedomujú, že EÚ je protidemokratická konštrukcia, ktorý si podmaňuje ľudí,” citovala dnešné vyjadrenie šéfky francúzskeho Národného frontu Marine Le Penovej agentúra DPA.

Ľudia si začínajú uvedomovať, že EÚ nedrží svoje sľuby o napomáhaní ekonomickému rastu a obmedzení imigrácie, dodala v rozhovore pre televíznu stanicu France 2.

Hofer získal v prvom kolo prezidentských volieb v Rakúsku v nedeľu 35 percent hlasov. Do druhého kola volieb, ktoré budú 22. mája, s ním postúpil kandidát Zelených Alexander Van der Bellen, ktorý skončil s 21 percentami hlasov.

Výsledok na mape - Hofer - modrá farba:

 

 

FPÖ “vyzýva na kontrolovanú migráciu, viac pracovných príležitostí a inú Európu – rovnako ako my chcú pravidlá, poriadok, prácu a pokoj,” reagoval šéf talianskej ultrapravicovej Ligy Severu Matteo Salvini.

Nemecká politička Frauke Petryová, ktorá vedie protiimigračne zameranú Alternatívu pre Nemecko (AfD), blahoželala Hoferovi na Twitteri.

Hofer v nedeľu večer varoval, že ako prezident by zvažoval krajné opatrenie rozpustiť centristickú vládu sociálnych demokratov a konzervatívcov, ak sa nepodarí naštartovať ekonomiku iným spôsobom.

Povedal tiež, že v prípade svojho zvolenia do funkcie odmietne podpísať uzákonenie dohody medzi USA a EÚ a namiesto toho vypíše o Transatlantickom obchodnom a investičnom partnerstve (TTIP) referendum.

 

Kto dnes oslavuje ...

Meniny na web

ukradnuté kosovo


európa na rázcestí ...

náhodný výber článkov

Večný nedostatok zdrojov a nutnosť voľby

Čitateľa som možno prekvapil názvom mojej úvahy. Je to najvážnejšia ekonomická téma.

Do platnosti vstúpili prísne opatrenia

Majú spomaliť šírenie koronavírusu.

Bez servítky o vymývaní mozgov, utečencoch a ďalších témach

Známy milionár a milovník žien Boris Kollár nepotrebuje byť politicky korektný.

NATO pripravuje novú provokáciu v Kerčskom prielive

Novembrová provokácia Ukrajincov v Kerčskom prielive potvrdila, že Ukrajinci sú pripravení zúčastniť sa každej provokácie, ktorú vymyslia ich americkí páni.