Politikom v nemilosti médií nezostalo nič iné, len vytiahnuť do boja proti nim

V Čechách sa môžeme stretnúť s novým fenoménom, ktorý sa pravdepodobne stane pre dnešné časy charakteristickým.

 

Z akcií prezidenta Českej republiky Miloša Zemana jeho prezidentská kancelária vysiela priamy prenos cez internet.

Dôvod? Nedôvera v tradičné mainstreamové (to znamená pravdoláskarské) média. Tiež sú tieto prenosy kanceláriou vnímané ako ďalšia zbraň proti médiám. Inšpirované rovnakým počínaním poľského prezidenta Dudu.

Ako môže byť priamy prenos z podujatia zbraňou proti médiám? Kto má záujem môže sa pozrieť čo sa skutočne dialo a stalo a nie je odkázaný na interpretáciu médií.

Naivný občan si povie, aký to má význam? Veď médiá informujú, aj priamy prenos informuje. Tak význam to ma jednoduchý. Média prekrúcajú, zavádzajú a klamú a proti priamemu prenosu sú potom bezbranné.

Z toho ich samozrejme ide poraziť.

Média sú dnes tak ďaleko, že už absolútne neinformujú o tom čo sa deje, ale svojvoľne deformujú realitu, zavádzajú, vynechávajú, zamlčiavajú, klamú a vymýšľajú si. Už neprijímajú žiadnu realitu, ktorá sa im nehodí, nepáči. Neakceptujú žiadneho občana ani politika, ktorí im nejde po ruke a nemá tie správne, rozumej ich pravdoláskarské názory.

Mainstreamové pravdoláskarské média nenávidia českého prezidenta Miloša Zemana. Nebojí sa ich a na plné ústa bez akceptovania nimi zavedenej politickej korektnosti hovorí, čo si myslí a hovorí čo sa deje. Zeman kašle na ich snahu naťahať do Čiech čo najviac migrantov, a na plné ústa s tým nesúhlasí, teda hovorí, čo si národ myslí a pravdoláskarov odhaľuje a kritizuje. Média nenechávajú na Zemanovi nitku suchú, ale jeho popularita rastie. Momentálne sa pohybuje už cez 70 percent, čo hovorí ešte o jednej veci, pravdoláskarské média strácajú vplyv (pravdepodobne na úkor sociálnych médií).

Zeman sa s médiami nezhodne samozrejme v omnoho väčšom počte tém, nie len na téme migrantov. Sporné body sú aj vzťah k Rusku (Zeman bol na prehliadke na Červenom námestí) na vzťahoch k Číne (Zeman dosiahol, že čínsky prezident zavítal do Prahy) a ešte na mnohých ďalších témach.

Zjednodušene sa dá povedať, že Zeman nejde po ruke USA a teda ani ich cez pravdoláskarov ovládané média.

Kam sme to došli, že prezident musí vysielať zo svojich akcií vlastný živý prenos, lebo inak by sa k ľuďom pravda nemala šancu dostať?

Je to výsledok toho, že po revolúcií uchopili moc takzvaní pravdoláskari teda neomarxisti (nazývaní tiež dobroseri, slniečkári, mimovládkari atď.)

Ide o skupinu ľudí, ktorí za cudzie peniaze, vykonávajú takzvanú soft power –  teda ovládajú štát mäkkou silou a na nich nabalených užitočných idiotov a ľudí, ktorí zo spolupráce s nimi ťažia pre seba výhody. Systém je jednoduchý. Z rôznych zahraničných nadácií, fondov, ambasád prichádzajú peniaze do mimovládok,  ktoré z nich následne platia pravdoláskarov a ich aktivity.

Títo ľudia tak pracujú za cudzie peniaze, pre cudzie záujmy proti vlastným ľuďom. Ľudia sa čudujú, prečo každý „odborník“ a „analytik“ má v televízií zato, že prijatie čo najväčšieho počtu migrantov je to najlepšie pre Českú republiku (rovnako vo všetkých štátoch kde sú pri moci pravdoláskari) zatiaľ čo iba ten čudný, vulgárny, večné spitý prezident Zeman si myslí, že je to katastrofa, ktorej treba zabrániť.

Čudujú sa však iba preto, že nevedia (nechápu), že tí „odborníci“ a „experti“, “analytici” v telke sú pravdoláskari, platení zo zahraničia, plniaci úlohy zo zahraničia a pracujúci pre cudzie vlády, cudzie záujmy a teda majúci ťažko na háku vlastných ľudí. Niekedy sa týmto ľuďom hovorilo vlastizradcovia, ale tie časy sú pozatiaľ preč.

Čo bude nasledovať a ako sa bude situácia vyvíjať? V posledných rokoch začal proces, ktorého priame prenosy hlavy štátu sú iba pokračovaním a to je proces odhaľovania týchto skutočností, súvislosti a vzťahov. Ľudia nakoniec pochopia, že média ich neinformujú, iba ich zavádzajú a manipulujú a prestanú im postupne veriť. Čiže momentálne prebieha proces oslabenia dôvery v pravdoláskarské média. Na konci tohto procesu bude každý človek chápať ako funguje schéma, kto je kto a média stratia svoj vplyv.

Pravdoláskari pracujú jednoduchou metódou. Cez média ktoré ovládajú sami seba vyhlásia za tých dobrých a správnych a ostatných onálepkujú nálepkami podľa potreby. Z niekoho urobia alkoholika hulváta a hanbu republiky, z iného nacistu, fašistu, xenofóba, ďalšieho nazvú nenávistníkom atď.

Napríklad na Hlavné správy zaútočili naposledy tak, že ich označili za konšpiračný web.

Zatiaľ táto schéma ešte u veľkej časti spoločnosti funguje, lebo ju táto časť ľudí nepozná. Postupne, ako sa stále viac ľudí bude oboznamovať so spôsob uplatňovania moci pravdoláskarmi, bude ich nálepkovanie strácať na význame. Ich vplyv bude slabnúť. To umožní zmenu politických pomerov a následne zmenu legislatívy, ktorá takéto správanie nebude umožňovať, pričom najlepšie bude zobrať si príklad zo samotných USA a zaviesť aj v našom prostredí zákony obdobné, ako sú americké zákony FARA, podľa ktorých sa každý takýto človek musí označovať ako CUDZÍ AGENT.

Juraj Martus

 

zdroj: http://www.hlavnespravy.sk/politikom-v-nemilosti-medii-nezostalo-nic-ine-len-vytiahnut-do-boja-proti-nim-zvitazia/771901

 

 

 

Kto dnes oslavuje ...

Meniny na web

ukradnuté kosovo


európa na rázcestí ...

náhodný výber článkov

Slovenská identita - Konferencia Panslovanskej únie

 Slovenská identita siaha až k našim predkom Slovenom.

HĽADANIE PRAVDY

Významný medzník v dejinách slovenského národa musí aj dnes zápasiť o svoje miesto v historickom kalendári

Vravíme NIE plánovaným americkým základniam a raketám na Slovensku!

Zatiaľ čo médiá zahlcujú ľudí len témami o Covide, Američania si tu potichu pripravujú pôdu pre rozmiestnenie svojich bombardérov a rakiet namierených proti Rusku.

Kyslík z domu vyženie kovid

Čo robiť účinne proti kovidu? My (moja sestrička a ja) sa samozrejme usilujeme byť maximálne efektívni.