Zákaz po 3 dňoch museli zrušiť

 Nemecké mesto zakázalo mužským žiadateľom o azyl návštevu verejných kúpalísk. Zákaz po 3 dňoch museli zrušiť

Zákaz vydalo mesto len uplynulý piatok po záplave sťažností na sexuálne obťažovanie žien na kúpalisku. Mesto začala kritizovať vplyvná mimovládna organizácia, ktorá sleduje dodržiavanie práv utečencov. Mesto ustúpilo a migranti sa už od zajtra môžu opäť kúpať

Hovorca mesta tiež povedal, že predstavitelia mesta už osobne navštívili tri azylové centrá v blízkosti kúpalísk, aby čakateľom oznámili tento nový zákaz a vysvetlili, ako sa ľudia majú správať na kúpaliskách. Prisľúbil, že zákaz sa odvolá vtedy, “keď sa už bude zdať, že sa pravidlá správania vryli čakateľom do pamäte a bude sa to preverovať prostredníctvom rozhovorov so sociálnymi pracovníkmi v azylových centrách”.

Ako sa zdá, k náprave došlo priam extrémne rýchlo. Portál novinky.cz priniesol správu o tom, že zákaz už od zajtra (stredy) nebude platiť, nakoľko sa utečencom “podarilo vysvetliť úlohy muža a ženy v nemeckej spoločnosti”. V priebehu víkendu…

Organizácia, ktorá sleduje dodržiavanie práv utečencov v Severnom Porýní-Vestfálsku opatrenia mesta kritizovala

Miestne autority už bezprostredne po vydaní zákazu museli oficiálne poprieť správy o tom, že zahaľujú jednu celú etnickú skupinu ľudí pod rúško podozrievania, a povedali, že tieto opatrenia sú nasmerované len na vyjasnenie si základných pravidiel.

Ukázalo sa, že aj mníchovské kúpaliská mali so správaním migrantov na verejných kúpaliskách problém a vyrábajú letáky so základnými pravidlami slušného správania znázornenými jednoduchými kresbami, aby boli zrozumiteľné aj pre negramotných. Letáky sú dostupné vo viacerých jazykoch – arabčine, francúzštine, paštčine (afgánsky jazyk) a somálčine. V letákoch sa hovorí o zásadách bezpečnosti a radia, ako sa majú správať. Osobitný dôraz sa kladie na zastavenie telesného a slovného obťažovania žien pomocou obrázkov, na ktorých je červenou symbolicky znázornený zákaz obchytkávania polonahých žien v plavkách.

Hovorca Mníchova povedal, že letáky boli vyrobené už v roku 2013, kedy zaznamenali zvýšený výskyt problémov s obťažovaním v 18 mestských kúpaliskách.

“Zásadné pravidlo rešpektovania žien – bez ohľadu na to, čo majú oblečené – však nie je rešpektované všetkými našimi plavcami. Preto sme nakreslili explicitne obrázok k tomuto problému”, povedal hovorca.

Obavy verejnosti narastajú

Nedôvera občanov voči azylovým čakateľom v Nemecku rapídne vzrástla po novoročných útokoch v Kolíne, kedy sa ukázalo, že útočníci boli arabského a severoafrického vzhľadu.

Výskum verejnej mienky pre televíziu ARD ukázal, že utečencov sa obáva až 48% respondentov. Iný výskum pre ZDF preukázal, že 7 z desiatich ľudí prežíva obavy z rekordného prílivu migrantov, ktorý podľa nich bude viesť k väčšej kriminalite v porovnaní so 63% respondentov z predošlého výskumu v októbri 2015.

Nemecko v roku 2015 prijalo až 1,1 milióna žiadateľov o azyl. Žiadatelia boli väčšinou zo Sýrie, Afganistanu a Iraku.

 

zdroj: http://www.hlavnespravy.sk/nemecke-mesto-zakazalo-muzskym-ziadatelom-o-azyl-navstevu-verejnych-kupalisk/732969

 

 

 

 

Kto dnes oslavuje ...

Meniny na web

ukradnuté kosovo


európa na rázcestí ...

náhodný výber článkov

Je to tu! Konvoj slovenských vodičov za mier

Slovensko by malo zažiť to, čo nedávno Kanada. Tam vodiči kamiónov zorganizovali 70 kilometrov dlhý konvoj kamiónov pod názvom "Konvoj za slobodu".

Pripomeňme si Veľkú francúzsku revolúciu

Počiatky francúzskej revolúcie William Doyle je kniha, ktorá ma zaujala. Po jej prečítaní som si spomenul na to, že sú zástancovia hypotézy, že dejiny sa opakujú. Prečo? Popozeral som sa po encyklopédiách. Francúzsku revolúciu vyvolali vážne ekonomické problémy.