Na Slovensko prídu protestovať

Predstavitelia protiprisťahovaleckého hnutia Vlasteneckí Európania proti islamizácii Západu (Pegida) sa budúcu sobotu stretnú v Prahe, aby dohodli posledné podrobnosti chystanej celoeurópskej demonštrácie pripravovanej na 6. februára.

Protest sa v rovnakom dátume uskutoční aj v Bratislave. V rozhovore s nedeľníkom Welt am Sonntag to vyhlásila Tatjana Festerlingová, ktorá je vedúcou postavou hnutia.

Pegida je aktívna predovšetkým v saských Drážďanoch, priaznivcov má ale aj v ďalších nemeckých mestách a aj v iných európskych krajinách.

Zakladateľ Pegidy Lutz Bachmann pred týždňom na demonštrácii v Lipsku, kde sa zišli priaznivci tamojšej odnože hnutia, potvrdil, že celoeurópske demonštrácie sa chystajú na 6. februára.

Centrálny protest sa bude opäť konať v Drážďanoch, súčasne sa ale priaznivci názorov Pegidy chcú zísť aj v Bratislave, v Prahe, vo Varšave, v Amsterdame či v Birminghame. Všetky zhromaždenia budú podľa Festerlingovej naživo prepojené a v pláne sú aj vzájomné Zdravice.

Hnutie Pegida vzniklo v roku 2014 v saskej metropole, kde pravidelne organizuje demonštrácie. Z Lipska, ktoré naďalej zostáva jeho baštou, sa potom rozšírilo do ďalších nemeckých a európskych miest, priaznivcov má okrem iného v Česku, Rakúsku, Poľsku, Maďarsku, Švédsku, Nórsku, Švajčiarsku či v Británii.

 

zdroj: http://hn.hnonline.sk/svet-120/na-slovensko-pridu-protestovat-bojovnici-proti-islamu-z-nemecka-1052265

obrázok na titulke: http://spravy.pravda.sk

 

 

 

Kto dnes oslavuje ...

Meniny na web

ukradnuté kosovo


európa na rázcestí ...

náhodný výber článkov

Čo potrebujeme?

Teóriu a prosperitu ekonomiky. Ekonómovia nevystačia iba s teóriou fiskálnej politiky. Nemôžem nezačať inak ako tým, že v dobe plnej rozporov, všeobecnej depresie, ktorá dokáže otriasť aj najsilnejšími povahami, náš „bezstarostný“ život sa rozsypal ako domček z karát, hlavne keď začala zúriť u nášho suseda vojna. Ekonómovia EÚ a aj naši za 30 rokov nedokázali, aby náš ekonomický systém bol ako Febergého vajíčka, kraslicou.

Don`t cry for me Europe

Brexit. Slovo, ktoré sa v súčasnosti, ale aj v blízkej budúcnosti omieľa a bude omieľať až do omrzenia. Je to pre Európu, a osobitne pre Slovensko, dobrá a či zlá správa? Dovolím si tvrdiť, že aj dobrá aj zlá.

Kto je konšpirátor?

Médiá hlavného prúdu typu SME, Denník N, Markíza a iné označujú alternatívne médiá typu Hlavné správy, Slobodný vysielač, Zem a vek a iné, ich čitateľov a publicistov za rozširovateľov konšpiračných teórií.