Rodina v Nórsku prišla o päť detí násilným odobratím

Kresťanská rodina prišla o právo vychovávať svojich 5 detí po tom, čo riaditeľ školy, ktorú deti navštevovali, uvážil, že “deti sú vychovávané príliš kresťansky”.

 Verejnosť je v šoku

Rumun Marius Bodnariu a jeho nórska manželka Ruth, bývalí členovia letničnej cirkvi v Bukurešti, sa presťahovali do nórskeho mestečka Naustdal pred 10 rokmi, kde aj vychovávali svojich 5 detí. Ako povedal pre médiá Mariusov brat Daniel, 16. novembra tohto roku nórska sociálna služba odobrala manželom dve najstaršie deti (dcéry) priamo zo školy, bez upovedomenia rodičov. Polícia neskôr ešte v ten deň prišla do domu Bodnariusových a násilne odobrala dvoch mladších synov a nechala Ruth s jej trojmesačným dieťaťom, ktoré odobrali nasledujúci deň.

O dva dni na to nórska sociálna kuratela detí (Barnevernet) oboznámila rodičov, že ich deti sú v starostlivosti dvoch rozdielnych náhradných rodín a že proces ich “integrácie” prebieha dobre. Jeden z úradníkov mal údajne matke povedať, “deťom dokonca ani nechýbate. Čo ste to za rodičia?”. Šokovaní Marius a Ruth boli neskôr oficiálnou cestou informovaní, že sa previnili “kresťanským radikalizmom a indoktrináciou detí”.

Ako sa ukázalo, odobratie detí bolo iniciované riaditeľom školy, ktorý sa sťažoval sociálke, že “Bodnariusovci sú až príliš kresťania” a že ich viera, že Boh trestá hriechy, “deti ovplyvňuje”. Z tohto dôvodu riaditeľ uvážil, že “rodičia potrebujú pomoc a podporu štátu” pri vychovávaní svojich detí. Riaditeľ tiež vyjadril obavy z toho, že u nich doma vládne disciplína a že deti sú možno niekedy trestané aj telesnými trestami. Avšak po lekárskej prehliadke detí (trojmesačné bolo podrobené rontgenovému zosnímaniu ako aj CT hlavy) nebolo nájdené žiadne telesné zneužitie. Nórska sociálka však aj naďalej prehlasuje, že Marius je hrubý voči svojim deťom, pričom on aj jeho manželka Ruth toto tvrdenie striktne odmietajú.

Kojenca môžu rodičia vidieť dvakrát do týždňa

Súdny proces, ktorý sa konal 27. novembra, zamietol žiadosť Bodnariusovcov, aby im deti boli vrátené. Súd miesto toho rozhodol, že deti ostanú v starostlivosti náhradných rodičov, a Marius a Ruth môžu svojho trojmesačného syna vidieť dvakrát do týždňa po dve hodiny. Svojich starších synov môžu vidieť tiež, avšak súd im odmietol garantovať právo na návštevu svojich dcér. Rodičia momentálne zvažujú ďalšie právne kroky.

Medzitým znepokojená nórska verejnosť spustila petíciu na podporu tejto rodiny a zozbierali už takmer 30 000 podpisov. Na sociálnej sieti facebook bola vytvorená stránka, ktorá dokumentuje boj rodičov o návrat detí domov.

 

zdroj: http://www.hlavnespravy.sk/rodina-v-norsku-prisla-o-pat-deti-nasilnym-odobratim-dovodom-ma-byt-prilis-krestanska-vychova/717631

 

 

 

 

Kto dnes oslavuje ...

Meniny na web

ukradnuté kosovo


európa na rázcestí ...

náhodný výber článkov

Nerozozná dobré od zlého

Potešil ma mail, v ktorom sa nad dnešnými problémami s korona zamyslel Prof. Bukovský.

Na hlavnej železničnej trati na východ prerušili dopravu

O problémoch informovali železnice na svojej stránke. Výhybku ráno vážne poškodil prechádzajúci vlak.

Začiatok nového veku na Kryme

 700 nákladných vozidiel prešlo cez krymský most bezprostredne po zrušení obmedzenia