Anonymous: Islamský štát dnes údajne chystá útoky v Európe, USA i v Ázii - aktualizácia

Hackeri z hnutia Anonymous tvrdia, že extrémistická skupina Islamský štát (IS) sa dnes chystá podniknúť teroristické útoky.

 V Paríži, Taliansku, Spojených štátoch, Libanone a Indonézii. Oznámili to v sobotu internetové noviny International Business Times (IBT)

Skupina OpParisIntel, hlásiaca sa k hnutiu Anonymous, tvrdí, že sa jej podarilo odhaliť sériu plánovaných útokov, ktoré chce 22. novembra uskutočniť IS v rôznych oblastiach sveta.

Islamisti sa podľa hackerov chystajú zaútočiť na viacero lokalít vo francúzskej metropole, na heavymetalovom koncerte v talianskom Miláne a na wrestlingovom podujatí v americkej Atlante. Ďalšími cieľmi majú byť katolícka univerzita v Libanone a moslimská akcia v Indonézii.

Terčom džihádistov by sa tiež mali stať podujatia na počesť sviatku Krista Kráľa, ktorý dnes slávi katolícka cirkev po celom svete. Hackeri v tejto súvislosti uvádzajú taliansky Rím, ale IS podľa nich môže udrieť aj v iných oblastiach sveta.

Informáciu o hroziacich útokoch Anonymous údajne už pred niekoľkými dňami postúpil úradom v príslušných krajinách.

Americký Federálny úrad pre vyšetrovanie (FBI) uviedol, že tvrdenie Anonymous o údajnej hrozbe voči wrestlingovej šou v atlantskej aréne berie veľmi vážne a že bude priebežne informovať o aktuálnom vývoji situácie.

Medzinárodné voľné hackerské zoskupenie Anonymous vedie kybernetickú vojnu voči IS už od januárového masakru v redakcii francúzskeho satirického týždenníka Charlie Hebdo. Po nedávnych parížskych útokoch “hacktivisti” prisľúbili ďalšie zintenzívnenie svojich atakov voči islamistom.

Hnutie Anonymous tvrdí, že od januára vyradilo z činnosti 179 džihádistických internetových stránok a 101.000 twitterových účtov a eliminovalo 5900 propagandistických videí Islamského štátu.

 

AKTUALIZOVANÉ

Hackerská skupina Anonymous popiera, že by rozšírila správu o pripravovaných útokoch extrémistickej skupiny Islamský štát (IS), ktoré mali títo militanti podniknúť dnes na viacerých miestach po celom svete. Skupina Anonymous to uviedla v sobotu večer prostredníctvom odkazu na svojom účte na Twitteri.

Informáciu o pripravovanej sérii bombových útokov IS priniesli v sobotňajšom článku internetové noviny International Business Times (IBT). Noviny napísali, že skupina IS sa dnes chystá podniknúť teroristické útoky v Paríži, Taliansku, Spojených štátoch, Libanone a Indonézii. Text sa pritom odvolával priamo na varovanie skupiny Anonymous.

Hackeri zo skupiny Anonymous na článok reagovali vyhlásením na Twitteri, v ktorom sa od týchto poplašných správ o pripravovaných útokoch IS dištancovali. “Nerozšírili sme žiadne zvesti o možných budúcich útokoch IS, a úprimne, netušíme, odkiaľ pochádzajú tieto zvesti,” odkázali na Twitteri a neskôr svojich odberateľov vyzvali, aby si informácie overovali.

Sériu plánovaných útokov, ktoré chcel 22. novembra uskutočniť IS v rôznych oblastiach sveta, mala podľa IBT odhaliť skupina OpParisIntel, hlásiaca sa k hnutiu Anonymous.

 

zdroj: http://www.hlavnespravy.sk/anonymous-islamsky-stat-dnes-udajne-chysta-utoky-v-europe-usa-i-v-azii/711260

Kto dnes oslavuje ...

Meniny na web

ukradnuté kosovo


európa na rázcestí ...

náhodný výber článkov

Nízky pocit naliehavosti

Čitateľ sa môže spýtať na čo myslím? Zároveň vie, že už dlhodobo rozoberám fungovanie ekonomiky, a tak nadpis korešponduje s touto témou. Ten pocit nemajú politici a vlády.

Referendum o postoji obyvateľov k migrantom

SNS vypracovala rámec slovenskej národnej stratégie k migrantom, ktorý by mohol byť podkladom pre národný materiál.

Covid 19 sa zneužíva na obmedzenie práv

Za tým celým je zmena pravidiel fungovania spoločnosti. Odbúravajú sa pravidlá demokracie. Zavádza sa diktatúra.