Západ rokuje o novom schengenskom priestore, má byť bez Slovenska - aktualizované!

Vznikne akási malá schengenská zóna, do ktorej nebudeme patriť? Na západe sa o tejto možnosti podľa agentúry Reuters seriózne diskutuje.

 Holandská vláda navrhuje vytvorenie akejsi malej schengenskej zóny, v rámci ktorej by sa zaviedli pasové kontroly na hraniciach viacerých západoeurópskych štátov. Prostredníctvom takéhoto kroku by sa mal dostať pod kontrolu prílev migrantov prichádzajúcich do Európy, oznámila agentúra Reuters.

Holandsko už možnosť vytvorenia "minischengenu" načrtlo v diskusiách s Nemeckom a ďalšími partnerskými krajinami. O myšlienke sa však naďalej diskutuje aj na úrovni samotnej holandskej vlády, v rámci ktorej sú na vec rozdielne názory. Európska komisia poprela, že by jej niekto takýto návrh oficiálne predložil. Hovorkyňa EK zdôraznila, že o prípadných opatreniach na kontrolu hraníc budú v piatok diskutovať ministri vnútra krajín EÚ.

 

 

zdroj: http://www.ta3.com/clanok/1073066/zapad-rokuje-o-novom-schengenskom-priestore-ma-byt-bez-slovenska.html

 

Nová alternatívna mapa - ďalšie "oklieštenie" schengenu:

 

Pôvodný "minischengen":

 

Alternatíva:

 

Kto dnes oslavuje ...

Meniny na web

ukradnuté kosovo


európa na rázcestí ...

náhodný výber článkov

Tříska: Kupónová privatizácia uľahčila rozpad Česko-Slovenska

Dušan Tříska je často považovaný za jedného z otcov kupónovej privatizácie, ktorá sa v Česko-Slovensku začala pred 25 rokmi.

Môžem sa obesiť, vraví pacientka!

Ťažko chorí Slováci majú platiť STOVKY EUR za lieky.

V pondelok 14. februára 2022 uplynulo 1153 rokov od smrti Konštantína – sv. Cyrila

Riaditeľka  Ruského  centra  vedy  a kultúry  v  Bratislave  Elena Epišina, predsedníčka občianskeho združenia CYRILOMETODIADA Daniela Suchá a konateľ nadácie PRO PATRIA Anton Hrnko si  uctili svätých solúnskych bratov položením kvetov k pamätníku sv. Cyrila a Metoda pred Kostolom  Svätého kríža na Námestí sv. Cyrila a Metoda v Devíne.

Katalánsko a samostatnosť ... aktualizácia - 10.10.2017 - očakáva sa tlačová konferencia ...

Sledujte naživo večer pred zasadnutím katalánskeho parlamentu a zajtrajší deň, ktorý bude pre Kataláncov pravdepodobne prelomový.