Poľsko vyzýva Sýrčanov v Európe, aby vytvorili armádu a oslobodili svoju vlasť

Poľský dezignovaný minister zahraničia Witold Waszczykowski vyzýva sýrskych utečencov, aby vytvorili armádu a bojovali za oslobodenie svojej vlasti. Mala by ich podporovať EÚ.

Poľský dezignovaný minister zahraničia Witold Waszczykowski vyzval sýrskych utečencov v Európe, aby bojovali za svoju vlasť. “Stovky tisíc Sýrčanov prišli v poslednej dobe do Európy. Pomôžeme vám vybudovať armádu,” povedal politik najsilnejšej strany v Poľsku – Právo a spravodlivosť (PiS) v nedeľu pre poľský televízny kanál TVP Info. “S našou pomocou by sa mohli vrátiť a oslobodiť svoju krajinu.”

Je potrebné zabrániť “vyslaniu našich vojakov do bitky do Sýrie, zatiaľ čo stovky tisíc Sýrčanov pijú kávu na berlínskom bulvári Unter den Linden,” povedal Waszczykowski. “Desiatky tisíc mladých mužov sa dostali z člnov s iPadom v ruke. Namiesto toho, aby sa pýtali na jedlo a pitie, informovali sa, kde môžu nabiť svoje mobilné telefóny.”

Strana PiS pod vedením ex-predsedu vlády Jaroslawa Kaczyńskeho v parlamentných voľbách v októbri vyhrala vysokým percentom. Počas predvolebnej kampane sa strana prezentovala prísnou anti-utečeneckou rétorikou. Po sérii útokov v Paríži minister pre Európu Konrad Szymański oznámil, že Poľsko neprijme žiadnych utečencov v rámci programu prerozdeľovania. Po islamistických útokoch vo francúzskom hlavnom meste teraz Varšava “nevidí politickú príležitosť” na realizáciu plánu EÚ.

Poľský ex-prezident Lech Walesa však v nedeľu bránil utečeneckú politiku EÚ a súčasne kritizoval postoj novej vlády. “Poliaci dostali veľa pomoci od druhých, teraz musíme prejaviť solidaritu s tými, ktorí sú v núdzi,” povedal Walesa na stretnutí laureátov Nobelovej ceny mieru v Barcelone.

 

zdroj: http://www.hlavnespravy.sk/polsko-vyzyva-syrcanov-v-europe-aby-vytvorili-armadu-a-oslobodili-svoju-vlast/708557

 

 

Kto dnes oslavuje ...

Meniny na web

ukradnuté kosovo


európa na rázcestí ...

náhodný výber článkov

Vravíme NIE plánovaným americkým základniam a raketám na Slovensku!

Zatiaľ čo médiá zahlcujú ľudí len témami o Covide, Američania si tu potichu pripravujú pôdu pre rozmiestnenie svojich bombardérov a rakiet namierených proti Rusku.

Za čím smútia Maďari

Príde namyslený Maďar na Slovensko a hovorí: My sme už oslávili 1000 rokov svojho príchodu na toto územie a Vy kedy budete oslavovať? Slovák sa usmeje a hovorí: My nemusíme, my sme tu doma.

Slovania

Slovania sú vetva Indoeurópanov. Slovania sú najpočetnejšia etnická a jazyková skupina v Európe.

Historik F. Vnuk: Zamyslenie po voľbách do Európskeho parlamentu

Takmer vo všetkých štátoch EÚ voliči jasne dali najavo svoju nespokojnosť so súčasným stavom a so smerom, akým sa ona uberá.