Lietadla USA dodali sýrskym teroristom 50 ton streliva

Vojenské dopravné lietadlá USA zhodili 50 ton munície sýrskej opozícii – teroristom podporovaným USA, ktorí majú za úlohu zvrhnúť Asada, informuje televízny kanál CNN s odvolaním sa na vlastný zdroj.

Strelivo zhodili lietadla C-17 v sprievode stíhačky v provincii El-hasák. Oznamuje sa, že lietadlá USA úspešne dodala opozícii strelivo a ručné granáty.

Hlava Pentagonu Ashton Carter skôr vyhlásil, že USA môžu prijať rozhodnutie o prehodnotenie programu prípravy bojovníkov opozície, stojacej proti prezidentovi Bašárovi al-Asadovi. V Bielom dome spresnili, že po prehodnotení stratégie USA budú pracovať s tými skupinami, ktoré bojujú proti IS: ide o poskytovanie sýrskej opozícii takého vybavenia, ktoré jej umožní konať efektívnejšie pri podpore amerických leteckých úderov.

Ashton Carter sa nedávno vyhrážal zaobalene Rusku, že by na jeho území mohlo k niečomu dôjsť, k nejakým teroristickým útokom. Včera boli v Moskve zadržané osoby vycvičené v táboroch ISIL. Ich úlohou bolo pomocou bomby spáchať teroristický útok. Vedel teda Carter niečo, čo by hlava Pentagonu ani nemala vedieť? Šiel pokyn priamo z centrály USA? O prípade si viac môžete prečítať TU.

 

zdroj: http://www.hlavnespravy.sk/lietadla-usa-dodali-syrskym-teroristom-50-ton-streliva/694518

Kto dnes oslavuje ...

Meniny na web

ukradnuté kosovo


európa na rázcestí ...

náhodný výber článkov

Vyrastú z našich detí slniečkári?

Školské vyučovanie má ísť podľa pokynov s prúdom multikulturalizmu

Covidkon: Mgr. Jana Zwyrtek Hamplová: Protiprávní kroky politiků a metody obrany

Advokátka Mgr. Jana Zwyrtek Hamplová v příspěvku na 1. ČS konferenci covid-19 představuje společenskou situaci posledního roku v kontextu kontrastu principů svobody s realitou politiky, a to populární formou.

Vladimír Mečiar povedie Slovenskú ligu do parlamentných volieb 2020

V sobotu 9. novembra 2019 sa v Trenčíne uskutočnil republikový snem hnutia Slovenská liga.

Čo si musíme ujasniť?

Verím, že každý čitateľ vníma problémy, ktoré má ekonomika SR od roku 1989. Po tomto roku sme stratili množstvo podnikov a zanedbali poľnohospodárstvo, čo sa dnes prejavuje rastom cien potravinárskych výrobkov. Všimnime si hlbšie a odbornejšie niektoré fakty.