Napätie stúpa: Britské stíhačky dostali zelenú páliť na Rusov

BRATISLAVA - Stíhači britského kráľovského letectva dostali rozkaz, aby v prípade ohrozenia života strieľali po Rusoch.

Spolu s týmto rozkazom dostali nové rakety vzduch - vzduch. Pobúrili tým Rusko, ktoré si predvolalo veľvyslanca v Moskve. Napätie v Sýrii a Iraku medzitým stúpa.

Stíhačky RAF (Royal Air Force) a NATO dostali zelenú v prípade napadnutia ruskými stíhačkami. To znamená, že pri životu nebezpečnej situácii či sebaobrany, môžu páliť. Na tento účel dostali novú rakety vzduch - vzduch. Informovali o tom s odvolaním sa na zdroje z ministerstva obrany anglické noviny The Daily Star.

Rozkaz prichádza v čase, keď britskí ministri varovali Rusko, že ich zapojením do konfliktu v Sýrii spravia situáciu ešte nebezoečnejšou. Zdroje anglických novín zprezradili, že stret sa dá očakávať každú chvíľu."Musíme chrániť našich pilotov, no zároveň sa posúvame o krok bližšie k vojne. Stačí, aby bolo zostrelené jedno lietadlo a celý obraz vojny sa zmení," povedal nemenovaný zdroj novinám.

Stíhačky Tornado budú vyzbrojené modernými superrýchlymi raketami. Iba jedna stojí 200 tisíc libier a môže dosiahnuť až 3-násobnú rýchlosť zvuku. Je navádzaná infračerveným svetlom a exploduje v tesnej blízkosti alebo náraze do objektu. Každá stíhačka ich unesie štyri.

Piloti majú jasné pokyny - vyhnúť sa Rusom za každú cenu. "Nikto netuší, čo spravia Rusi nabudúce. Nevieme, ako Rusi zareagujú pri strete so stíhačkou zo Západu," povedal novinám ďalší zdroj. "Keď lietadlá lietajú v nadzvukovej rýchlosti, priestor sa stane rýchlo zahustený. Mlže prísť ku kolízii či zostrelenie ruského pilota."

Britskí stíhači zhodili na pozície Islamského štátu v Iraku 250 bômb. Minister obrany Michael Fallon pripustil, že operácie letectva iba na území Iraku sú "nelogické" a v blízkej dobe by mohli stíhačky začať operovať už aj v Sýrii. A práve tam už niekoľko dní operujú Rusi, aby pomohli svojmu spojencovi Asadovi.

Rusku sa nové rozkazy Britov nepáčia. Okamite si podľa echo24.cz predvolali veľvyslanca Británie v Moskve, no ten nevedel odpovedať na ruské otázky s tým, že nemá bližšie informácie. Odkázal však, že akonáhle bude mať nové informácie, Rusov bude informovať.

Zdroj: http://www.topky.sk/cl/11/1503439/Napatie-stupa--Britske-stihacky-dostali-zelenu-palit-na-Rusov 

Kto dnes oslavuje ...

Meniny na web

ukradnuté kosovo


európa na rázcestí ...

náhodný výber článkov

Odtajnené! Imigrácia, svetová chudoba a guličky .....

Video o problematike imigrácie a chudoby. Bez komentára.

Európska únia bez ruských zdrojov neprežije

Peter Staněk vysvetľuje ekonomické súvislosti a dopady, ktoré svet môže čakať.

Čo potrebujeme?

Teóriu a prosperitu ekonomiky. Ekonómovia nevystačia iba s teóriou fiskálnej politiky. Nemôžem nezačať inak ako tým, že v dobe plnej rozporov, všeobecnej depresie, ktorá dokáže otriasť aj najsilnejšími povahami, náš „bezstarostný“ život sa rozsypal ako domček z karát, hlavne keď začala zúriť u nášho suseda vojna. Ekonómovia EÚ a aj naši za 30 rokov nedokázali, aby náš ekonomický systém bol ako Febergého vajíčka, kraslicou.

Nemecké voľby a slovenské otázky

Aké sú vlastne záujmy Slovenskej republiky a jej občanov.