Stop TTIP symbolicky odovzdala vyše 3 milióny podpisov Európskej komisii + podpisový formulár

Úspech európskej občianskej iniciatívy STOP TTIP: 3 263 920 podpisov. Symbolické odovzdanie v Bruseli (Aliancia žiada o politickú implementáciu)

 Dnes ráno samostatne organizovaná Európska občianska iniciatíva (EOI) Stop TTIP symbolicky odovzdala vyše 3 200 000 podpisov Európskej komisii v jej bruselskej centrále. Aktivisti iniciatívy Stop TTIP z celej Európy umiestňovali kilogramy papiera plné podpisov EOI Stop TTIP na obrovské váhy – až dovtedy kým občianske hlasy neprevážili korporátne záumy, ktoré predstavovali vrecia s pieskom umiestnené na opačnej strane. Moto aktivity bolo: “Buďme jazýčkom na váhach”.

“Európska občianska iniciatíva Stop TTIP zozbierala viacej podpisov ako akákoľvek iná európska občianska iniciatíva doteraz – požadujeme, aby Európska komisia venovala pozornosť nesúhlasu s podpísaním obchodných dohôd CETA a TTIP. Chceme, aby sa vyjednávanie o obchodnej dohode TTIP zastavilo a odmietla sa ratifikácia obchodnej dohody CETA,” povedal Michael Efler, člen občianskeho výboru iniciatívy Stop TTIP.

“Počas jedného roka trojnásobne viac ľudí ako bolo potrebné podpísalo petíciu európskej občianskej iniciatívy Stop TTIP podľa pravidiel Európskej únie. Dosiahli sme národné kvórum, ktoré bolo potrebné získať v siedmych krajinách a nakoniec sme prekonali podpisový prah v 23-och členských štátoch. Viacej ako 500 občianskych organizácií naprieč Európskou úniou je súčasťou EOI Stop TTIP,” dodáva Susan Georgeová z občianskeho výboru iniciatívy Stop TTIP.

“Tento neuveriteľný výsledok poukazuje na to, aká je silná opozícia naprieč Európou voči obchodným dohodám TTIP a CETA. Ak Európskym inštitúciám ešte vôbec záleží na demokracii, musia zorganizovať vypočutie v Európskom parlamente a Európska komisia musí urobiť kroky, aby zabránila prijatiu oboch obchodných dohôd.”

Samostatne organizovaná EOI Stop TTIP vyzýva inštitúcie Európskej únie a jej členské štáty, aby zastavili vyjednávania so Spojenými štátmi americkými o Transatlantickej obchodnej a investičnej dohode (TTIP) a odmietli ratifikáciu Komplexnej hospodárskej a obchodnej dohody (CETA) s Kanadou. EOI začala ako samostatne organizovaná iniciatíva presne pred rokom, 7.októbra 2014, potom čo Európska komisia vyhlásila oficiálnu EOI za neprípustnú. Iniciatíva Stop TTIP aktuálne namieta voči tomuto rozhodnutiu na Európskom súdnom dvore.

 

Podpisový formulár:

 

Viac na: http://www.hlavnespravy.sk/europska-obcianska-iniciativa-eoi-stop-ttip-symbolicky-odovzdala-vyse-3-miliony-podpisov-europskej-komisii/691859

 

 

Kto dnes oslavuje ...

Meniny na web

ukradnuté kosovo


európa na rázcestí ...

náhodný výber článkov

Arcibiskup Carlo Maria Viganò: Hlas volajúceho na púšti

Keď sa autorita vzbúri proti národu a zneužije svoju moc proti občanom, občianska neposlušnosť a požiadavky svedomia sú nevyhnutnosťou.

Vladimír Mečiar po 30 rokoch Nežnej revolúcie. Ako ďalej Slovensko?

V máji 2019 sa v Bratislave uskutočnilo verejné vystúpenie bývalého trojnásobného predsedu vlády SR Vladimíra Mečiara.

Falošný potravinový blahobyt

Svet a Európska únia stoja na rozhraní, keď sa rozhodujú, aký smer si zvolia pre zachovanie klimatických podmienok pre život vo vysoko industriálnej spoločnosti. Buď pôjdeme cestou, ktorú odporúčajú vedci a ekologické fóra, alebo sa vyberieme cestou drancovania prírodných zdrojov v záujme ziskov nadnárodných spoločností.

Vladimír Mečiar: Už nemôžem mlčať!

Prebieha deštrukcia štátu pred očami jeho občanov