Rusko začalo budovať Kerčenský most

Dodávateľská firma ruskej spoločnosti Rosavtodor – Cestná stavebná spoločnosť začala budovať príjazdovú cestu k budúcemu mostu cez Kerčenský prieliv. Nový most priamo spojí Krasnodarský kraj a Krym.

Po nedávnej aukcii dodávateľ znížil cenu stavebných prác v zmluve o 0,5% a celkové náklady na výstavbu Kerčenského mostu určil na cca 210 miliárd rubľov /približne 3 miliardy eur/. Do zmluvy je zakomponovaná aj 40-kilometrová diaľnica, ktorá spojí budúci most s ďalšou diaľnicou M25 Novorossijsk – Kerčenský prieliv.

Tlačová služba Rosavtodoru uviedla, že v súčasnosti na mieste budúceho veľkolepého mostu cez prieliv už vybudovali prvý dočasný most o dĺžke 1,2 km. Dočasný most postavili na 58 oporách, ktoré dokážu odolať aj silnému ľadu. Cez tento most dopravujú náklad a žeriavy do 250 ton. Cez tento most budú dopravovať techniku, ktorá sa zúčastní na výstavbe hlavného mostu cez Kerčenský prieliv. Tento dočasný most spojil Krasnodarský kraj s ostrovom Tuzla, ktorý sa nachádza v Kerčenskom prielive.

V tlačovej službe Rosavtodoru uviedli taktiež, že tento most bude slúžiť v priebehu celej výstavby hlavného mostu. Nákladné auto ho zdolá za 5 minút a peší ho ľudia prechádzajú v priebehu štvrťhodiny. V najbližšom období zrealizujú ďalšie dve etapy a predĺžia dočasný most – od ostrova Tuzla do lodného kanála a potom aj do Krymského pobrežia prielivu. Dočasný most dokončia koncom jari budúceho roka.

 

zdroj: youtube.com, Мост в Крым

 

Dĺžka hlavného mostu dosiahne 19 kilometrov. Podľa výpočtov expertov, na výstavbe Kerčenského mostu bude pracovať asi 50 tisíc ľudí a preto sa očakáva, že zamestnajú veľa pracovných migrantov z Ukrajiny a iných štátov. Kerčenský most bude tvoriť 4-prúdová cesta a dve železničné trate. Do prevádzky by most mali spustiť v decembri r. 2018. Stavební experti tvrdia, že tento most postavia výlučne z domácich materiálov a konštrukcií.

Eugen Rusnák

 

zdroj: http://www.hlavnespravy.sk/rusko-zacalo-budovat-kercensky-most-ktory-umozni-nadviazat-priame-spojenie-krasnodarskeho-kraja-s-krymom/690764

 

 

 

Kto dnes oslavuje ...

Meniny na web

ukradnuté kosovo


európa na rázcestí ...

náhodný výber článkov

V zovretí pozlátenej neistoty

Ak si občan všimne a zhodnotí, čo verím, že hej, aktivity vlády či parlamentu, a to hneď po voľbách a aj teraz v čase koronakrízy, iste bude súhlasiť, že žijeme v pozlátenej neistote. Vďaka (ne)vzdelaným politikom.

Aliancia za rodinu pozýva ...

Milí priatelia, dnes neburcujem, len povzbudzujem. Láska sa skladá z maličkostí. Urobte si čas na seba, svoje deti svoju manželku, či svojho manžela.

Pred 23 rokmi vznikla slovenská mena

Tento mesiac si pripomíname 23. výročie zavedenia slovenskej koruny ako platidla novovzniknutej samostatnej Slovenskej republiky.

Fronty sa vyostrujú

Prezidentské voľby prebehli. Vyhrala Zuzana Čaputová a je to výhra liberálneho a proamerického tábora. Liberálny tábor sa cíti v nástupe a dôsledky nenechávajú na seba čakať.