V Rusku oznámili obdržanie patentu na liek na prevenciu a liečbu Covidu-19

Federálna lekárska a biologická agentúra Ruska (FMBA) oznámila prijatie patentu na MIR-19 – liek na prevenciu a liečbu Covidu-19, uvádza sa na webovej stránke agentúry.

„Rospatent udelil štátnemu výskumnému centru „Inštitút imunológie“ Federálne lekárske a biologické agentúry patent na kombinovaný liek s antivírusovým účinkom na nový koronavírus SARS-CoV-2, vyvinutý na pokyn šéfky ruskej FMBA Veroniky Skvorcovovej. Liek sa nazýva MIR-19,“ uvádza sa vo vyhlásení.

Je potrebné poznamenať, že MIR znamená malá interferujúca RNA. Liek je určený na prevenciu alebo liečbu koronavírusovej infekcii inhaláciou alebo intranazálnym podaním.


Vakcína Sputnik V vo forme nosných kvapiek

Koncom marca v Rusku začali klinické štúdie s ruskou vakcínou proti koronavírusu Sputnik V vo forme nosných kvapiek pre malé deti do 3-4 rokov.

„Je u nás vyvinutá a patentovaná a teraz prebiehajú, prakticky začínajú klinické testy internazálnej formy Sputnika V. Ide o samozrejme o veľmi jemnú a pohodlnú formu očkovania detí, najmä malých,“ povedal riaditeľ strediska Gamalejova ústavu Alexander Gincburg.

Prvá vakcína proti koronavírusu v Rusku aj na svete bola zaregistrovaná 11. augusta minulého roka. Sputnik V bol vyvinutý špecialistami z Gamalejovho ústavu.

Podľa údajov lekárskeho časopisu The Lancet bola účinnosť lieku proti tejto chorobe 91,6% po analýze údajov od 19 866 dobrovoľníkov. Pritom indikátor v skupine dobrovoľníkov starších ako 60 rokov predstavoval 91,8%.

 
Vakcína proti Covidu-19 pre zvieratá

31. marca Rusko tiež zaregistrovalo ako prvý na svete jedinú vakcínu proti Covidu-19 pre zvieratá s názvom Karnivak-Kov.

Preparát bol vyvinutý Federálnym centrom pre zdravie zvierat, ktoré spadá pod predmetný rezort.

„Klinických štúdií Karnivak-Kovu, ktoré sa začali v októbri minulého roka, sa zúčastnili psy, mačky, polárne líšky, norky, líšky a ďalšie zvieratá. Výsledky štúdie umožňujú vyvodiť záver, že vakcína je neškodná a má vysokú imunogénnu aktivitu, pretože u všetkých testovaných očkovaných zvierat sa v 100 percentách prípadov vyvinuli protilátky proti koronavírusu,“ uviedol Savenkov.


Teraz vedci z Rosselchoznadzoru pokračujú v štúdiu toho, na ako dlho sa po podaní lieku vyvíja imunita. Podľa Savenkova zatiaľ tento ukazovateľ je najmenej šesť mesiacov.zdroj: https://www.hlavnespravy.sk/v-rusku-oznamili-obdrzanie-patentu-na-liek-na-prevenciu-a-liecbu-covidu-19/2498652

COVID-19 - Slovensko - aktuálny stav

Informáciu o mieste a počte chorých získate pohybom kurzoru myši.


ukradnuté kosovo


európa na rázcestí ...

náhodný výber článkov

Útokom na Maďarsko a Poľsko EÚ len prehlbuje svoju vlastnú krízu

Európsky parlament odsúdil Maďarsko za záležitosti týkajúce sa ľudských práv a právneho štátu.

Vyhlásili bojkot festivalu Pohoda

Slovákov pobúril plánovaný islamský minaret.

Podieľajú sa aj policajti ...

Na opatreniach zameraných na zamedzenie šírenia koronavírusu sa podieľajú aj policajti. Ako ďalej agentúru SITA informoval hovorca rezortu vnútra Petar Lazarov, ešte do dnešnej polnoci potrvá informačná letáková kampaň na hranici SR s Rakúskom.

 
Odber noviniek na stránke