Vo Vatikáne vystavili príšery

Zabudnite na nežný úsmev Panny Márie, harmóniu lásky a štastia, ktoré pramenilo z klasických scén vianočných jasiel, ktoré okrašľovali a sprítomňovali udalosť sviatkov narodenia Krista.

Vianočné jasličky, ktoré predstavili vo Vatikáne spôsobili vlnu pobúrenia a rozhorčenia medzi veriacimi. Ak niečo najlepšie odzrkadľuje modernizmus, ktorý sa usadil v Katolíckej cirkvi, tak sú to presne výjavy tohtoročných vinočných jasličiek.

 „Voľba tohto druhu jasličiek odzrkadľuje hlavné prvky pontifikátu pápeža Františka: ťažký modernizmus a absolútny rozchod s Tradíciou“

uviedol taliansky historik Andrea Cionci. Britský historik Joseph Shaw na adresu tohtoročných jasličiek uviedol:

„ Neviem si predstaviť, že pred týmto niečím sa dokážu ľudia modliť. Vo svojej podstate je to proti náboženskému kultu. Môžeme sa len nádejať, že na toto čo najskôr zabudneme.“

Doposiaľ najväčšie pobúrenie predstavovali vianočné jasličky v roku 2017, kedy postava žobráka bola vystavená takmer nahá, pričom aj sociálne siete odmietali zverejniť tieto obrázky, nakoľko počitačové algoritmi ju vyhodnotili ako pornografický materiál.
Prezentácia takmer nahej postavy v jasličkách bolo v roku 2017 poburujúce a viacerí ho odkazovaovali ako trúfalý odkaz homosexuálnej loby vo Vatikáne a demonštráciu jej sily.


Tomáš Dominik

zdroj: https://www.svetlosveta.sk/slider/zabudnite-na-nezny-pohlad-panny-marie-sv-jozefa-a-anjelov-vo-vatikane-vystavili-prisery/?utm_source=rss&utm_medium=rss&utm_campaign=zabudnite-na-nezny-pohlad-panny-marie-sv-jozefa-a-anjelov-vo-vatikane-vystavili-prisery

úprava titulku a textu - redakcia

COVID-19 - Slovensko - aktuálny stav

Informáciu o mieste a počte chorých získate pohybom kurzoru myši.


Kto dnes oslavuje ...

Meniny na web

ukradnuté kosovo


európa na rázcestí ...

náhodný výber článkov

Dni energie na Slovensku

Aj v roku 2017, po troch úspešných ročníkoch, Vám prinášame náš osvetový projekt Dni energie na Slovensku - DENS 2017.

Akú EÚ po pandémii?

Iste sa zmení.Nový nástroj mal ochrániť únijný rozpočet pred podvodmi a korupciou, a tiež motivovať štáty k lepšiemu dodržiavaniu toho, čo prijatá legislatíva nazýva európskymi hodnotami. Spustený mal byť v prípadoch, kedy štátne zlyhania ovplyvňujú rozdeľovanie európskych peňazí. Dokument spomína napríklad nedostatočné vyšetrovania korupcie podvodov, ale aj zasahovanie do nezávislosti súdnictva“ – citát z dnešného internetu. 

Máš peniaze? Ošetria ťa

Si chudobný a chorý? Lacnejšie ťa vyjde pohreb.

Čo potrebujeme?

Teóriu a prosperitu ekonomiky. Ekonómovia nevystačia iba s teóriou fiskálnej politiky. Nemôžem nezačať inak ako tým, že v dobe plnej rozporov, všeobecnej depresie, ktorá dokáže otriasť aj najsilnejšími povahami, náš „bezstarostný“ život sa rozsypal ako domček z karát, hlavne keď začala zúriť u nášho suseda vojna. Ekonómovia EÚ a aj naši za 30 rokov nedokázali, aby náš ekonomický systém bol ako Febergého vajíčka, kraslicou.