Ziemkiewicz: Poľsko musí byť pripravené vystúpiť z EU

Jedným z najvýznamnejších dôsledkov rokovaní o rozpočte na nedávnom samite Európskej únie bola ďalšia federalizácia a centralizácia Európskej únie, varuje poľský publicista a spisovateľ Rafał Ziemkiewicz.

Ziemkiewicz je presvedčený, že výsledok nedávneho samitu EÚ má pre Poľsko pozitívne aj negatívne dôsledky. Zdôraznil, že Poľsko má v súčasnosti silnú ekonomiku, ktorá dokázala prekonať pandémiu vo veľmi dobrom stave, s nízkym poklesom HDP a zvýšením dlhu porovnateľným s ostatnými európskymi krajinami. Dodal, že Poľsko je tiež veriteľmi peňazí považované za jednu z najspoľahlivejších krajín, čo je jeden z argumentov, ktoré umožnili premiérovi Mateuszovi Morawieckemu vyrokovať pri jednaní také veľké sumy pre Poľsko.

Ziemkiewicz však zdôraznil, že argumenty euroskeptikov, že samit bol míľnikom v ďalšej federalizácii EÚ, sú pravdivé. Je to preto, lebo samit umožnil EÚ, aby mala spoločný dlh a dovolil vyberať európske dane.

Publicista je presvedčený, že samit rozbehol procesy, ktoré povedú k marginalizácii krajín ako je Poľsko v rámci EÚ alebo k rozpadu únie. „Ak chceme zostať v EÚ, musíme byť pripravení ju opustiť o štyri až šesť alebo dokonca desať rokov, a to aj „tvrdým odchodom“, ako to už urobilo Spojené kráľovstvo,“ uviedol. Vysvetlil, že ak Poľsko nebude na takúto možnosť pripravené, stane sa terorizovanou, marginalizovanou a kolonizovanou krajinou.

dorzeczy.pl

MH


zdroj: https://www.christianitas.sk/ziemkiewicz-polsko-musi-byt-pripravene-vystupit-z-eu/
obrázok: https://swistblog.files.wordpress.com/2018/12/polexit.jpg


COVID-19 - Slovensko - aktuálny stav

Informáciu o mieste a počte chorých získate pohybom kurzoru myši.


Kto dnes oslavuje ...

Meniny na web

ukradnuté kosovo


európa na rázcestí ...

náhodný výber článkov

Slepá utečenecká ulička

 

Kto pravidelne sleduje náš úbohý a extrémne lživý mediálny mainstream, mohol by nadobudnúť dojem, že celý problém s migrantmi u nás sa zredukoval na tézu:

Reakcia kňaza Mariana Kuffu na odmietnutie Istanbulského dohovoru

Kuffa reaguje: Ak bude dohovor vypovedaný, bude to aj zásluha Šefčoviča. Je to slušný človek, ideál nenájdeme, ten sme zavraždili pred 2000 rokmi na kríži

Ako to bude s Európskou úniou?

Hospodárske zbližovanie východnej a západnej Európy sa prakticky zastavilo, čo môže byť potenciálnou hrozbou pre Európsku úniu.

Rozhovor s europoslancom Milanom Uhríkom

Milan Uhrík, nezaradený poslanec Európskeho parlamentu.