Sergej Lavrov: “Spojené štáty poznajú konkrétne miesta pozícií Islamského štátu"

Rusko má podľa ministra zahraničných vecí Sergeja Lavrova informácie, že USA poznajú pozície bojovníkov Islamského štátu, avšak sa vôbec neponáhľajú zničiť ich.

 

Povedal to v nedeľňajšom rozhovore pre ruskú televíznu stanicu Prvý kanál.

V relácii Nedeľňajší čas prízvukoval: „Naši americkí partneri buď to od začiatku nepremysleli dobre, keď vytvárali svoju koalíciu, alebo ju vytvorili za iným účelom, ako to prezentovali. Koalícia sa vytvárala veľmi spontánne. Prakticky v priebehu niekoľkých dní po tom, čo ju vytvorili, začali sa nejaké bombardovania, ktoré neboli celkom jasne naplánované. Preto vznikajú obavy, že okrem vyhláseného účelu – boj proti Islamskému štátu – táto koalícia má aj iné úlohy,“ podčiarkol šéf ruskej diplomacie.

„Nechcel by som, aby kvôli tomu, že niektorí členovia koalície mi prezradili niektoré citlivé informácie, mali potom nepríjemnosti. Poviem však, že viacerí tvrdili, že koalícia mala viackrát presné informácie o tom, kde a kedy sa nachádzajú bojovníci Islamského štátu, avšak americké vojenské vedenie nevydalo rozkaz na bombardovanie pozícií islamistov. Nechcem sa ponáhľať so závermi, avšak vyzerá to prinajmenšom čudne. Samozrejme, americké vedenie môže mať vlastné plány a zámery, ktoré zatiaľ nechcelo prezradiť. Možno je to nejaká stratégia. Ale viacerí členovia koalície nám povedali, že Američania už viackrát nedali súhlas na bombardovanie objektov obsadených ozbrojencami Islamského štátu. Všetci sa čudujú, prečo to robia,“ pripomenul ruský minister.

Zopakoval aj to čo, prízvukoval už pred pár týždňami: „Koalícia nemôže poraziť islamistov iba leteckými útokmi. Je potrebná spolupráca s pozemnými vojskami. Sýrska armáda je najefektívnejšou a najsilnejšou pozemnou silou, ktorá bojuje proti Islamskému štátu. Prečo Američania a potom aj koalícia odmieta spolupracovať so sýrskou armádou? A taktiež nemajú chuť spolupracovať ani s Ruskom v tejto veci,“ zdôraznil ruský minister zahraničných vecí Sergej Lavrov.

Eugen Rusnák

 

zdroj: http://www.hlavnespravy.sk/sergej-lavrov-spojene-staty-poznaju-konkretne-miesta-pozicii-islamskeho-statu-ale-ich-nebombarduju/682103

 

 

COVID-19 - Slovensko - aktuálny stav

Informáciu o mieste a počte chorých získate pohybom kurzoru myši.


Kto dnes oslavuje ...

Meniny na web

ukradnuté kosovo


európa na rázcestí ...

náhodný výber článkov

Pochopme zmysel zmien!

Začnem jednoducho, nadpismi zo SME zo 4/2/2020,teda pár nadpismi:“ A kde je špina? Mafiám stále chutia eurofondy. Gréci chcú postaviť námornú bariéru“. Kde sme sa to dostali? Toto je hospodársky ideál, ktorý definoval prof. K. Engliš, a ktorý prebrali a hlboko analyzovali naši velikáni prof. R. Briška a prof. I. Karvaš? Ekonomické programy strán ho ani nenaznačujú, nie to ešte aby definovali hospodársky ideál pre dnešnú dobu.

Slovensku vládnu posluhovači

Spojené štáty americké, Veľká Británia a Francúzsko uskutočnili 13. apríla vojenský útok na Sýriu ako suverénny štát bez predchádzajúceho súhlasu Bezpečnostnej rady OSN.

Chcete pochopiť, ako s vami manipulujú média, aby ste sa mohli brániť?

Pozrite si video, v ktorom vám Noam Chomsky v priebehu pár minút vystvetlí základne manipulátívne techniky médií. Po pochopení spôsobu manipulácie sa budete týmto manipuláciám vedieť lepšie brániť, menej často im naletíte a skôr sa budete vedieť dopátrať pravdy.

Miloš Zverina: Slovanstvo je v súčasnej EÚ tabu

Slovanské štáty sú štátmi druhej kategórie.