Vyhlásenie britského vojaka prináša šancu na mier:

Britský plukovník z radov špeciálnych jednotiek zaskočil svojím vyjadrením, že Islamský štát je na konci so silami v čase, keď triumfálne demonštruje svoju moc.

Kalifát je podľa neho veľmi krehký a džihádisti sú v zlom postavení.

Podľa britského plukovníka je len otázkou času, kedy budú džihádisti porazení. Uviedol to pre The Sun aj na základe informácií kurdských síl, ktorým Briti pomáhajú v Iraku. Vojak ďalej prezradil, že teroristi IS v boji na súši utrpeli ťažké straty. Extrémistickú skupinu zrejme pomohol oslabiť aj špeciálny výcvik kurdskej armády zo strany britských vojakov a pokračujúce letecké nálety.

Riziko prieniku extrémistov na územie EÚ sa významne zvýšilo, tvrdí bezpečnostný analytik

„Skutočnosť je taká, že je krehký a v zlom postavení. Prichádza deň, keď sa domček z karát zrúti,“ povedal plukovník,  ktorý nechcel byť menovaný na margo IS. Aj podľa britského generála Jamesa Learmonta sa násilie obracia proti Islamskému štátu a už okolo seba nemá auru nepremožiteľnosti. Je len otázkou času, keď ho definitívne zastavia.

Špeciálne jednotky nasadené v boji proti IS

Britskí vojaci sa vrátili do Iraku na konci minulého roka, aby pomohli trénovať kurdských bojovníkov. Naposledy pomáhali zvrhnúť bývalého diktátora Saddáma Husajna. Len na ilustráciu, počet bojovníkov za Islamský štát sa v Iraku z pôvodných 18-tisíc znížil na 8-tisíc, uviedol Daily Mail.

Zdroj: http://www.topky.sk/cl/1000791/1499183/Vyhlasenie-britskeho-vojaka-prinasa-sancu-na-mier--Islamsky-stat-je-na-pokraji-kolapsu

COVID-19 - Slovensko - aktuálny stav

Informáciu o mieste a počte chorých získate pohybom kurzoru myši.


Kto dnes oslavuje ...

Meniny na web

ukradnuté kosovo


európa na rázcestí ...

náhodný výber článkov

Ó, skrotená si, túha? Ó, žezlo zvieram rukou!

Ak nadpis čitateľovi pripomenul operu Macbeth od G. Verdiho, som rád. To bol môj zámer, a v nasledujúcich riadkoch sa to pokúsim zdôvodniť a objasniť. Blížia sa voľby. Stál pred nimi aj Verdi. Velikán Verdi získaval renomé, stretával sa s miestnou elitou, bol vítaným hosťom v salónoch po celom Taliansku.

Referendum o postoji obyvateľov k migrantom

SNS vypracovala rámec slovenskej národnej stratégie k migrantom, ktorý by mohol byť podkladom pre národný materiál.

Čo čaká ekonomickú vedu v EÚ?

Pre  túto úvahu som sa rozhodol preto, že Ursula von der Leyen sa vraj dostala na čelo Európskej komisie vďaka „politickej priechodnosti“. Aj taká je demokracia. Ekonóma musí takýto výraz priam desiť.

Krajský vyšetrovateľ obvinil tri osoby

Statici už vypracovali prvý statický posudok.