Africká azylantka zdemolovala 50 hrobov

V piatok 6. decembra dostala na cintoríne v rakúskom Klagenfurte St. Ruprechte žiadateľka o azyl z Kamerunu amok. Sama počas obeda zdemolovala okolo päťdesiat hrobov.

Postihnutí pozostalí i široká verejnosť sú šokovaní. Riaditeľstvo štátnej polície Klagenfurt vydalo tlačovú správu, v ktorej potvrdilo, že 34-ročná žiadateľka o azyl z Kamerunu vážne poškodila okolo 50 hrobov na cintoríne. Zo správy ďalej vyplýva, že azylantka už bola prepustená na slobodu. Ďalšie opatrenia opísané nie sú a motív činu známy nie je.

Novinári z mainstreamu, ktorí sa doteraz nikdy nevyhýbali diagnóze duševného stavu páchateľa, mlčia. Mnoho Rakúšanov však nahnevala už len myšlienka, že to mohol raz byť poškodený aj hrob ich blízkych.

Viceprezident strany FPÖ Wolfgang Germ žiada, aby sa k prípad nebral na ľahkú váhu a aby štát zaviedol mechanizmy takýmto prípadom v budúcnosti zabrániť: „Verejná správa musí konať okamžite. Musia sa zabezpečiť rutinné kontroly cintorínov. Ako sme sa nedávno dozvedeli, úrad verejného poriadku nie je večer od 16.30 pre občanov prístupný. Rada bezpečnosti a starosta musia podniknúť veľa krokov. Takto to nemôže ďalej pokračovať. Obyvateľstvo už takýmto krokom naozaj prestáva rozumieť. Súdnictvo musí začať situáciu veľmi pozorne zvažovať. Musí sa urobiť všetko pre to, aby sa v budúcnosti takýmto trestuhodným činom zabránilo.“

Skutok sa stal v čase, kedy mnohí politici v Európe zavádzajú do života uznesenie Európskej únie o Afrike. Je potrebné poznamenať, že Kamerun je vzdialený 4 500 km vzdušnou čiarou od rakúskeho Klagenfurtu. V Kamerune v súčasnosti existujú obrovské problémy s militantnými islamistami teroristickej skupiny Boko Haram. To však v skutočnosti, rovnako ako vojna, alebo občianska vojna, nie je uznaný dôvod na azyl. Medzi Kamerunom a Európskou úniou sú najmenej tri africké krajiny a Stredozemné more.

Na otázku, prečo táto žena v krajine vôbec je, žiadny politik nemôže, alebo nechce odpovedať. Kamerun od roku 1960 svoju populáciu zdvojnásobil. Miera pôrodnosti na západnom pobreží Afriky je v súčasnosti 4,7. Podľa uznesenia EÚ by sa malo čo najviac ľudí z afrických krajín premiestniť do EÚ a mali by im mať byť udelené rozsiahle osobitné práva.

Andrea Lopatková


zdroj: https://www.hlavnespravy.sk/kulturne-obohatenie-rakuska-africka-azylantka-zdemolovala-50-hrobov/1980785
ilustračný obrázok-titulka: https://www.joj.sk/


COVID-19 - Slovensko - aktuálny stav

Informáciu o mieste a počte chorých získate pohybom kurzoru myši.


ukradnuté kosovo


európa na rázcestí ...

náhodný výber článkov

Komentár Ronalda Ižipa: Putinov gambit

Gambitom sa v šachu označuje zámena krátkodobej (väčšinou materiálnej) nevýhody za výhodu dlhodobú (pozičnú). Gambitom môžeme nazvať napríklad aj Aljechinovu obranu, podľa slávneho ruského šachistu. Nikto nebol šachovým majstrom tak dlho ako práve Aljechin.

Európska únia má rešpektovať právo na otázky

Európska únia porušuje princíp subsidiarity. Berie členským štátom právo riadiť si všetko to na čo majú kompetencie a právo. Centralizuje sa.

Slovensko zaradili medzi zdravotne najbezpečnejšie krajiny

Deep Knowledge Group na základe verejne dostupných dát zaradila Slovensko medzi najbezpečnejšie krajiny sveta v súčasnej koronakríze.

Čo čaká nový parlament EÚ?

Dňa 15/2/2019 nás aj denná tlač aj TV upozornili, že už iba 100 dní nás delí od volieb nového parlamentu EÚ. Pripomenuli nám aj to, že pri minulých voľbách bolo Slovensko posledné, čo sa týka účasti. Bola vraj iba 13,04 %.

captcha 

 
Odber noviniek na stránke