Pri Röszke migranti zaútočili na maďarských policajtov

Migranti sa v stredu popoludní snažili dostať na maďarské územie, pričom hádzali na kordón maďarských policajtov kamene, kusy betónu a plastové fľaše.

Pri maďarsko-srbskom hraničnom prechode Röszke 2 zaútočili migranti spoza zábran zo srbskej strany na maďarských policajtov. Pri útoku bolo 14 policajtov zranených, oznámil dnes v maďarskom verejnoprávnom rozhlase Kossuth Rádió maďarský minister zahraničných vecí a vonkajších ekonomických vzťahov Péter Szijjártó.

Migranti sa v stredu popoludní snažili dostať na maďarské územie, pričom hádzali na kordón maďarských policajtov kamene, kusy betónu a plastové fľaše.

“Skupina mimoriadne agresívnych migrantov celé hodiny nerušene hádzala do policajtov rôzne predmety. Polícia, samozrejme, reagovala. Podľa mňa niet v Maďarsku človeka, ktorý by si myslel, že by týchto agresívnych ľudí bolo treba pustiť do Maďarska, trebárs čo i len na precestovanie,” povedal Szijjártó.

 

Noc po strete migrantov s maďarskými policajtmi v Röszke bola pokojná

Po strete migrantov s maďarskými policajtmi v stredu večer na srbsko-maďarskom hraničnom prechode Röszke-Horgoš 2, pri ktorom sa snažil utečenci preraziť zábrany a vstúpiť na maďarské územie, bola noc pokojná. Srbská polícia totiž migrantov drží ďalej od hraníc, informovala agentúra MTI.

Neskoro večer menšie skupiny migrantov ešte protestovali a vykrikovali pri bráne diaľničného prechoduRöszke-Horgoš, neskôr však stíchli.

MTI cituje správu denníka maďarskej menšiny v Srbsku Magyar Szó, podľa ktorého jeden z migrantov sa srbským policajtom v kordóne pred hranicami vyhrážal, že ak sa nedostane na druhú stranu hraníc, tak sa podpáli.

Po stredajšom incidente, pri ktorom migranti zaútočili na maďarských policajtov cez plot kameňmi a kusmi betónu, na čo títo zareagovali slzotvorným plynom a vodným delom, srbský minister vnútra Nebojša Štefanovič poslal do Horgošu posily. Ako povedal, “aby nedošlo k podobnému incidentu, aký bol v stredu”.

 

Zdroj: http://www.hlavnespravy.sk/szijjarto-pri-roszke-migranti-zautocili-na-madarskych-policajtov-14-zranili/680341

COVID-19 - Slovensko - aktuálny stav

Informáciu o mieste a počte chorých získate pohybom kurzoru myši.


Kto dnes oslavuje ...

Meniny na web

ukradnuté kosovo


európa na rázcestí ...

náhodný výber článkov

Harabin prijal ponuku Kotlebu

Predseda Ľudovej strany Naše Slovensko (ĽSNS) Marian Kotleba pred pár dňami oslovil lídra novovzniknutej strany „Vlasť“ Štefana Harabina s naliehavou výzvou zjednotiť sily, aby Slovensko zostalo národné a kresťanské.

Soňa Peková: Najdeme v sobě zase hrdost, pevnost a sebeúctu

Další z inspirativních rozhovorů se známou molekulární genetičkou Soňou Pekovou ze dne 7.9.2021.

Štefan Harabin - MARÁKEŠSKÁ DEKLARÁCIA

Ako pripraviť pôdu v Európe pre milióny Afričanov

V čom je nespravodlivá dnešná doba?

V ekonomike v mnohom. Každý začiatok je ťažký a takým bol aj náš začiatok po roku 1989. Mnoho ľudí sa uplo na heslá, ktoré hlásali Milan Kňažko, či Ján Budaj. Nepoznali ekonomický zákon pohybu modernej spoločnosti. Ten sa nedá odhlasovať ani oddekrétovať. A tak sme zažili a zažívame, obrazne povedané, pôrodné bolesti.