Ako spoznať deti extrémistov a ako ich prevychovať

Dievčatá s vrkočmi a v sukniach, chlapci so svalnatou postavou: V Nemecku vyšla brožúrka o tom, ako spoznať deti extrémistov a ako ich prevychovať.

Podľa nemeckých liberálov poslušné, tiché a pasívne dieťa, ktoré nemá problémy s disciplínou a napĺňa tradičné “genderové roly”, je dôkazom toho, že ho vychovávajú krajne pravicoví a rastistickí rodičia a toto dieťa potrebuje prevýchovu. Názov Ene, mene, muh – und raus bist du, ako portál lidovky.cz naznačuje, možno preložiť ako “Ten, ten, alebo on – vyhoďme ho z kola von”.

Nemci v týchto dňoch protestujú proti brožúrke, ktorá môže zásadne ovplyvniť ich rodiny. Kontroverznú brožúrku vydala nadácia Amadeu Antonio Foundation a môžete ju nájsť na tomto odkaze. Nemecká vláda prispela na brožúrku, ktorá má za cieľ zmeniť správanie predškolských detí, ktoré sú vychovávané, ako brožúrka uvádza, “pravicovými rodičmi, ktorí sa stavajú proti gender teórii, “sexuálnej diverzite”, sexualizácii detí a proti imigrácii, prispela sumou 4 600 eur. Predhovor k tejto publikácii napísala samotná sociálno-demokratická ministerka pre rodinné záležitosti Franziska Giffeyová.

“Dnešné deti budú zajtra patriť k oporám našej demokratickej spoločnosti. Preto je dôležité, aby sa ich výchova už odmalička niesla v demokratickom duchu”, uvádza ministerka.

Brožúrka vyšla v náklade 3000 kusov a je určená vychovávateľom a učiteľom v škôlkach a preškolských zariadeniach. Tí majú na základe brožúrky a jej jednoznačných príkladov z praxe spozornieť a zakročiť, keď sa niečo z toho objaví u detí, ktoré sú im zverené.

Rasistická rodina

V úvode tejto publikácie autori Enrico Glaser a Judith Rahnerová píšu o “extrémnych postojoch”a nerovnosti vo všeobecnosti, čo následne spájajú s “rasistickými” postojmi, ktoré pripisujú rodičom, ktorí sa stavajú proti veciam, ako sú genderová ideológia, tzv. sexuálna rozmanitosť a imigrácia. Rodičov, ktorí majú takéto postoje, možno podľa brožúry spoznať v ich “navonok bezpečných slovách, ktoré však vyvierajú zo žargóna novej (či starej) pravice, a ktoré implikujú hlboko mizantropický postoj”.

Profesorky Esther Lehnert a Heike Radvan – členky nadačnej pracovnej skupiny pre gender a rasizmus dávajú ako jeden z príkladov, kedy treba pri deťoch spozornieť, nasledujúci:

“Brat a sestra v škôlke v triede nerozprávajú veľa o tom, čo zažili cez víkend. Namiesto toho sú skor tichí a pasívni. Zároveň s nimi nie sú žiadne problémy s disciplínou, naopak, tieto deti sa javia mimoriadne poslušné.”

Ako ďalší príklad rasistickej rodiny uvádzajú, keď deti preukazujú tradičné genderové roly:

“Dievčatko nosí sukne a zapletené má vrkoče a rodičia ju vedú k tomu, aby pomáhala v domácnosti, či venovala sa ručným prácam; na druhej strane chlapec, ktorý má na svoj vek svalnatejšie telo, môže byť znakom toho, že ho v rodine “drilujú”, čo má byť charakteristické u rodín s pravicovým radikálnym smerovaním. 

Nadácia, ktorá brožúrku vydala, už v minulosti vyvolala kontroverziu. Ako si všímajú lidovky.cz, tú pravidelne vyvoláva aj minulosť jej zakladateľky, ktorou je niekdajšia prominentná novinárka komunistickej NDR Anneta Kahaneová. Po zjednotení Nemecka a odhalení archívov vyšlo najavo, že bola roky spolupracovníčkou tajnej polície STASI.

 

Marína Kovačičovázdroj: https://www.hlavnespravy.sk/dievcata-s-vrkocmi-v-sukniach-chlapci-svalnatou-postavou-v-nemecku-vysla-brozurka-o-tom-ako-spoznat-deti-extremistov-ako-ich-prevychovat/1619204
ukradnuté kosovo


európa na rázcestí ...

náhodný výber článkov

Polsko na cestě z pasti: První zahřmění před zemětřesením

Je vlastně úplně jedno, že konzervativní strana Právo a spravedlnost (PiS) Jaroslawa Kaczyńského po drtivém vítězství a přepočtení hlasů na mandáty může vládnout sama.

Čechoslovakizmus

Čechoslovakizmus – ktorý sa podľa wikipédie formoval v 19. storočí v prostredí českých a časti slovenských, evanjelických obrodencov – prehliada Slovákov.

Jaroslav Kuracina: Slovensko je nesvojprávna koloniálna dielňa nadnárodných korporácií

Pochádza z Oravy, ale od siedmich rokov žije v Banskej Bystrici. Vyštudoval konštrukciu zbraní a munície na Vojenskej akadémii Antonína Zápotockého v Brne.

Realitná agentka priznáva obavy

 Slovensko môže zažiť ďalšiu bublinu.

 
Odber noviniek na stránke

captcha