Výtržnosti počas demonštrácií proti summitu krajín G20 v nemeckom Hamburgu

Výtržnosti počas demonštrácií proti summitu krajín G20 v nemeckom Hamburgu sa v noci na dnes zintenzívnili. Policajné zložky zasiahli po tom, čo demonštranti zapálili barikády a začali rozbíjať v meste výklady.


Zásahové jednotky podľa agentúry DPA vošli do priľahlých budov v oblasti ulíc Schulterblatt a Schanzenstraße a situáciu následne monitorovali aj zo striech. Nad oblasťou krúžili dva policajné vrtuľníky s reflektormi.

S použitím obrnených vozidiel polícia odstránila barikády, pričom došlo aj k použitiu vodných diel, slzotvorného plynu a policajných psov. Výtržníci sa následne rozpŕchli a podľa DPA sa pravdepodobne rozdelili na niekoľko skupiniek.

Polícia prostredníctvom Facebooku vyzvala občanov, aby sa od výtržníkov jasne dištancovali: “V týchto chvíľach postupujeme dôsledne voči páchateľom na Schulterblatte. Podporte našu prácu a bezodkladne ustúpte!”

Médiá aj bežných ľudí polícia vyzvala, aby si taktické postupy zásahových zložiek nefilmovali, pretože by tak mohli ohroziť ich bezpečnosť.

Policajti zadržali približne 100 ľudí, niektorí z nich sa už nachádzajú vo vyšetrovacej väzbe.

Počas protestov proti summitu G20 sa zranilo najmenej 213 policajtov.

Na najmenej 213 stúpol počet príslušníkov nemeckej polície, ktorí utrpeli zranenia počas násilných protestov proti summitu skupiny G20, ktorý sa koná v meste Hamburg. Informovala o tom agentúra DPA s odvolaním sa na vyhlásenie nemeckej polície.

Od začiatku policajných operácií zameraných proti násilným protestom, ktoré boli spustené 22. júna, zadržala polícia 203 ľudí.

K viacerým výtržnostiam počas demonštrácií proti summitu krajín G20 v Hamburgu došlo aj v noci nadnes, keď demonštranti zapálili barikády a začali rozbíjať v meste výklady.

Polícia barikády odstránila s použitím obrnených vozidiel, pričom došlo aj k použitiu vodných diel, slzotvorného plynu a policajných psov. Výtržníci sa následne rozpŕchli a pravdepodobne sa rozdelili na menšie skupiny.zdroj: http://www.hlavnespravy.sk/vytrznosti-v-hamburgu-sa-v-noci-zintenzivnili/1062866Kto dnes oslavuje ...

Meniny na web

ukradnuté kosovo


európa na rázcestí ...

náhodný výber článkov

Európu v jej ťažkom období vedú diletanti

Myslí si to bývalý slovenský politik Jozef Banáš.

Génová vakcína s nanočasticami: Stále viac ľudí má obavy

Nemecko: Štartovací signál padne krátko po prelome roka. Potom by malo byť čo najviac ľudí, v čo najkratšom čase očkovaných proti „koronavírusu“ v očkovacích centrách, ktoré nebudú poznať deň odpočinku. Ministri vnútra spolkových krajín naliehajú na to, aby boli uprednostnení policajti.

Rozladený ekonomický orchester

V niekoľkých svojich dielach som už uvádzal keynesiánsku rovnicu rovnováhy ekonomiky : (úspory – investície) + (príjmy vlády – výdavky vlády) = (export – import)

Podpíšte petíciu!

Denník SME dňa zverejnil viaceré články, ktoré podľa nášho názoru pomáhajú zvyšovať akceptáciu pedofílie v spoločnosti. Vyvolali búrku spravodlivého hnevu. Táto emócia však splní svoj účel, iba ak nás povzbudí  k prijatiu riešenia. Čas na predkladanie zákonov sa kráti.