“To je za Alaha!” Biela dodávka vrazila do davu ľudí na London Bridge

Ďalší teroristický útok v Londýne: “To je za Alaha!” Biela dodávka vrazila do davu ľudí na London Bridge, útočníci z nej vyskočili a dobodali náhodných ľudí v okolí. Najmenej 6 mŕtvych a 30 zranených


Moslimskí útočníci nožmi s dlhými čepeľami dobodali najmenej 7 osôb po tom, ako dodávkou vrazili do davu ľudí. Najmenej šesť mŕtvych a dvadsať zranených. Biela dodávka v neskorých večerných hodinách v sobotu, 3. júna, vrazila do davu asi 20 ľudí v blízkosti stanice London Bridge. Už možno s určitosťou povedať, že sa jednalo o ďalší teroristický útok.

Už podľa prvých neoficiálnych tvrdení útočníci dobodali najmenej 7 ľudí a minimálne traja z nich mali podrezané hrdlá…

Ďalší svedkovia potvrdili, že videli, ako traja muži vyskočili z bielej dodávky, ktorá predtým vrazila do davu ľudí, a začali náhodne bodať do ľudí s nožmi s dlhými čepeľami. Títo traja džihádisti boli nakoniec políciou zastrelení po tom, čo zabili celkovo najmenej 6 ľudí a 30 zranili. Muži počas toho kričali “To je za Alaha!”

Útočníci tiež dobodali policajného dôstojníka na moste a bodali aj ľudí v blízkom bare na Borough Market. Podľa polície bol jeden muž dokonca bodnutý 5 krát do krku. Celkovo mali útočiť na troch miestach.

Svedkovia popísali, že muži mali kanistre pripevnené k telu, rozbíjali okná barov a snažili sa podrezať návštevníkov pri pive.

Polícia zabila džihádistov údajne po ôsmich minútach od prvého telefonátu na policajnú stanicu. Útočníci mali na sebe “falošné samovražedné vesty”, ktoré mali zmiasť policajtov a dať im viac času na uskutočnenie masakru.

Ozbrojená polícia sa ponáhľala na jedno z miest činu miesto a policajti v panike kričali na ľudí, aby “utekali, alebo sa skryli”. Túto scénu zachytili kamery niektorých z popíjajúcich v bare.


zdroj:  http://www.hlavnespravy.sk/dalsi-teroristicky-utok-v-londyne-biela-dodavka-vrazila-davu-ludi-na-london-bridge-utocnici-z-nej-vyskocili-dobodali-nahodnych-okolostojacich-ludi/1025638

obrázok - titulka: observator.tv

Kto dnes oslavuje ...

Meniny na web

ukradnuté kosovo


európa na rázcestí ...

náhodný výber článkov

Kto je konšpirátor?

Médiá hlavného prúdu typu SME, Denník N, Markíza a iné označujú alternatívne médiá typu Hlavné správy, Slobodný vysielač, Zem a vek a iné, ich čitateľov a publicistov za rozširovateľov konšpiračných teórií.

Predstavenie knihy popredného slovenského ekonóma Jaroslava Husára

V Univerzitnej knižnici v Bratislave sa pred niekoľkými dňami uskutočnila odborná diskusia a predstavenie knihy Prof. Jaroslava Husára na tému Aj ekonómia je veda.

Nízky pocit naliehavosti

Čitateľ sa môže spýtať na čo myslím? Zároveň vie, že už dlhodobo rozoberám fungovanie ekonomiky, a tak nadpis korešponduje s touto témou. Ten pocit nemajú politici a vlády.

Podieľajú sa aj policajti ...

Na opatreniach zameraných na zamedzenie šírenia koronavírusu sa podieľajú aj policajti. Ako ďalej agentúru SITA informoval hovorca rezortu vnútra Petar Lazarov, ešte do dnešnej polnoci potrvá informačná letáková kampaň na hranici SR s Rakúskom.