Vyzvala Európanov aby povstali a zbavili sa svojej letargie

Po poslednom teroristickom útoku v Manchestri sa politici jednotlivých krajín zmohli len na ich obvyklé frázy.


Inak to vyzerá v Poľsku

Po útoku v Manchestri si servítku pred ústa nedával večný kritik Európskej únie, maďarský premiér Viktor Orbán. Zdá sa, že Maďarsko bude mať v boji proti kvótam a migrantom nového spojenca- Poľsko.

Ihned po útoku v Manchestri, predseda poľskej vládnej strany PiS Jaroslaw Kaczynski povedal, že za príliv žiadateľov o azyl v EÚ môže nemecká kancelárka Angela Merkelová a preto by mala znášať aj dôsledky. Najnovšie sa internetom šíri video, z prejavu poľskej premiérky Beaty Szydlovej z poľského Sejmu.

„Nehodláme sa stať súčasťou bláznivého plánu bruselských elít. My chceme pomáhať ľuďom a nie politickým elitám. Mám odvahu sa ich opýtať, kam smerujú. Európa, povstaň, a zbav sa svojej letargie, inak budeš každý deň oplakávať svoje deti. Ak konečne nepochopíte, že dnešné teroristické hrozby sú skutočnosť, ktorá sa môže kedykoľvek týkať ktoréhokoľvek národa, a neuznáte, že Poľsko má právo sa brániť, staviate sa proti Európe. Proti nám všetkým!“ vyhlásila Szydlová, za čo si vyslúžila veľký potlesk.

Útok v Manchestri ? Je to útok na celú Európu a na našu kultúru či tradície, zdôraznila Szydlová pred svojimi kolegami.

„Treba si otvorene povedať, že toto je útok na celú Európu, na našu kultúru, na naše tradície. A prečo ja o tom vlastne hovorím? To je dobrá otázka! Pretože všetci v tejto miestnosti si na túto otázku musíme odpovedať. Ale to isté musia urobiť všetci Európania: Chceme politikov, ktorí nám hovoria, aby sme si zvykali na teroristické útoky a ktorí označujú teroristické útoky za ,,incidenty‘? Alebo chceme politikov, ktorí vidia nebezpečenstvo a chcú s ním bojovať?“

zdroj: http://www.hlavnespravy.sk/polska-premierka-beata-szydlova-sa-pustila-bruselu-vyzvala-europanov-aby-povstali-zbavili-sa-svojej-letargie/1020028#

Kto dnes oslavuje ...

Meniny na web

ukradnuté kosovo


európa na rázcestí ...

náhodný výber článkov

Je to tu! Konvoj slovenských vodičov za mier

Slovensko by malo zažiť to, čo nedávno Kanada. Tam vodiči kamiónov zorganizovali 70 kilometrov dlhý konvoj kamiónov pod názvom "Konvoj za slobodu".

Pocta generálovi Milanovi Lučanskému

Spomienka na bývalého policajného prezidenta generála Milana Lučanského.

Dane nám neustále robia problém

Denník N dnes (13/5) napísal: „Aj v prípade, že to Matovič skúsi silou a pretlačí svoje návrhy napriek jeho nesúhlasu o zvyšovaní daní, nikam neodíde. Nemôže aj keby veľmi chcel, o tom, či by vôbec chcel, sa dá tiež pochybovať (myslel na p. ministra Sulíka).

Francúzske voľby [23. apríl 2017] naživo

Le Penová, Macron, Fillon? Kto bude prezidentom Francúzska? Sledujte v priamom prenose.