V piatok pribudli na Slovensku štyri prípady nákazy koronavírusom

Na Slovensku v piatok pribudli štyri prípady nákazy koronavírusom. Národné centrum zdravotníckych informácií o tom informovalo na webe covid-19.sk.

Celkovo tak máme 1 407 pozitívne testovaných ľudí na ochorenie Covid-19. Laboratóriá v utorok urobili takmer 3 700 testov, celkový počet otestovaných vzoriek je tak už takmer 95-tisíc. Ochorenie prekonalo ďalších 50 ľudí, spolu sa vyliečilo už 608 osôb.

Zároveň pribudlo ďalšie úmrtie pacienta s pozitívnym testom na Covid-19. Na Slovensku tak evidujeme celkovo 24 úmrtí osôb pozitívne testovaných na toto ochorenie.

Ako informoval permanentný krízový štáb na korona.gov.sk, počet hospitalizovaných klesol na 142. Z toho má ochorenie Covid-19 potvrdených 44 ľudí. Na jednotkách intenzívnej starostlivosti je päť pacientov, umelú pľúcnu ventiláciu potrebuje jeden pacient. Z nových prípadov zaznamenali dva v Prešovskom kraji a po jednom prípade v Nitrianskom a Žilinskom kraji. Hodnota kĺzavého mediánu je päť.


 

Matovič: Držme sa, sme výborní a šanca, že od 6. mája budú otvorené všetky obchody mimo obchodných centier, sa dramaticky zvyšuje 

Na správu o počte nakazených, ktorí pribudli za piatok, reagoval na sociálnej sieti premiér Igor Matovič (OĽaNO).

„Včera štyria… držme sa, sme výborní a šanca, že od 6. mája budú otvorené všetky obchody mimo obchodných centier, sa dramaticky zvyšuje … a ak, tak budú platiť rovnako prísne hygienické podmienky ako doteraz – hygiena rúk/rukavice pri vstupe, 2 metrové odstupy v radoch a najmä 25 m2 na zákazníka bez ohľadu na plochu predajnej plochy,“ napísal Matovič.


zdroj: https://www.hlavnespravy.sk/piatok-pribudli-slovensku-styri-pripady-nakazy-koronavirusom/2145836

Kto dnes oslavuje ...

Meniny na web

ukradnuté kosovo


európa na rázcestí ...

náhodný výber článkov

Německo se přetahuje se střední Evropou kdo s koho

Německá sociálně demokratická strana a konzervativci (CDU/CSU) se nakonec dohodli na odiózním kompromisu vytvořit ještě jednu, i když ne už tak velkou koalaci se stále více nepopulární Angelou Merkelovou jako kancléřkou.

Zarábajú neprimerane

V dnešnom SME (14/2/2022) je takýto nadpis s poznámkou, že to tvrdí minister o firme, kde má štát podiel.  V stredu vláda predstavila svoju predstavu o riešení zvýšených nákladov na energie v školách, nemocniciach, domovoch sociálnych služieb, ale aj v bytovkách s vlastnou kotolňou.

Revoluční akt říkání pravdy

George Orwell řekl: „V době univerzálních podvodů je říkání pravdy revolučním činem.

Vravíme NIE plánovaným americkým základniam a raketám na Slovensku!

Zatiaľ čo médiá zahlcujú ľudí len témami o Covide, Američania si tu potichu pripravujú pôdu pre rozmiestnenie svojich bombardérov a rakiet namierených proti Rusku.