Svetlo pre Európu tretieho tisícročia

Prorokom sa neverí. Starozákonný Izrael je svedkom.

Čo však s proroctvom Ľudovíta Štúra vo vzťahu k slovanstvu: „Ak by Západ skutočne jedného dňa zašiel tak ďaleko a úplne sa vzdal kresťanstva, potom by bolo svätou povinnosťou slovanstva znovu prinavrátiť svojím vplyvom česť večnému krížu a dopomôcť mu ku konečnému víťazstvu“? A pápeža, svätého Jána Pavla II. voči Slovensku: „Slovensko má veľkú úlohu pri budovaní Európy tretieho tisícročia, dobre si to uvedomte!“? Či amerického evanjelizátora Davida Wilkersona: „Pri pohľade na to, čo Boh chce urobiť v Európe, tento slovanský národ je kľúčovým národom“? Keďže – vraj malé – Slovensko prevezme začiatkom júla 2016 rolu "hostiteľa" za stolom európskeho hodovania, predsa len bude aj od neho závisieť ako, a či vôbec prežijeme rok 2016. Lebo apetít vojnových štváčov je obrovský. Goliášovský. Toho však umný Dávid premohol obyčajným prakom... Čaká podobný údel Slovákov? Pokus o odpoveď nájdete v tomto videu, ktoré vzniklo ako matičný príspevok v roku Ľudovíta Štúra na petrohradské Fórum slovanských kultúr 15. decembra 2015 (preto má aj titulky v ruštine).

 

 

zdroj: youtube.com,

COVID-19 - Slovensko - aktuálny stav

Informáciu o mieste a počte chorých získate pohybom kurzoru myši.


Kto dnes oslavuje ...

Meniny na web

ukradnuté kosovo


európa na rázcestí ...

náhodný výber článkov

Akú Európu si želáme?

Verím, že si to všimol aj čitateľ, že o nej hovorili lídri EÚ.. Minulý týždeň lídri členských štátov schválili veľký zoznam čo si želajú pod vianočný stromček.. Zaoberali sa migráciou, na ktorú hľadajú aj finančné prostriedky, riešili aj opatrenia proti dopravcom migrantov, riešili spoluprácou NATO a Európy, riešili  nízkouhlíkové zdroje energie a peniaze pre ne. Ba uznali, že máme vysoké ceny energií, čo je pre mnohé štáty stále väčší politický problém.

Čo máme čakať od nového roku?

V ostatnej mojej úvahe som písal o tom, čo si lídri EÚ želajú od Ježiška. Dnes som si zvolil iný nadpis a teda aj iný obsah, ktorý je oveľa náročnejší.

Elity, národ a budúcnosť Európskej únie

So slovom “elity” sa stretávame v médiách čoraz častejšie.

Pre mňa za mňa ma obeste, ale pravda je pravda

Názor z prostredia SMER-u SD o médiách a Ivermectine ....