Pravda je vždy prvou obeťou akejkoľvek vojny

A už sme to naplno pocítili aj my. Napriek garancii zákazu cenzúry vláda vypla prvý nepohodlný web Hlavné správy.

Stalo sa to bez varovania, bez žiadosti o odstránenie škodlivého obsahu a bez zdôvodnenia, prečo k takémuto brachiálnemu kroku vôbec došlo. To, čo sa deje, prekonáva akékoľvek hranice. Kompetencia vypínať nepohodlné weby platí do 30. júna tohto roku, dovtedy bude nad všetkými webmi visieť Damoklov meč.
Ak dôjde k  vypnutiu nejakého webu, tak to bude až na tri roky! Samozrejme, proti tomuto rozhodnutiu sa dá brániť súdne, vďaka tomu sa prevádzkovateľ konečne dozvie, prečo vlastne ho vypli. Ak by sa našiel nejaký odvážny sudca, možno by mohol vydať aj predbežné opatrenie, ale v tejto vojnovej hystérii je to krajne nepravdepodobné. Vec sa dá riešiť aj podaním na Ústavný súd, ale asi vieme, ako by to tam dopadlo. No je tu aj judikát Európskeho súdu pre ľudské práva (ESĽP) v kauze Kasparov a v ďalších dvoch kauzách – v časopise Právny obzor má o tom obsiahlu štúdiu sudca krajského súdu Peter Šamko, ktorý konštatuje neprípustnosť podobnej legislatívy.
Aj v Rusku majú podobný zákon, ktorý umožňuje vypínať weby cenzorskou organizáciou Roskomandozor. Na hrubý rozpor s európskym právom pri podobnej legislatíve údajne upozorňoval aj minister zahraničných vecí Ivan Korčok. Takže určite budeme ďalej bojovať za slobodu slova.
Právne, legislatívne, podaním tridsiatich opozičných poslancov na Ústavný súd a nakoniec, možno aj napadnutím tohto rozhodnutia na ESĽP a aj mediálne.
V týchto dňoch prežívame najťažšie ohrozenie demokracie za ostatných tridsaťjeden rokov.
zdroj: (153) Pravda je vždy prvou obeťou akejkoľvek vojny - YouTube


Kto dnes oslavuje ...

Meniny na web

ukradnuté kosovo


európa na rázcestí ...

náhodný výber článkov

POCTA JÁNOVI HOLLÉMU V BRATISLAVE

Katolíckeho kňaza, výnimočného básnika, prekladateľa zo starogréčtiny a latinčiny, vzdelanca, veľkú osobnosť slovenského národa Jána Hollého si uctili položením venca k jeho pamätníku v Bratislave na Rudnayovom námestí pri Katedrále sv. Martina pri príležitosti 173. výročia jeho úmrtia PhDr. Daniela Suchá, predsedníčka občianskeho združenia Cyrilometodiada, a PhDr. Marián Servátka, CSc., bývalý veľvyslanec SR pri Svätej stolici.

Vzdelaní a múdri ľudia…

Týmto nadpisom som chcel čitateľovi pripomenúť známu myšlienku veľkého filozofa a hlavne politika, ktorý bol 40 rokov členom Dolnej snemovne  anglického parlamentu, sira Francisa  Bacona, že na čele štátu by mali stáť vzdelaní a múdri ľudia.

Bratislava je od Slovenska izolovaná?

Videl som tú mapu po voľbách viackrát, kde Bratislava a Košice zvýraznené inou (modrou) farbou, volili úplne inak ako celé Slovensko.

Slovo ku krajanom slovenským

Nový rok, nové šťastie! Nový rok, nový oddiel života! Mnoho veru značí rok v živote človeka, mnoho aj v živote národov. V hodinu povstane úmysel dobrý, v inú dozrie a v tretiu sa vykonáva, a koľko dní, koľko hodín v roku!