Od pondelka 18. mája platia nové karanténne opatrenia

Úrad verejného zdravotníctva (ÚVZ) SR pripravil na pondelok 18. mája zmiernenie karanténnych opatrení súvisiacich s pandémiou koronavírusu.

Do karantény nebudú musieť ísť osoby pracujúce v oblasti zdravotníctva, opatrovateľstva, vedecko-výskumní pracovníci, pedagogickí zamestnanci alebo sezónni pracovníci v poľnohospodárskom či potravinárskom odvetví. Uvedené osoby však musia mať potvrdenie od zamestnávateľa o výkone práce. Rovnako sú povinné pri vstupe na územie SR odovzdať výsledok negatívneho testu na ochorenie Covid-19 nie starší ako 96 hodín.

Do povinnej karantény nebudú musieť ísť ani osoby žijúce s takzvanými pendlermi, ktoré bývajú v prihraničných oblastiach a prekračujú hranicu v ich sprievode či občania žijúci v prihraničných oblastiach a osoby žijúce s nimi v jednej domácnosti. Izolácia sa nebude týkať tiež osôb, ktoré poskytujú neodkladnú starostlivosti o blízkych rodinných príslušníkov na území susedného štátu, ktorí nie sú schopní sa sami o seba postarať.

„Osoba, ktorá takto prekračuje hranicu SR je povinná preukázať sa potvrdením o neodkladnej starostlivosti od lekára blízkeho rodinného príslušníka a čestným prehlásením o rodinnom vzťahu. Tieto dokumenty musia byť preložené do slovenského jazyka, okrem dokumentov predložených v českom jazyku,“ informoval ÚVZ.

Ak bude pobyt v týchto krajinách dlhší ako 24 hodín, musí osoba pri vstupe na Slovensko odovzdať negatívny test na ochorenie Covid-19. Opatrenie platí aj v opačnom prípade, a to pre osoby, ktoré majú pobyt v susedných krajinách a prichádzajú na Slovensko starať sa o blízkeho.

zdroj: https://www.hlavnespravy.sk/pondelka-18-maja-platia-nove-karantenne-opatrenia-niektore-osoby-cestujuce-do-susednych-statov/2162482COVID-19 - Slovensko - aktuálny stav

Informáciu o mieste a počte chorých získate pohybom kurzoru myši.


ukradnuté kosovo


európa na rázcestí ...

náhodný výber článkov

Bystrica má na dosah tri tisícky nových miest

 Podľa predsedu vlády Roberta Fica vzniknú nové pracovné miesta aj v Banskej Bystrici a na východe

V piatok pribudli na Slovensku štyri prípady nákazy koronavírusom

Na Slovensku v piatok pribudli štyri prípady nákazy koronavírusom. Národné centrum zdravotníckych informácií o tom informovalo na webe covid-19.sk.

Zlorečitelia

Osemnásteho apríla 2016 spustil slovenský mediálny mainstream, na čele s denníkom SME bezprecedentný a chrapúnsky útok na viaceré alternatívne média.

captcha 

 
Odber noviniek na stránke