Verejné zhromaždenie Ľudovej strany Naše Slovensko (ĽSNS) sa 17. októbra v Trenčíne môže uskutočniť

Krajský súd v Trenčíne vo štvrtok uznesením vyhovel žalobe, ktorú strana podala proti rozhodnutiu mesta Trenčín zhromaždenie zakázať.

Podľa predsedníčky správneho orgánu Krajského súdu v Trenčíne, ĽSNS je parlamentnou politickou stranou a jej právo zhromažďovať sa je zaručené ústavou. O činnosti strany rozhodoval Najvyšší súd SR, ktorý nevidel dôvod na rozpustenie strany. Odsúdenie poslanca Milana Mazureka považuje za individuálny prípad jednotlivca a nie celej strany.

„Zákon o zhromažďovaní stále dáva možnosť, aby v prípade porušenia zákona počas zhromaždenia bolo rozpustené,“ doplnila sudkyňa.

Tajomník ĽSNS Rastislav Schlosár rozhodnutie súdu víta a cení si skutočnosť, že súd nepodľahol tlakom a zvíťazila spravodlivosť. „Mrzí ma, že toľko rokov od prevratu v roku 1989 sa ešte vždy nájdu predstavitelia samospráv, ktorí nemajú problém potláčať základné demokratické princípy a práva nielen jednotlivca, ale celých politických strán,“ doplnil tajomník s tým, že zhromaždenie sa na Mierovom námestí v Trenčíne 17. októbra uskutoční.

Trenčiansky primátor Richard Rybníček je podľa vlastných slov druhým človekom v tomto štáte, ktorý sa nejakým spôsobom pokúsil povedať, že ĽSNS je extrémistická strana. Prvým bol podľa neho generálny prokurátor, ktorý neuspel na Najvyššom súde. „Myslím si, že je to dobrá cesta k tomu, aby sme sa takýmto stranám postavili a dali im jasne najavo, že nebude im to len tak ľahko všetko prechádzať a že si budú musieť dávať veľký pozor na to, čo budú robiť na tých zhromaždeniach,“ skonštatoval primátor.

Mesto Trenčín zakázalo verejné zhromaždenie ĽSNS ohlásené na 17. októbra v Trenčíne. Jedným z dôvodov bola skutočnosť, že poslanec NR SR za ĽSNS Milan Mazurek bol právoplatne odsúdený za trestný čin popierajúci ústavné práva občanov Slovenskej republiky a jeho strana sa od toho nedištancovala.

„Ak poslanec NR SR spácha trestný čin a táto politická strana s k tomuto prihlásila, pre mňa to neznamená, že je to nejaký jednotlivec, ale že bola odhalená skutočná pravda o ĽSNS,“ zdôraznil Rybníček s tým, že verejné zhromaždenie budú spolu s políciou dôsledne monitorovať.

zdroj: https://www.hlavnespravy.sk/krajsky-sud-dal-zelenu-zhromazdeniu-kotlebovcov-trencine/1898561
COVID-19 - Slovensko - aktuálny stav

Informáciu o mieste a počte chorých získate pohybom kurzoru myši.


Kto dnes oslavuje ...

Meniny na web

ukradnuté kosovo


európa na rázcestí ...

náhodný výber článkov

Utečenecká kríza spôsobí rozpad Európskej únie

Súkromná americká tajná služba Stratfor je presvedčená, že súčasná utečenecká kríza urýchli rozpad EÚ. Táto kríza vedie k masívnemu napätiu medzi štátmi EÚ

Potreba moderných ekonomických vzťahov EÚ

Aké sú dnes? Skôr ich EÚ nevie definovať, rieši Brexit a migráciu. Adept na poslanca do europarlamentu odpovedal na otázku čo by si želal pre budúcnosť Európskej únie a povedal: Menej Bruselu, viac zdravého rozumu. Občania to čítajú na bilbordoch. Vyjadril tým nesúhlas s tým, čo sa deje v EÚ.

SR potrebuje po 25 rokoch samostatnej existencie zásadné zmeny

Podľa Mečiara potrebuje Slovensko zásadné zmeny

Dožinky v Breznici

Aj keď dnes pôdu zanedbávame, predsa len tradícia dožiniek sa zachovala na celom Slovensku.