Slovenský národný pochod: Dukla – Banská Bystrica – Devín

Hoci sa národniari začínajú spájať, a úlohu lídra sa snaží prevziať tá alebo iná skupina proslovensky a proslovansky naladených občanov, široká národniarska koalícia je ešte v nedohľadne.

Obyčajní ľudia (nie OĽaNO) s patriotickým duchom chcú napomôcť “ozajstnému spojeniu” patriotických, proslovanských a proslovenských síl, a preto organizujú Slovenský národný pochod, ktorý potrvá celý mesiac a bude sa konať od 14. augusta so štartom na Dukle po 13. septembra s vyvrcholením na Devíne.

Organizátori uvádzajú, že Slovenský národný pochod je významná akcia, ktorá napomôže zjednotiť obyvateľov Slovenska a podporiť mier nielen v našej krajine, ale aj v celej Európe a vo svete. Tento pochod je veľkou výzvou pre vlastencov, ktorí podporujú tradičnú rodinu, naše tradície a zvyky, chcú chrániť našu prírodu a kultúru, jazyk a vieru, svoju slovenskú a slovanskú identitu.

Organizátorom pochodu nie je žiadna politická strana alebo hnutie, je to občianska iniciatíva ľudí zo všetkých kútov Slovenska, ktorých spájajú tradičné, krásne, ľudové hodnoty Sveta Slovanov. „Táto iniciatíva a národný pochod spája všetkých, bez ohľadu na to, či sa jedná o ľudí hlásiacich sa k našej pôvodnej Kultúre, teda Slovienov alebo kresťanov či ateistov. Technickú podporu pochodu zabezpečuje Slovanské združenie Slavica a Matičiari,“

Miloš Zverina /občianske združenie SLAVICA/informoval, že pochod začína 14. augusta o 12.00 hod. pri pamätníku na Dukle pútavým kultúrnym programom a potrvá presne mesiac. Jeho trasa je rozdelená na 8 etáp, na ktorých sa môže zúčastniť každý obyvateľ Slovenska a prejsť toľko kilometrov, koľko zvládne. Každý si môže vybrať, ako prejde svoju trasu národného pochodu:

 – Člen základného družstva, ktorý prejde celú trasu

– Člen podporného motorizovaného sprievodného družstva

– Člen etapového družstva, ktorý prejde jednu alebo viac etáp

– Člen – podporovateľ s jednodňovou účasťou na pochode

– Člen – podporovateľ s materiálnou alebo finančnou podporou

 

Slovenský Národný Pochod potrvá 31 dní a bude končiť 13. septembra o 15.00 hod. pod Hradom Devín, kde sa bude konať Národná Veča a Kultúrny program – vystúpenia slovenských hudobníkov. Medzitým sa účastníci pochodu zúčastnia na oslavách 75. výročia Slovenského národného povstania 29. augusta v Banskej Bystrici a na spomienkovej slávnosti na Bradle pri Mohyle M. R. Štefánika.

„V siedmej etape sa k nám pripoja aj naši Moravskí Bratia, keďže budeme prechádzať aj územím Moravy. Trasa pochodu ide po červenej turistickej značke naprieč celým Slovenskom a kopíruje turistickú magistrálu Cesta hrdinov SNP a Štefánikovu magistrálu. Cesta hrdinov SNP je najdôležitejšia turistická magistrála na Slovensku. Siaha zo severovýchodu krajiny – Dukliansky priesmyk až na západ po Devín. Celú trasu sme rozdelili na 8 etáp,“ uviedol Miloš Zverina.

 

– 1 ETAPA: DUKLA-HERVARTOV (75 KM, 3 DNI)

– 2 ETAPA: HERVARTOV-ĽUBOVEC (62 KM, 2 DNI)

– 3 ETAPA: ĽUBOVEC – TELGART (150 KM, 5 DNÍ)

– 4 ETAPA: TELGART – DONOVALY (97 KM, 4 DNI)

– 5 ETAPA: DONOVALY – FAČKOVSKÉ SEDLO (90 KM, 5 DNÍ)

– 6 ETAPA: FAČKOVSKÉ SEDLO – DRIETOMA (70 KM, 3 DNI)

– 7 ETAPA: DRIETOMA-BREZOVÁ POD BRADLOM (65 KM, 2 DNI)

– 8 ETAPA: BREZOVÁ POD BRADLOM- DEVÍN (130 KM, 4 DNI)„Vážení Priatelia a Kamaráti, Bratia a Sestry, Slováci, Sloveni a Slovenky, Slovieni a Slovienky, dovoľte nám pozvať Vás touto cestou na podujatie Slovenský Národný Pochod, ktoré sa uskutoční v dňoch 14. augusta až 13. septembra. Slovenský národný pochod je cestou k zjednoteniu Slovenska a podpory mieru na Slovensku, v Európe a vo Svete. Zároveň je pochodom za Slovenskú Rodinu, Národ, Vlasť, Prírodu, Kultúru a Jazyk. Ďakujeme za Vašu podporu podujatia Slovenský národný pochod. Viac informácií bude uverejnených na stránke slavica.sk a na Facebooku v skupine Slovenský Národný Pochod.


Miloš Zverina
predseda občianskeho združenia Slavica.

COVID-19 - Slovensko - aktuálny stav

Informáciu o mieste a počte chorých získate pohybom kurzoru myši.


ukradnuté kosovo


európa na rázcestí ...

náhodný výber článkov

Vladimír Malec: Naozaj sme desať dní za Talianskom?

Desí nás hrozivý počet úmrtí spôsobených epidémiou COV19 v Taliansku a Španielsku, a zaviedli sme prísne karanténne opatrenia aby sme sa vyhli podobnému scenáru.

Harabin prijal ponuku Kotlebu

Predseda Ľudovej strany Naše Slovensko (ĽSNS) Marian Kotleba pred pár dňami oslovil lídra novovzniknutej strany „Vlasť“ Štefana Harabina s naliehavou výzvou zjednotiť sily, aby Slovensko zostalo národné a kresťanské.

Veľmi vážne rozhodnutie Európskeho súdneho dvora

Európsky súdny dvor sa v marci tohto roku vyslovil, že : Na humanitárne vízum neexistuje nijaký právny nárok.

Viedenská arbitráž 2018

Bude pozostávať z premietania krátkeho filmu Ústavu pamäti národa a odbornej diskusie k tomuto výročiu, kde v úvode  vystúpia:
doc. PhDr. Ivan Mrva, CSc. (Slovenský historický ústav MS)
Mgr. Ján Mitáč (Ústav pamäti národa)
PhDr. Peter Mulík, PhD. (Slovenský historický ústav MS)

captcha 

 
Odber noviniek na stránke