Fronty sa vyostrujú

Prezidentské voľby prebehli. Vyhrala Zuzana Čaputová a je to výhra liberálneho a proamerického tábora. Liberálny tábor sa cíti v nástupe a dôsledky nenechávajú na seba čakať.

Čierna listina liberálneho tábora sa rozširuje. Ocitol sa na nej kňaz Marián Kuffa zato, že hlinkovským štýlom tiahne po Slovensku od dediny k mestu a burcuje vlastným hlasom a svojich spolupracovníkov proti Istanbulskému dohovoru.


Ocitol sa na nej Anton Chromík, výrazná postava pro life hnutia na Slovensku. Sú na nej všetky alternatívne médiá, ktoré čoraz úspešnejšie narúšajú všemoc liberálnych médií. Pre liberálne médiá neplatia žiadne pravidlá, ktoré si kedysi samé dohodli. Etická komisia slovenských novinárov rozhodla, že článok Michala Havrana proti Kuffovi, uverejnený v SME, porušil etické normy žurnalistiky. SME malo rozhodnutie etickej komisie uverejniť. Neuverejnili.

Súd rozhodol, že portál Konšpirátori musí vypustiť portál Hlavné správy zo zoznamu „konšpirátorov“. Nevypustil. Portál Postoj patrí medzi konzervatívne portály, ale snaží sa udržiavať kdesi v strede medzi liberálnymi médiami a radikálnejšími konzervatívnymi postojmi. Po voľbách prišiel na rad. SME uverejnili článok „Katolícka kaviareň vypestovala Kuffu“, v ktorom autor obvinil Postoj, že minimálne nekritizoval Kuffu. Na muške nie sú len konzervatívci. Čokoľvek urobí SMER, je zlé. Poslanec Ľuboš Blaha je pre liberálny tábor stelesnením zla. Takýto vývoj bude pokračovať.

Liberálny tábor má za sebou obrovskú podporu. Finančnú, geopolitickú, mediálnu. Zuzana Čaputová mala najdrahšiu volebnú kampaň. Odkiaľ nabrala peniaze? Priznala, že časť prišla z prostredia ESETu. Ďalšia časť prišla od jej strany Progresívne Slovensko, ktoré dostalo tiež peniaze od ESETu. A ďalšia časť od zahraničnej mimovládky americkej proveniencie. V posledných komunálnych voľbách v dôležitých mestách (Bratislava, Žilina, Nitra a ďalšie) zvíťazili primátori s finančnou podporou ESETu. Títo primátori (kandidáti) mali na svojej strane najväčšiu mediálnu podporu. Ruské ministerstvo zahraničných vecí označilo ESET ako firmu spolupracujúcu s americkou CIA (ESET to poprel).  Slovensko sa stáva geopoliticky zaujímavejším než je naša veľkosť. Vzopreli sme sa postaveniu amerických základní (proti Rusku). Rozširovaniu gender ideológie sa napriek všetkému u nás nedarí ako by si želali jej iniciátori. Skrátka, hlbinný štát (deep state) Západu musí u nás pritlačiť.

Nedá mi, aby som nespomenul ako postupovali v Rusku. Keď nastúpil ako prezident Vladimír Putin, ponúkol ruským oligarchom podmienku. Oligarchovia v Rusku vyrástli v divokých 90-tych rokoch a majetok nadobudli nie v rukavičkách. Podmienka znela, že svoj majetok nesmú používať na ovplyvňovanie ruskej politiky. V takom prípade štát nebude skúmať ako ho nadobudli a môžu si ho užívať. V opačnom prípade štát zasiahne. Väčšina oligarchov podmienku splnila a majetok užívajú „svým spusobem“ (dobrý vojak Švejk). Oligarch Deripaska kúpil anglický klub Chelsea. Všetci nakúpili vily v južnom Francúzsku. Podmienku nerešpektoval  Michail Chodorkovskij. Financoval dve-tri politické strany v Rusku od Komunistickej až po Liberálnu. Pobudol si vo väzení a o väčšinu majetku prišiel.

Neliberálny tábor na Slovensku nemá za sebou sily, aké má liberálny. Nezostane mu nič iné než pritvrdiť svoju reč. Zatiaľ to robí Ľuboš Blaha a jeho reč pôsobí dobre. Neliberálny tábor nemôže prijať politickú korektnosť, ktorú vyvinul liberálny tábor. Bola by to cesta k prehre.

Slovensko sa prehrýzlo svojimi dejinami bez vlastného štátu, ale zachovalo si reč, kultúru, identitu. Pravda, väčšinou sa prispôsobilo. Dnes máme svoj štát a hranice prispôsobenia môžeme posunúť.

Ján Čarnogurskýzdroj: https://www.hlavnespravy.sk/fronty-sa-vyostruju/1722227


COVID-19 - Slovensko - aktuálny stav

Informáciu o mieste a počte chorých získate pohybom kurzoru myši.


Kto dnes oslavuje ...

Meniny na web

ukradnuté kosovo


európa na rázcestí ...

náhodný výber článkov

Dane nám neustále robia problém

Denník N dnes (13/5) napísal: „Aj v prípade, že to Matovič skúsi silou a pretlačí svoje návrhy napriek jeho nesúhlasu o zvyšovaní daní, nikam neodíde. Nemôže aj keby veľmi chcel, o tom, či by vôbec chcel, sa dá tiež pochybovať (myslel na p. ministra Sulíka).

COVID-19: Dôkladne umyté ruky ochránia zdravie

Dodržiavaním základných hygienických návykov, najmä dôkladným umývaním rúk, môžete zabrániť šíreniu respiračných ochorení, ku ktorým patrí aj COVID-19.

Washington jako stroj na sankce

Možná, že právě podnikatelské prostředí, odkud Trump pochází, ho vede k domněnce, že když někomu způsobíte dostatečně velké ekonomické potíže, tak se nakonec vzdá a bude souhlasit se vším, co budete chtít.

Lož hustne

Februárový úvodník samozrejme nemôže vynechať spomienku na „Vítězný únor 1948“, kedy sa vraj komunisti dostali k moci.