Dni energie na Slovensku

Aj v roku 2017, po troch úspešných ročníkoch, Vám prinášame náš osvetový projekt Dni energie na Slovensku - DENS 2017.
Pochopiteľne i tentoraz chceme propagovať zelené technológie, úspory energie a udržateľnú dopravu na námestiach a v obchodných centrách našich miest. S projektom Dni energie na Slovensku 2017 radi opätovne zavítame do Bratislavy (OC IKEA – 3.6.2017), Žiliny (Nám. A. Hlinku – 5.6.2017), novej destinácie - Trnavy (City Aréna - 7.6.2017) a Banskej Bystrice (Nám. SNP – 9.6.2017) a to vždy v čase od 10:00 do 17:00. Veríme však, že okrem solárnych a fotovoltických panelov, prospešných informácií potrebných získaniu príspevku na zateplenie rodinného domu či zvýhodneného úveru pre bytové domy, inteligentných domácností, recyklácie odpadov, ochrany životného prostredia či alternatív v doprave (elektromobilita, CNG vozidlá, elektro-bicykle) ukážeme aj niečo viac. Rovnako nebudú chýbať ani atraktívne stanovištia pre deti a študentov a zaujímavá tombola. Jednoducho sa máte na čo tešiť!

Ako už býva dobrým zvykom, aj v roku 2017 nás podporuje pán Dušan Chrenek, vedúci Zastúpenia Európskej komisie na Slovensku a najnovšie už aj páni primátori Bratislavy - Ivo Nesrovnal, Banskej Bystrice - Ján Nosko, Žiliny - Igor Choma a Trnavy - Peter Bročka. Tešíme sa aj z ohlásenej účasti troch významných inštitúcií: SIEA administrujúcej dotácie z programu Zelená domácnostiam, ŠFRB majúcej na starosti zvýhodnené úvery na obnovu bytových domov a zástupcov ministerstva dopravy a výstavby SR, ktorí vás bližšie poinformujú o možnostiach získania príspevku na zateplenie rodinných domov.


zdroj: http://energieprevas.sk/dens-2017COVID-19 - Slovensko - aktuálny stav

Informáciu o mieste a počte chorých získate pohybom kurzoru myši.


Kto dnes oslavuje ...

Meniny na web

ukradnuté kosovo


európa na rázcestí ...

náhodný výber článkov

Česká molekulárna genetička Soňa Peková upozorňuje

Dáta zo zahraničia - z desiatich úmrtí na Covid-19 bolo osem plne vakcinovaných.

Nemainstreamová analýza - Duel Harabin a Mikloško

Prezidentský prieskum agentúry Focus odhalil, že 70% voličov je pripravených odovzdať svoj hlas kandidátom, ktorí sa nehlásia k opozícii.

Čo čaká nový parlament EÚ?

Dňa 15/2/2019 nás aj denná tlač aj TV upozornili, že už iba 100 dní nás delí od volieb nového parlamentu EÚ. Pripomenuli nám aj to, že pri minulých voľbách bolo Slovensko posledné, čo sa týka účasti. Bola vraj iba 13,04 %.

Globálna nerovnováha,  klesajúca hegemónia a potreba nového riešenia

 Moja úvaha bola iniciovaná rozsiahlym článkom p. Hvozdíka "Stredná Európa nachádzaná a opätovne strácaná",  v Slovenskom slove. Ide totiž menovite aj o ekonomické problémy. Pozrime si problém hlbšie. Čitateľa nebudem zaťažovať číslami o nerovnováhach v EÚ, a to hlavne číslami z rovnice rovnováhy, lebo som ich už viackrát uverejnil, a to stav nerovnováhy na príklade ekonomiky USA.