Taliansko utečencov z Ukrajiny ubytuje v domoch zhabaných mafii

Agentúra spravujúca skonfiškovaný mafiánsky majetok už začala vyberať nehnuteľnosti, ktoré „možno krátkodobo, dokonca aj dočasne, použiť na ubytovanie utečencov z Ukrajiny“, uviedla Lamorgeseová v krátkom vyhlásení.

Úrady preveria aj stav nehnuteľností, ktorých vlastníctvo prešlo na mestá a obce, no zatiaľ sa nevyužívajú, dodala ministerka.

Od začiatku ruskej invázie na Ukrajinu – 24. februára – vstúpilo na územie Talianska približne 17.286 Ukrajincov, väčšinou žien a detí, uviedlo talianske ministerstvo vnútra.

Väčšina ukrajinských utečencov bola doteraz ubytovaná u príbuzných či priateľov, ale v celej krajine vznikli súkromné a verejné iniciatívy, ktoré sa pripravujú na oveľa väčšiu vlnu vojnových utečencov z Ukrajiny.

„Prídu státisíce utečencov a my musíme túto úlohu zvládnuť,“ upozornil v pondelok šéf Demokratickej strany Enrico Letta a vyzval vládu, aby vytvorila štruktúry na prijatie týchto ľudí.


Krátené - redakcia Slovenského slova

zdroj: https://www.info.sk/sprava/206889/taliansko-zvazuje-ze-utecencov-z-ukrajiny-ubytuje-v-domoch-zhabanych-mafii/
COVID-19 - Slovensko - aktuálny stav

Informáciu o mieste a počte chorých získate pohybom kurzoru myši.


Kto dnes oslavuje ...

Meniny na web

ukradnuté kosovo


európa na rázcestí ...

náhodný výber článkov

Blackout - ako sa naň pripraviť?

Ako sa pripraviť na Blackout, čo dokáže fotovoltaická elektráreň na rodinnom dome.

Z osudov slovenských geografických názvov (5)

O geografických názvoch z osobného mena Mojtech

V mnohých kultúrach vrátane našej kultúry v strednej Európe pomenovania osôb v svojej pôvodnej podobe v staroveku i v počiatkoch stredoveku boli prehlásením alebo želaním vyjadrujúcim vlastnosti nositeľa mena.

Európska únia a jej vplyv na likvidáciu národných štátov

V súčasných podmienkach univerzalizujúceho a globalizujúceho sa sveta je ochrana národných hodnôt mimoriadne náročnou úlohou. Spojenie národnej identity a vlastenectva sa v súvislosti s ich podporou a rozvojom spomína vo viacerých slovenských nariadeniach, vyhláškach, normách, štátnych a strategických dokumentoch jednotlivých rezortov Slovenskej republiky.

Milan Uhrík prezradil, aký svetonázor bude presadzovať jeho nové hnutie Republika

Milan Uhrík prezradil, aký svetonázor bude presadzovať jeho nové hnutie Republika

 
ODBER NOVINIEK NA STRÁNKE

Please enable the javascript to submit this form