Vládny režim ide bojovať proti “konšpiráciám a lžiam” na webe

Rezortu vnútra sa nepáči spochybňovanie členstva v Európskej únii a zahranično-politickej orientácie


Niekto by si mohol myslieť, že časy minulé, kedy boli ľudia perzekvovaní za spochybnenie členstva vo Varšavskej zmluve, alebo spochybnenie zahranično-politickej orientácie na Sovietsky zväz, sú už dávno preč. V skutočnosti sa táto doba pomaly ale isto vracia. Vládny rezort vnútra sa totiž rozhodol bojovať proti “konšpiráciám a lžiam” na webe a ako argumentáciu použil aj spochybňovanie členstva Slovenska v Európskej únii a tiež spochybňovanie zahranično-politickej orientácie.

Slovenská vláda v rámci boja proti “hybridným hrozbám” , ktoré pred rokom schválila Európska komisia ide aktívnejšie bojovať “proti šíreniu propagandy v konšpiračných médiách a weboch.”

 
Zmena na politickej úrovni ako hrozba

Ministerstvo vnútra považuje túto “propagandu” za vážnu hrozbu, ktorá pri dlhodobom pôsobení dokáže privodiť zmeny nálad a názorov v cieľovej populácii. Tie sa potom podľa rezortu môžu prejaviť napríklad aj zmenou na politickej úrovni,” povedal hovorca Petar Lazarov. Informoval o tom portál zive.sk.

Najzarážajúcejší je práve dôvod perzekúcie názorov, ktorý ministerstvo uviedlo. Zdôvodniť perzekúciu a potláčanie iných názorov tak otvorene zachovaním statusu quo v politickom rozložení síl si dovolili iba komunisti. Nedá sa asi už drzejšie a otvorenejšie zaviesť totalita ako na rovinu povedať, že je to kvôli tomu, aby sa nepresadili iné politické názory, ako sú tie “správne”, tie, ktoré vyhovujú súčasnému politickému establišmentu.

Rezort vnútra zdôvodnil, že niektoré médiá svojím obsahom vytvárajú v spoločnosti nálady spochybňujúce členstvo v európskej únii a zahranično-politickú orientáciu.

Rezort okrem toho prezradil, ako budú posilnené policajné jednotky:

“Aktuálne počty policajtov budú navýšené o 12 tabuľkových miest. K organizačnej zmene by malo dôjsť od 1. mája”, povedal Lazarov pre zive.sk

Rezort vnútra, ktorému šéfuje Róbert Kaliňák, by si mohol najprv pred vnášaním týchto praktík preštudovať ústavu Slovenskej republiky, kde sa v článku 26 (1) píše, že  “Sloboda prejavu a právo na informácie sú zaručené. (2) Každý má právo vyjadrovať svoje názory slovom, písmom, tlačou, obrazom alebo iným spôsobom, ako aj slobodne vyhľadávať, prijímať a rozširovať idey a informácie bez ohľadu na hranice štátu. (3) Cenzúra sa zakazuje.”

Zavádzať čudesné praktiky pod zámienkou “boja proti propagande a konšpiráciam ” a argumentovať tým, že niekto spochybňuje členstvo v Európskej únii a zahranično-politickej orientácie, je v demokratickej spoločnosti neprijateľné.

 
Časy brutálnej totality?

Avizované kroky ministerstva vnútra kritizuje Asociácia nezávislých médií a dôrazne apeluje na Ministerstvo vnútra SR ako aj na všetkých ústavných činiteľov, politikov a mimovládne organizácie v súvislosti s ďalším nátlakom na občanov Slovenskej republiky.

„Sme zásadne proti akýmkoľvek prejavom obmedzujúcim slobodu slova a prejavu ukotveným v Ústave. Obávame sa, že aktuálne stanovisko ministerstva vnútra nás vracia do čias brutálnej totality s obmedzovaním slobody slova a prejavu: ‘Ministerstvo vnútra aktívnejšie zasiahne proti šíreniu propagandy v konšpiračných médiách a weboch. Považuje ju za vážnu hrozbu, ktorá pri dlhodobom pôsobení dokáže privodiť zmeny nálad a názorov v cieľovej populácii. Tie sa potom podľa rezortu môžu prejaviť aj zmenou na politickej úrovni.'”

„Takéto prejavy s ambíciou hrubého zasahovania do slobody slova a prejavu vnímame s veľkým znepokojením ako zásadnú prekážku slobodnej spoločnosti vyznávajúcej pluralitu názorov. Vyzývame slovenskú verejnosť, aby sa veľmi jednoznačne postavila na obranu svojich základných ľudských práv ukotvených v Ústave, ktorá sa v tomto období stáva predmetom politických sporov a deštrukčných síl,“ uvádza sa tiež v stanovisku Asociácie nezávislých médií.

Samuel Gdovin

zdroj:  http://www.hlavnespravy.sk/vladny-rezim-ide-bojovat-proti-konspiraciam-lziam-na-webe-rezortu-vnutra-sa-nepaci-spochybnovanie-clenstva-v-europskej-unii-zahranicno-politickej-orientacii/941372

Obrázok na titulke. http://infoter.eu

 

 

 

COVID-19 - Slovensko - aktuálny stav

Informáciu o mieste a počte chorých získate pohybom kurzoru myši.


Kto dnes oslavuje ...

Meniny na web

ukradnuté kosovo


európa na rázcestí ...

náhodný výber článkov

Keď sa nedarí povedať pravdu

 ... už aj ekonomickú. Dnes nevieme ako funguje ekonomika, nemáme teóriou obsiahnutú obsahovú bohatosť vzťahov, súvislostí a javov ekonomického vývoja posledných 30 rokov. Konkrétne, nemáme vedecké zdôvodnenie podmienok realizácie pracovnej sily v EÚ (naši šoféri platili vo Francúzsku pokuty).  

Pevný bod, ktorého sa treba pridŕžať

 Pred 2 rokmi začal COVI-19 a nedávno vojna na Ukrajine. A prečo máme mať pevný bod? Ten si žiada ekonomika. Všeobecne, lebo nám pomáha odstraňovať náchylnosť k negatívnym myšlienkam, ba nás chráni pred negatívnymi vplyvmi okolia, napr. terajšou situáciou na Ukrajine.

Kto si bez viny – protestuj!

(Ulice a námestia naše problémy nevyriešia...)

Unikát

V roku 2018 uplynulo 100 rokov od prijatia zákona č. 11/1918 Zb. o zriadení samostatného štátu československého. Čechoslovakistická propaganda stále tvrdí, že 28. októbra 1918 vznikol štát dvoch bratských národov a že Slováci sa vtedy po prvý raz prejavili ako štátotvorný národ.