LIBERÁLNY TERORIZMUS

Pri fixácii na militantný islamizmus v našom euroamerickom kultúrnom okruhu často zabúdame, že hrozba terorizmu nemusí nevyhnutne prichádzať z vonkajšieho prostredia.

 

Pritom to nie je tak dávno, čo bolo politické násilie v Európe a Amerike primárne, takpovediac, domácej výroby; veď nepokoje medzi pravicovými a ľavicovými silami si od druhej svetovej vojny vyžiadali tisícky obetí. Napriek tomu, že ich posledné dve desaťročia zatieňujú nositelia džihádu, násilie v mene marxistických ideálov či nacionalizmu nikdy celkom neutíchlo. Najnovšie však sledujeme nástup nového druhu politického násilia. Udalosti posledných mesiacov ukazujú, že mnohí nemajú problém zašpiniť si ruky krvou oponentov v mene lásky a tolerancie.



Každý je fašista

„Fašisti budúcnosti budú samých seba nazývať antifašistami.“ Tak znie výrok prisudzovaný Winstonovi Churchillovi. Či už je jeho autorom naozaj bývalý britský premiér alebo nie, jeho pravdivosť sa začala naplno ukazovať najmä po zvolení Donalda Trumpa. Reakcia progresívcov, ktorí nečakali, že história nie je predurčená ísť iba ich preferovaným smerom, bola okamžite násilná. Spontánne výtržnosti po voľbách na chvíľu utíchli len preto, aby sa v čase Trumpovej inaugurácie vrátili v ešte desivejšej organizovanej podobe. Mnohí liberálne orientovaní mladí Američania uverili hyperbolám a katastrofickým scenárom šíreným mainstreamovými médiami a celebritám rutinne označujúcim Trumpa za nového Hitlera.



Ján Ďuriník

Pokračovanie článku nájdete v tlačenej verzii EXTRAPLUS

obrázok na titulke: dolezite.sk

 

 

 

Kto dnes oslavuje ...

Meniny na web

ukradnuté kosovo


európa na rázcestí ...

náhodný výber článkov

SÚDNOSŤ ŠTEFANA HARABINA

Na obálke knihy Súdnosť sedí sudca Harabin, akoby socha na spôsob amerického prezidenta Lincolna.

Oblečme si dresy

Slovo je hlavný nástroj dorozumenia. Dokáže vyjadrovať porozumenie, lásku, priateľstvo a sympatie. Môže však vyjadrovať aj opovrhnutie a nenávisť a môže byť aj zbraňou.

Prezident sa nachádza mimo ústavy

Ústavný právnik Eduard Bárány, ktorý je aj poradcom premiéra Roberta Fica, hovorí, že prezident za zloženie vlády nezodpovedá a vláda nepotrebuje dôveru prezidenta, ale parlamentu.