Posledný predvolebný prejav Donalda Trumpa

Naše hnutie je o náhrade krachujúceho a skorumpovaného politického establishmentu novou vládou, kontrolovanou vami, americkým ľudom.

Pre  Washingtonský vládny establishment a finančné a mediálne korporácie, ktoré ho financujú, existuje len jedno: aby obohacovali a ochraňovali sami seba. Establishment má v týchto voľbách v hre trilióny dolárov. Tí, ktorí držia páky moci vo Washingtone pre globálne ekonomické záujmy, nekonajú vo vašom záujme.

Naša kampaň pre nich reprezentuje skutočnú existenciálnu hrozbu, takú, akú nikdy predtým nepocítili. V týchto voľbách nejde jednoducho o najbližšie štyri roky. Je to križovatka v histórii našej civilizácie, križovatka, ktorá rozhoduje o tom, či "my, občania" znovuzískame kontrolu nad našou vládou. Politický establishment, ktorý sa nás snaží zastaviť, je tá istá skupina ľudí, ktorá nesie zodpovednosť za naše katastrofálne obchodné zmluvy, za masívnu ilegálnu imigráciu, za ekonomickú a zahraničnú politiku, vďaka ktorým naša krajina krváca.

Politický establishment je zodpovedný za deštrukciu nášho priemyslu, našich tovární a našich pracovných miest, ktoré miznú, aby sa objavili v Mexiku, Číne a ďalších krajinách celého sveta. Je to globálna politická štruktúra, ktorá je zodpovedná za ekonomické rozhodnutia, ktoré okradli našich pracujúcich, obrali našu krajinu o jej bohatstvo a dali ho do vreciek hŕstky veľkých globálnych korporácií a politických skupín. Ide o boj o prežitie nášho národa, a toto je naša posledná šanca ho zabezpečiť.

Tieto voľby rozhodnú o tom, či sme ešte slobodný národ, alebo či už máme len ilúziu demokracie a vládnu nám v skutočnosti globálne partikulárne záujmy, ktoré podrývajú náš systém - a náš systém je podkopaný. To je realita. Viete to vy, vedia to oni, viem to ja a dnes už celkom dobre celý svet.

Clintonových mašinéria je v centre tejto mocenskej štruktúry. Videli sme to potvrdené vo Wiky-Leaks dokumentoch, ktoré dokazujú, že sa Hillary Clintonová tajne stretáva s medzinárodnými bankármi a spolupracuje na zničení americkej suverenity v prospech ešte väčšieho obohatenie svojich priateľov a sponzorov. Naozaj by mala skončiť za mrežami.

Najsilnejšou zbraňou v rukách Clintonovcov sú korporátne média, tlač. Urobme si jasno v jednej veci: korporátne médiá v našej krajine už dávno nerobia žurnalistiku, predstavujú vlastné politické záujmy, ktoré sa nelíšia od záujmov lobistov finančných korporácií, ktorí majú vlastnú politickú agendu a ich agendou nie je váš, ale ich vlastný prospech.

Každý, kto sa postaví ich kontrole, je deklarovaný za sexista, rasistu, xenofób.

Klamú, klamú, klamú a ešte raz klamú, a robia ešte niečo horšie. Urobia pre svoj prospech všetko. Pamätajme si: Clintonovci sú zločinci. To je spoľahlivo doložené a establishment, ktorý nad nimi drží ochrannú ruku sa dopúšťa masívneho krytia ich kriminálnych aktivít v State Departmentu a v Clintonovej nadácii preto, aby ich udržali pri moci. Vedeli, že preto musia zasypať mňa a moju rodinu klamlivými výmyslami. Vedeli, že sa nesmú štítiť ničoho. Ale ja som ochotný to všetko strpieť. V záujme nášho hnutia, v záujme toho, aby sa vláda našej krajiny vrátila do našich rúk. Viem, že sa to raz stane, otázkou je len kedy. A verím, že americký ľud sa pozdvihne a bude voliť budúcnosť, ktorú si zaslúži.

Jediné, čo môže zastaviť tú skorumpovanú mašinériu, ste vy.

 

Zdroj: http://www.ac24.cz/zpravy-ze-sveta/9123-projev-trump-srdce

preklad: redakcia

 

 

 

COVID-19 - Slovensko - aktuálny stav

Informáciu o mieste a počte chorých získate pohybom kurzoru myši.


Kto dnes oslavuje ...

Meniny na web

ukradnuté kosovo


európa na rázcestí ...

náhodný výber článkov

Ako to bude s Európskou úniou?

Hospodárske zbližovanie východnej a západnej Európy sa prakticky zastavilo, čo môže byť potenciálnou hrozbou pre Európsku úniu.

Policajná správa vrchného komisára zo silvestrovskej noci v Kolíne nad Rýnom

Denník „die Welt“ dostal tento protokol k dispozícii a podrobne zdokumentoval jeho správu. Nasleduje doslovné znenie „správy o skúsenostiach zo zásahu“ (Einsatzerfahrungsbericht) spísanej jedným z vrchných komisárov policajného zásahu z noci zo Silvestra na nový rok na hlavnej železničnej stanici v Kolíne nad Rýnom. Začiernené sú výlučne iba mená (v texte kurzívou):

Byť ekonómom nie je jednoduché, aký je jeho údel?

Nadpis tejto úvahy mi napadol práve v spojitosti s vojnou na Ukrajine. V každej vojne ide o obrovské finančné zdroje, ktoré odletia do vzduchu ako vtáča. Prečo dnes v úvahe hovorím o akejsi spojitosti s vojnou na Ukrajine?

Slovanstvo a svet súčasnosti

V súvislosti s práve končiacim sa Rokom Ľudovíta Štúra sa vynára otázka, či a do akej miery sa Štúrov politický závet Slovanstvo a svet budúcnosti naplnil, resp. či a do akej miery bola jeho vízia reálna.