Sloboda slova už neexistuje

Kádrovanie, šikanovanie a vyhadzovanie z práce ako za najhlbšieho socializmu

Dnes sú tu už znova päťdesiate roky, len v  rafinovanejšom vydaní. Vládne tvrdá cenzúra, strach. Práve médiá, a tí, čo stoja za nimi, majú na tomto alarmujúcom stave hlavný podiel. Médiá už dnes nie sú zdrojom informácií, ale nástrojom kádrovania, šírenia lži až nenávisti.

“Obeťami mediálneho pohonu na čarodejnice sa stali známy historik mladšej strednej generácie Martin Lacko, druhým je katechéta a občiansky aktivista Aliancie za nedeľu Anton Čulen. Na to, aby sa stali mediálnymi štvancami a páriami, stačilo jediné – minulý rok verejne podporili Mariána Kotlebu, čoby vhodného kandidáta kresťanských síl, pričom Anton Čulen si dokonca dovolil takú neslýchanú drzosť, že kandidoval na Kotlebovej kandidátke, aj keď len na nezvoliteľnom mieste,” píše vo svojom komentári Roma Michelko.

Martina Lacko vidí za svojim prepustením priamu iniciatívu šéfa židovských náboženských obcí Igora Rintela. Viac si môžete prečítať TU.

Augustín Marián Huska sa na margo tejto udalosti vyjadril takto: “Ste obyčajná, cudzími samozvancami dosadená hŕstka niktošov. Ste všetkého schopná menšina a narábate so záujmami väčšiny slovenského národa.” Viac sme o tom písali TU.

Bez ohľadu na to, kto má priamu zásluhu na prepustení historika, nie je prípustné, aby v demokratickej spoločnosti bol človek akokoľvek perzekuovaný za svoje názory. Ľudia, ktorí si uvedomujú, že sloboda na Slovensku je ohrozená a že ďalšou obeťou perzekúcií sa môže stať hocikto s nepohodlným názorov, vydali a podpísali výzvu, ktorú vám prinášame v plnom znení:

V týchto dňoch došlo k bezprecedentnému porušeniu ústavných práv občanov Slovenskej republiky Martina Lacka a Antona Čulena, keď ich zamestnávatelia prepustili zo zamestnania na základe toho, že pred parlamentnými voľbami v marci 2016 ako členovia občianskeho združenia Iniciatíva 2016  vyjadrili verejnú podporu  Ľudovej strane Naše Slovensko.

Martin Lacko je slovenský historik, otec troch detí, ktorý pracoval v Ústave pamäti národa.

Jej predseda Ondrej Krajňák, od svojho nástupu do funkcie predsedu Správnej rady ÚPN, presadzoval svoje politické zámery protizákonne a porušovaním stanov ÚPN. Otvoreným listom o tom informovali poslancov NR SR členovia Správnej rady ÚPN.  Pod jeho vedením sa ústav zapojil aj do predvolebnej kampane KDH a funkcionári KDH boli či sú v mnohých riadiacich štruktúrach ÚPN. Martin Lacko nie je členom žiadnej politickej strany a na svoj politický názor má právo vyplývajúce z Ústavy SR – pre politické zmýšľanie nikoho nemožno poškodzovať, zvýhodňovať alebo znevýhodňovať.

To isté platí aj pre učiteľa Antona Čulena, ktorý bol katechétom na viacerých školách. Je otcom piatich detí. O  výpoveď a neobnovenie Kánonickej misie pre vyučovanie katolíckeho náboženstva na školách   sa u neho  postarali dvaja „kresťanskí demokrati“ Martin Kramara a Jozef Adamkovič.  Anton Čulen bol aj v minulosti prenasledovaný komunistickým režimom, a to práve za verejne prejavené kresťanské postoje.

Signatári Iniciatívy 2016 práve dnes, v deň prijatia Ústavy Slovenskej republiky, vyjadrujú hlboké znepokojenie nad stavom demokracie na Slovensku, keď za prejavené politické názory sú ľudia prepúšťaní zo zamestnania. Vyzývame zodpovedných politikov a cirkevné autority, aby nedopustili porušovanie základných práv a slobôd občanov a eliminovali prejavy novodobých totalitných praktik.


Signatári Iniciatívy 2016:

Mgr. Miroslav Šuňal, politológ

Ing. Eva Zelenayová, publicistka

ThDr.  Ján Košiar, katolícky kňaz

Ing. Marián Šuran, podnikateľ

Ing. Jozef Mikuš, dôchodca, občiansky aktivista

Peter Kašarík, živnostník

ThMgr. Ignác Juruš, katolícky kňaz

MUDr. Natália Grausová, poslankyňa NR SR

Ing. Ján Litecký Šveda, projektant, hudobník

 

Výzvu podporujú:

Ing. Marián Tkáč, predseda Matice slovenskej

Vladimír Gregor, spisovateľ, filozof, knihovník

Ing. Miroslav Čajka, C.Ss.R., občiansky aktivista

Teodor Križka, básnik, šéfredaktor časopisu Kultúra

Prof. Dr. Ferdinand Klinda, dôchodca

JUDr. Milan Janičina, právnik

Mgr. Roman Michelko, publicista, politológ

Mgr. Jozef  Sivák, CSc., dôchodca

František Ďuriš, dôchodca, administrátor, publicista

Doc. MUDr. Karol Hornáček, PhD, fyziater – rehabilitačný lekár

Eugen Plachý, elektrotechnik

Stanislav Dusík, občiansky aktivista

Mgr. Slavomír Hromada, živnostník

Mária Sýkorová, občianska aktivistka

RNDr. Valentín Švidroň, CSc., vysokoškolský učiteľ, dôchodca

Ing.Vladimír Andráš, podnikateľ

Peter Hrabovec, projektový manažér

Dr. Jozef M. Rydlo, člen Slovenského ústavu, filozof, publicista, vydavateľ

ThLic Mons. Imrich Šišulák, výpomocný duchovný

Mgr. Zuzana Garelová, živnostníčka

Mons. Doc. ThDr. Marián Čižmár, PhD, rektor Kostola a Pastoračného centra sv. Pia X. pápeža

Mgr. P. Jozef Mydla SJ,  kňaz

Mgr. Jozef Krajčík, pedagóg

Ing. Stanislav Kušík, dôchodca

JUDr. Ján Marcinko, právnik, advokát

PaedDr. Mária Marcinková, učiteľka

MUDr. Daniel Adamkovič, lekár

Viera Králičeková, živnostníčka

Milan Rybársky, dôchodca, obč. aktivista, predseda MO MS Kremnica

PhDr. Juraj Chovan Rehák, CSc., literárny historik, prekladateľ

Ing. Miroslav Boldiš, geofyzik

prof. MUDr. Štefan Hrušovský, CSc., lekár

Ing. Jozef Rácz, dôchodca

 

zdroj: http://www.hlavnespravy.sk/sloboda-slova-uz-neexistuje-kadrovanie-sikanovanie-a-vyhadzovanie-z-prace-ako-za-najhlbsieho-socializmu/830968

 

 

 Ing. Emil Bednárik, administratívny pracovník

Mgr. Stanislav Hric, obč. aktivista

Kto dnes oslavuje ...

Meniny na web

ukradnuté kosovo


európa na rázcestí ...

náhodný výber článkov

Tlak, tyrania ekonomických povrchností

Túto úvahu nepíšem s obzvláštnou radosťou. Za posledných 15 rokov sa Slovensko zmenilo v mnohých aspektoch.  Asi najvážnejšia je liberalizácia kapitalistickej demokracie.  Pootvorili sa dvere ekonomickej slobody jednotlivca.  Dnes nielen my na Slovensku, ale aj v Čechách, či aj EÚ sa už  ľudia pokúšajú vidieť odvrátenú stranu  mince.  Nesplnili sa sľuby.

Paráda v Hrušove

21. ročník Hontianskej parády s finančnou podporou Banskobystrického kraja, Fondu umenia a Matice slovenskej sa konal 19. a 20. augusta 2016.

Pri Nitrianskom Pravne napadol medveď horára

Viaceré poranenia utrpel vo štvrtok (3. 3.) po napadnutí medveďom horár v doline Tiefengrund v Strážovských vrchoch pri Nitrianskom Pravne v okrese Prievidza.

NATO pripravuje novú provokáciu v Kerčskom prielive

Novembrová provokácia Ukrajincov v Kerčskom prielive potvrdila, že Ukrajinci sú pripravení zúčastniť sa každej provokácie, ktorú vymyslia ich americkí páni.