Európu v jej ťažkom období vedú diletanti

Myslí si to bývalý slovenský politik Jozef Banáš.

 Taktiež tvrdí: „… Na Slovensku je totálna  mediálna cenzúra v mienkotvorných médiách. … Teraz však nastáva hodina pravdy.“ Pravdy, ktorú nikto z popredných európskych politikov nechce vidieť, aby nemusel priznať, že všetko, čo sa urobilo, sa urobilo doteraz zle. Migračná kríza rastie. Nemecká kancelárka konečne pochopila, že krízu treba riešiť tam, kde vznikla, a nie až v Nemecku alebo v Bruseli. Intenzívna diplomacia bez výsledku prebieha medzi Francúzskom a Tureckom. Jej podstatou je, čo s Islamským štátom. Politici konečne pochopili, že Stredný východ sa nedal do pohybu iba z lásky k Angele Merkelovej a jej Nemecku.

■ SOS EURÓPY

Nemecká kancelárka Angela Merkelová vyhlásila, že EÚ potrebuje podporu Spojených štátov, Ruska a ďalších krajín v boji s príčinami, ktoré spôsobujú prílev migrantov usilujúcich sa dostať do Únie. V prejave k poslancom Spolkového parlamentu Merkelová uviedla, že súčasná migračná kríza je výzvou pre celý svet. Pripomenula, že globálny počet utečencov je najvyšší od druhej svetovej vojny: podľa odhadov je ich asi šesťdesiat miliónov.

Utečeneckú krízu je podľa nej možné zvládnuť jedine za predpokladu riešenia príčin tohto exodu. V tejto súvislosti zdôraznila nutnosť podpory zo strany transatlantických partnerov, Spojených štátov, ako aj Ruska a krajín z oblasti Blízkeho východu pre „hroznú situáciu v Sýrii“.

 ■ NA BERLÍN…

Pre tie tisíce mladých, zdravo vyzerajúcich a dobre oblečených mužov s konečnou platnosťou padla vidina mesačného príjmu cez tisícdvesto eur bez povinnosti odvádzať odvody a platiť dane. Práve pre ňu sa odmietali usadiť v „ekonomicky neatraktívnych štátoch Európy“, medzi ktoré oni (ale aj sám predseda vlády Robert Fico) zaradili aj Slovensko. Priznajme si, keďže ide o výrazne vyššiu sumu, ako je na Slovensku priemerný príjem pracujúceho občana, aj my by sme sa radi pohli smerom na Berlín. Nemecko však túto štedrosť zastavuje, dokonca zastavuje aj sociálne dávky a pomoc bude prideľovať iba v naturáliách, teda vo forme jedla, pitia, oblečenia a dočasného prístrešku. 

■ PRIBÚDAJÚ KONFLIKTY

Medzitým musí Nemecko „stráviť“  informácie o čoraz častejších konfliktoch v ubytovniach pre migrantov. Najnovšie sa ich obeťou stal ťažko zranený policajt. Podobné informácie prichádzajú z viacerých európskych krajín. U nás bol vážny problém v Medveďove, pri ktorom musela polícia oprávnene ráznejšie zasiahnuť. V tomto smere si naše bezpečnostné zložky zasluhujú v týchto dňoch naozaj všeobecnú podporu obyvateľstva. A nielen to.

■ POSTOJ MATICE

Matica slovenská podporuje stanovisko vlády SR k prisťahovaleckým kvótam. „Oceňujeme postoj našich predstaviteľov, ktorý bráni tisícročné kresťanské tradície, na ktorých stojí a padá slovenský národ,“ uviedol v písomnom stanovisku jej predseda Marián Tkáč.  Matica nie je podľa jeho slov proti solidarite s prenasledovanými a trpiacimi, tá však „nesmie spôsobiť ohrozenie našich koreňov“. „Považujeme za rozhodujúce, aby svet prioritne riešil príčiny krízy, ktorá zásadne mení civilizačné pomery v Európe,“ dodal Marián Tkáč.

Postoj vlády Slovenskej republiky je nateraz nekompromisný a má podporu aj viacerých opozičných subjektov. Slovensko nemôže prijať diktát, ktorý by znamenal stratu jeho suverenity. Ani z Bruselu.

 

Ivan BROŽÍK

 

zdroj: http://snn.sk/news/europu-v-jej-tazkom-obdobi-vedu-diletanti/

COVID-19 - Slovensko - aktuálny stav

Informáciu o mieste a počte chorých získate pohybom kurzoru myši.


ukradnuté kosovo


európa na rázcestí ...

náhodný výber článkov

V politike - Potraviny s nižšou DPH / Stúpajúci počet migrantov

 Hosťami relácie V politike boli Robert Fico, predseda vlády, Robert Kaliňák, minister vnútra a Martin Fronc, poslanec NR SR.

K uzákoneniu priority geografických názvov z územia Slovenskej republiky v maďarčine

Stanovisko Panslovanskej únie

z 3. decembra 2008, 

k uzákoneniu priority geografických názvov z územia Slovenskej republiky v maďarčine

Dnes, t.j. 3. decembra 2008 uzákonil slovenský parlament prioritu geografických názvov z územia Slovenskej republiky v maďarčine. V Protektoráte Čechy a Morava platilo svojho času pravidlo, že úradné texty sa uverejňovali najprv v panskom jazyku (v nemčine) a až na druhom mieste v jazyku vazalov (v češtine), nič nám to nepripomína? Nech nás nemýli, že zákon expresis verbis o maďarčine nehovorí. Je predsa úplne jasné, že v skutočnosti ide len a len o maďarčinu, iné národnostné menšiny žijúce na Slovensku takéto požiadavky nemajú. Ignorovaním ústavného práva, odborných argumentov a odporúčaní odborných orgánov OSN boli takto na Slovensku ešte viac otvorené dvere plazivej maďarizácii.

Slovenské originálne záujmy nemusia byť vždy v súlade s tým, čo si želá zahraničie. Skutoční vlastenci musia mať túto skutočnosť na pamäti a podľa toho konať. Nevieme či sú podaktorí súčasní slovenskí politici hlúpi alebo im niekto za to platí a nevieme, ktorá z týchto možností je pre Slovensko horšia. Vieme len to, že nedôslednosť pri formulovaní a obhajobe slovenského národnoštátneho záujmu a ustupovanie tlaku zo zahraničia môžu mať pre Slovensko osudové následky.

Mníchovanstvo existuje aj na Slovensku. Najprv schválili Lisabonskú zmluvu, ktorá po nadobudnutí účinnosti, umožní otvorenie benešových dekrétov (nedivíme sa teda ústretovosti SMK pri jej schvaľovaní) a teraz uzákonili prioritu maďarčiny na území zvrchovaného Slovenska. Nech nás nemýli ani to, že má ísť len o akési „vžité a zaužívané“ geografické názvy v maďarčine a netešme sa, ako šalamúnsky to náš parlament vyriešil. Ako si budeme vykladať výraz „vžité a zaužívané názvy“? Domnievame sa, že je dôvodné predpokladať, že maďarská iredenta bude zvyšovať tlak a postupne bude zvyšovať počet „vžitých a zaužívaných názvov“, a to až dovtedy, kým nebudú pomaďarčené všetky geografické názvy z územia Slovenska. Na to sa môžeme spoľahnúť, v tejto oblasti SMK funguje ako kvalitné švajčiarske hodiny.

Panslovanská únia je rozhorčená nezodpovedným hlasovaním slovenských poslancov a vyzýva prezidenta Slovenskej republiky, aby predmetnú novelu školského zákona nepodpísal a vrátil ho parlamentu na nové prerokovanie.

Predsedníctvo PanSÚ

Mohli počkať s kvótami na deň výročia “Mníchovskej zrady”

Schválenie kvót ministrami vnútra na pôde EÚ malo podľa bývalého diplomata a momentálne spisovateľa Jozefa Banáša pár dní počkať.

captcha