Mikloš, Demeš či Stanke ministrami?

Na internete sa aktuálne šíri informácia o zozname kandidátov na ministrov úradníckej vlády, ktorý oficiálne dementoval prezidentský palác. Kto sú teda tí údajní horúci kandidáti ?


Na internete sa uvádza, že premiérom by mal byť bývalý minister financií za SDKÚ Ivan Mikloš. Životné prostredie by si zobral na starosť Juraj Rizman, ktorý je zároveň priateľ prezidentky Zuzany Čaputovej. Kultúru by si prevzal herec Richard Stanke a a ministrom zahraničných vecí by bol Pavol Demeš.

Údajný uniknutý zoznam mien členov úradníckej vlády, ktorý sa objavil na sociálnych sieťach, je vymyslený. TASR o tom informoval prezidentkin hovorca Martin Strižinec. „Na sociálnych sieťach sa objavil obrázok s menami pod prezidentskou štandardou, ktorý je vydávaný za uniknutý zoznam mien úradníckej vlády,“ informovala kancelária prezidentky. Zoznam je pravdaže omnoho rozsiahlejší a na prvý pohľad by ste neuverili či ide o pravdivosť alebo podvod.

Ministrom financií mal byť napríklad Odór, pričom môže ísť o viceguvernéra NBS Ľudovíta Odóra, ministrom vnútra zasa Spišiak, pravdepodobne je myslený bývalý policajný prezident Jaroslav Spišiak a ministrom spravodlivosti Mazák, v tomto prípade by malo ísť o predsedu Súdnej rady SR Jána Mazáka.

„Tento zoznam je vymyslený, nepochádza z prezidentskej kancelárie a ani neodráža realitu, pokiaľ ide o potenciálnych kandidátov na jednotlivé posty v úradníckej vláde.“ uzavrela kancelária.

Zuzana Čaputová po utorkovom (31. 1.) rokovaní reagovala na dohodu o termíne konania predčasných volieb. Jej hovorca Martin Strížinec uviedol, že prezidentka rešpektuje rozhodnutie parlamentu o termíne predčasných volieb a nepristúpi k vymenovaniu úradníckej vlády. Pripomenula však, že je pripravená tak urobiť v prípade zásadných zlyhaní dočasne poverenej vlády Eduarda Hegera.

„Vzhľadom na to, že k rozhodnutiu parlamentu došlo do konca januára, hoci opäť na poslednú chvíľu, nateraz nepristúpim k vymenovaniu úradníckej vlády,“ vyhlásila prezidentka. Rozhodnutie parlamentu je podľa nej nevyhnutným vyústením toho, že v decembri došlo k odvolaniu vlády a tá stratila legitimitu dovládnuť do konca riadneho volebného obdobia.zdroj: https://www.hlavnespravy.sk/miklos-demes-ci-stanke-ministrami-caputovej-kancelaria-sa-vyjadrila-k-udajnemu-zoznamu-clenov-uradnickej-vlady/3031964


COVID-19 - Slovensko - aktuálny stav

Informáciu o mieste a počte chorých získate pohybom kurzoru myši.


Kto dnes oslavuje ...

Meniny na web

ukradnuté kosovo


európa na rázcestí ...

náhodný výber článkov

IDEOLOGIZÁCIA DEJÍN

Dejiny sú zaujímavé a plné dramatických ľudských príbehov a osudov, ktoré zákonite ovplyvnili budúcnosť.

ZMANIPULOVANÉ VOĽBY?

Podľa poslanca ĽS Naše Slovensko Milana Uhríka dostáva strana varovania a nevylučuje paralelné sčítavanie hlasov vlastnými aktivistami

Matica zintenzívňuje spoluprácu so Slovákmi vo svete

Jedenásteho novembra 2015 prišlo do Martina 15 delegátov Slovákov zo sveta, aby spoločne s domácimi oživili činnosť Rady pre Slovákov žijúcich v zahraničí pri Matici slovenskej.

Lož hustne

Februárový úvodník samozrejme nemôže vynechať spomienku na „Vítězný únor 1948“, kedy sa vraj komunisti dostali k moci.