Pravda je vždy prvou obeťou akejkoľvek vojny

A už sme to naplno pocítili aj my. Napriek garancii zákazu cenzúry vláda vypla prvý nepohodlný web Hlavné správy.

Stalo sa to bez varovania, bez žiadosti o odstránenie škodlivého obsahu a bez zdôvodnenia, prečo k takémuto brachiálnemu kroku vôbec došlo. To, čo sa deje, prekonáva akékoľvek hranice. Kompetencia vypínať nepohodlné weby platí do 30. júna tohto roku, dovtedy bude nad všetkými webmi visieť Damoklov meč.
Ak dôjde k  vypnutiu nejakého webu, tak to bude až na tri roky! Samozrejme, proti tomuto rozhodnutiu sa dá brániť súdne, vďaka tomu sa prevádzkovateľ konečne dozvie, prečo vlastne ho vypli. Ak by sa našiel nejaký odvážny sudca, možno by mohol vydať aj predbežné opatrenie, ale v tejto vojnovej hystérii je to krajne nepravdepodobné. Vec sa dá riešiť aj podaním na Ústavný súd, ale asi vieme, ako by to tam dopadlo. No je tu aj judikát Európskeho súdu pre ľudské práva (ESĽP) v kauze Kasparov a v ďalších dvoch kauzách – v časopise Právny obzor má o tom obsiahlu štúdiu sudca krajského súdu Peter Šamko, ktorý konštatuje neprípustnosť podobnej legislatívy.
Aj v Rusku majú podobný zákon, ktorý umožňuje vypínať weby cenzorskou organizáciou Roskomandozor. Na hrubý rozpor s európskym právom pri podobnej legislatíve údajne upozorňoval aj minister zahraničných vecí Ivan Korčok. Takže určite budeme ďalej bojovať za slobodu slova.
Právne, legislatívne, podaním tridsiatich opozičných poslancov na Ústavný súd a nakoniec, možno aj napadnutím tohto rozhodnutia na ESĽP a aj mediálne.
V týchto dňoch prežívame najťažšie ohrozenie demokracie za ostatných tridsaťjeden rokov.
zdroj: (153) Pravda je vždy prvou obeťou akejkoľvek vojny - YouTube


Kto dnes oslavuje ...

Meniny na web

ukradnuté kosovo


európa na rázcestí ...

náhodný výber článkov

Vladimír Mečiar povedie Slovenskú ligu do parlamentných volieb 2020

V sobotu 9. novembra 2019 sa v Trenčíne uskutočnil republikový snem hnutia Slovenská liga.

Západ už drancuje aj Východ

V súvislosti s teroristickými útokmi v Paríži sa môže zdať o porušovaní jazykového zákona Slovenskou televíziou, ale kedy inokedy?

Zmeny nemusia viesť k lepšiemu

Nadpis som si zvoli zato, že každá strana hovorila o zmenách, či vlastne o potrebe zmeny. Aké je však kritérium, že zmena je lepšia? Pre občana by príznakom zmeny k lepšiemu mohlo byť, že Švajčiari sa budú snažiť zamestnať na Slovensku. Ba aj keby Česi začali chodiť na Slovensko práve preto, že tu sú lepšie platy. Dnes je to naopak.

Z osudov slovenských geografických názvov (13)

Slovenské geografické názvy a ich umelá maďarizácia