Ubytovali prvých vojnových utečencov

Núdzové ubytovacie centrá Prešovského samosprávneho kraja sa v noci z nedele na pondelok začali zapĺňať prvými utečencami z vojnou poznačenej Ukrajiny.

Aktuálne na účely núdzového ubytovania bolo v školských internátoch pri 5 stredných školách v zriaďovateľskej pôsobnosti PSK prichýlených viac ako tri stovky utečencov. Informáciu o tom, že prví utečenci prídu aj na ubytovanie do Strednej odbornej školy ekonomiky, hotelierstva a služieb J. Andraščíka v Bardejove sa riaditeľka školy dozvedela v nedeľu, 27. februára hodinu a pol pred polnocou.redaktorka : Marta Mochnacká
kamera : Milan Marcinov © Bardejovská televízna spoločnosť, s.r.o.

Kto dnes oslavuje ...

Meniny na web

ukradnuté kosovo


európa na rázcestí ...

náhodný výber článkov

Údel ekonómov

Veľkým údelom,  povinnosťou ekonómov je aj vychovávať, ekonomicky vzdelávať občanov.

Digitálne peniaze programovateľné vládou s obmedzeniami, čo si môžete kúpiť – už za rohom

Imigračná kríza v Európe môže byť zámienkou zaviesť digitálne ID a odstrihnutie Ruska od Swiftu zas môže ochromiť finančný systém.

Na margo zásahu NAKA - ako to vidí JUDr. Harabín

Ako reakciu na známy zásah NAKA proti dievčaťu Sheile , pričom podobný čin - tentoraz voči kresťanom, zostal bez odozvy /socha Panny Márie pred hákovým krížom v scénke pre deti/, sme siahli do archívu pána JUDr. Haranína zo dňa 25. 10. 2016.

V politike - Potraviny s nižšou DPH / Stúpajúci počet migrantov

 Hosťami relácie V politike boli Robert Fico, predseda vlády, Robert Kaliňák, minister vnútra a Martin Fronc, poslanec NR SR.