Duma schválila Putinove zmluvy

Ruskí zákonodarcovia v utorok odhlasovali ratifikáciu dohôd, ktoré v pondelok večer podpísal prezident Vladimir Putin s predstaviteľmi samozvaných republík ležiacich na východe Ukrajiny.

Ruská Štátna duma konkrétne ratifikovala zmluvy o priateľstve so samozvanou Doneckou ľudovou republikou (DĽR) a Luhanskou ľudovou republikou (ĽLR). Ruský prezident Putin ešte v pondelok večer podpísal výnosy uznávajúce nezávislosť oboch republík na východe Ukrajiny.

Ruská štátna agentúra TASS uviedla, že poslanci zmluvy ratifikovali „jednomyseľne“. Zákonodarcovia schválili aj príslušné dodatky, aby zmluvy vstúpili do platnosti dňom ich zverejnenia.

Podľa dohôd budú „strany budovať svoje vzťahy ako spriatelené štáty, pričom sa budú riadiť zásadami vzájomného rešpektovania štátnej suverenity a územnej celistvosti a mierového riešenia sporov“. Zmluvy sa týkajú oblasti hospodárstva vrátane používania ruského rubľa, obrany a ochrany hraníc.


zdroj: https://www.hlavnespravy.sk/duma-schvalila-putinove-zmluvy-s-lidrami-separatistov/2869782

COVID-19 - Slovensko - aktuálny stav

Informáciu o mieste a počte chorých získate pohybom kurzoru myši.


Kto dnes oslavuje ...

Meniny na web

ukradnuté kosovo


európa na rázcestí ...

náhodný výber článkov

Informačná vojna - 26.05.2016

Vysielané naživo: 26. 5. 2016

Hostia: Ing. Zsolt Simon, RNDr. Anna Zemanová a RNDr. Branislav Kvasnica CSc.

SLOVENSKÁ LIGA pripravuje republikový snem hnutia, ktorý sa uskutoční v sobotu 9. novembra 2019 v Trenčíne

Občianska iniciatíva SPOLOČNE ZA SLOVENSKO, ktorá sa po minulé aktivizovala, si dnes intenzívne uvedomujeme, že súčasná situácia v spoločnosti je natoľko vybičovaná, že predstavuje vážny zlomový bod.