Euro je pod tlakom a klesá

Stále je tu možnosť zvyšovania sadzieb v USA

Kurz spoločnej európskej meny je pod tlakom. Dôvodom sú vyhliadky na zvýšenie úrokových sadzieb v USA. Informovala o tom agentúra DPA.

Euro sa dnes predávalo po 1,1170 USD, pričom jeho kurz sa vo štvrtok (24. 9.) dostal takmer až na 1,13 USD/EUR. Európska centrálna banka (ECB) stanovila vo štvrtok napoludnie referenčný kurz na 1,1241 USD/EUR.

Negatívny vplyv na spoločnú európsku menu má vyhlásenie šéfky americkej centrálnej banky (Fed) Janet Yellenovej. Yellenová vo štvrtok neskoro večer signalizovala, že k prvému zvýšeniu úrokových sadzieb v USA od finančnej krízy príde ešte tento rok. Dolár potom posilnil na širokom fronte. Fed minulý týždeň ponechal úrokové sadzby nezmenené. Ako argument uviedol nedávne turbulencie na trhoch a ochladenie mnohých rozvíjajúcich sa ekonomík.

Zdroj: http://finweb.hnonline.sk/spravy-zo-sveta-financii-126/euro-je-pod-tlakom-a-klesa-stale-je-tu-moznost-zvysovania-sadzieb-v-usa-920940 

COVID-19 - Slovensko - aktuálny stav

Informáciu o mieste a počte chorých získate pohybom kurzoru myši.


ukradnuté kosovo


európa na rázcestí ...

náhodný výber článkov

Svetlo pre Európu tretieho tisícročia

Prorokom sa neverí. Starozákonný Izrael je svedkom.

Aliancia za rodinu pozýva ...

Milí priatelia, dnes neburcujem, len povzbudzujem. Láska sa skladá z maličkostí. Urobte si čas na seba, svoje deti svoju manželku, či svojho manžela.

Vláda uvoľnila azylovú politiku pre cudzincov

Ministerka vnútra Saková (nominantka SMERu) predložila do NR SR na schválenie novelu zákona o azyle, v ktorej výrazne posilňuje postavenie mimovládnych organizácií, ktoré pomáhajú cudzincom dostať sa na Slovensko.

captcha