Euro je pod tlakom a klesá

Stále je tu možnosť zvyšovania sadzieb v USA

Kurz spoločnej európskej meny je pod tlakom. Dôvodom sú vyhliadky na zvýšenie úrokových sadzieb v USA. Informovala o tom agentúra DPA.

Euro sa dnes predávalo po 1,1170 USD, pričom jeho kurz sa vo štvrtok (24. 9.) dostal takmer až na 1,13 USD/EUR. Európska centrálna banka (ECB) stanovila vo štvrtok napoludnie referenčný kurz na 1,1241 USD/EUR.

Negatívny vplyv na spoločnú európsku menu má vyhlásenie šéfky americkej centrálnej banky (Fed) Janet Yellenovej. Yellenová vo štvrtok neskoro večer signalizovala, že k prvému zvýšeniu úrokových sadzieb v USA od finančnej krízy príde ešte tento rok. Dolár potom posilnil na širokom fronte. Fed minulý týždeň ponechal úrokové sadzby nezmenené. Ako argument uviedol nedávne turbulencie na trhoch a ochladenie mnohých rozvíjajúcich sa ekonomík.

Zdroj: http://finweb.hnonline.sk/spravy-zo-sveta-financii-126/euro-je-pod-tlakom-a-klesa-stale-je-tu-moznost-zvysovania-sadzieb-v-usa-920940 

ukradnuté kosovo


európa na rázcestí ...

náhodný výber článkov

Ekonomická veda stráca životaschopnosť

Práve sa nám totiž dostávajú do rúk čísla zo štátneho rozpočtu.

Únia presadila kvóty

Proti boli štyri štáty vrátane Slovenska

Kvóty schválili na rokovaní ministrov vnútra členských štátov. Slovensko, ale aj ďalšie krajiny, to kritizovali.

Príbeh z Iloku

Vojna medzi Srbmi a Chorvátmi v 90-tých rokoch 20. storočia poznačila v chorvátskom meste Ilok aj život okolo tisícky Slovákov.

Prieskum verejnej mienky MediaT

Agentúra deklaruje, že nie je členom profesijných organizácií, ktoré podobné agentúry združujú.

captcha