Mohli počkať s kvótami na deň výročia “Mníchovskej zrady”

Schválenie kvót ministrami vnútra na pôde EÚ malo podľa bývalého diplomata a momentálne spisovateľa Jozefa Banáša pár dní počkať.

Nie však pre prehodnotenie celej situácie, čo by tiež nebolo iste zlé, ale mohli to načasovať presne na deň výročia “Mníchovskej zrady” 29. septembra.

Český minister vnútra Milan Chovanec konštatoval: „Neboli sme vypočutí.“ Jozef Banáš pri citovaní Chovancových slov dodáva, že “prehlasovanie menšiny oportunistickou väčšinou je diktát. Rovnako nezmyselný, ako bol ten v Mníchove. Katastrofu iba oddialil”.

V Európe nastal migrantskou krízou obrovský chaos. A začala ho nemecká kancelárka Angela Merkelová. To si nemyslí iba Jozef Banáš, ale iste väčšina Slovákov, ktorí sú pritom ochotní a pripravení migrantom pomôcť, ak by to malo vyriešiť ich problém. Ak by to boli skutočne tí, ktorí pomoc potrebujú.

Angela Merkelová “s otvorenou a bezhraničnou náručou” pozývala k sebe migrantov. Iračania jej dokonca zhotovili transparent so slovami “Je lepšia ako ty!”, čím ju porovnávali s irackým ministrom zahraničných vecí Ibrahimom al-Džafarim. Migranti rozchodení po celej Európe ju milujú a nedajú na ňu dopustiť, no na strane druhej rozzúrení Nemci na ňu ostro nadávajú, že je zradkyňa. Banášov nemecký priateľ potvrdzuje, že nálada medzi Nemcami je presne opačná, ako o tom hovoria nemecké médiá. Zúria a rovnako aj dotknuté národy Európy. Český týždenník Reflex prináša na titulnej strane fotografiu Merkelovej a Obamu s titulkom: “Títo dvaja potápajú Európu”

Banáš píše, že aj mnohí európski politici zúrili, ale napokon sa skláňajú. Napríklad britská ministerka vnútra Theresa Mayová vyhlasovala, že Británia je ochotná pomáhať utečencom, ale tým skutočným, žijúcim v táboroch na Blízkom východe a nie tým, ktorí „sú dostatočne silní a bohatí, aby prišli do Európy“. Napriek silným rečiam napokon za kvóty hlasovala aj ona. Poliaci to isté.

Banáš sa nebojí povedať, že európski ministri “pustili do gatí” ani nie pred Merkelovou, ale “pustili do gatí pred tým, kto drží Merkelovú na šnúrkach jej gatí. Zľakli sa toho, kto chce vyvolať v Európe chaos a násilie spôsobom odskúšaným v Iraku, Líbyi, Sýrii, Afganistane”. “Namiesto toho, aby sa „lídri“ snažili zapchať dieru s vytekajúcocu vodou, namiesto toho, aby nahlas označili toho, kto dieru do vane v Líbyi, Sýrii, Afganistane, Iraku spravil, hľadajú riešenie, ako rozdeliť neustále pritekajúcu vodu.”

Podľa Banáša európski “politici“ a médiá kritizujú Orbána a Fica, no ľudia v Európe im však držia palce. Príkladom je jeho nemecký priateľ, ktorý spolu s ďalšími Nemcami “si zachovali zdravý rozum a sú nahnevaní, pretože opäť Nemcov ponižujú. Tentoraz však vo vlastnej krajine a prostrednítcvom vlastnej kancelárky. Držia palce politikom, ktorí nestratili zmysel pre realitu”. Nemci totiž začínajú chápať, kam Merkelová vedie ich krajinu a Európu. Na dištanc od vlastnej kancelárky sa pomaly vydáva nielen jej minister vnútra de Maiziére („Nemecko nemôže prijať všetkých utečencov z krízových oblastí“), ale aj jej najsilnejší a tradičný partner – CSU. Predseda Kresťanskosociálnej únie Horst Seehofer pozval k sebe nedávno na rozhovor maďarského premiéra Viktora Orbána, a Merkelovej vraj neberie telefóny.

Banáš ďalej súhlasí s ministrami vnútra Kaliňákom (SR) a Chovancom (ČR), že kvóty sú priamou pozvánkou ďalším migrantom. O politikoch v Bruseli a v Berlíne sa priamo vyjadruje, že sú “idioti”. Vo svojej knihe Dementi dokoca píše: „Politika je žumpa. Na rozdiel od hroznového muštu, v ktorom sa najhustejší kal usadzuje na dne, v žumpe je to naopak. Čím idete vyššie, tým väčšie kusy nachádzate. Najväčšie sú pekne vzájomne pospájané a spečené celkom navrchu.“

Jozef Banáš nakoniec podotýka, že v druhej polovici roku 2016 preberá Slovensko predsedníctvo Európskej únie. “Teda, ak bude v tom čase ešte komu predsedať…” by sa mohlo Slovensko o niečo pokúsiť …

 

zdroj: http://www.hlavnespravy.sk/banas-ministri-vnutra-mohli-pockat-s-kvotami-na-den-vyrocia-mnichovskej-zrady/684484

obrázok: www.magnificat.sk

COVID-19 - Slovensko - aktuálny stav

Informáciu o mieste a počte chorých získate pohybom kurzoru myši.


Kto dnes oslavuje ...

Meniny na web

ukradnuté kosovo


európa na rázcestí ...

náhodný výber článkov

Vláda uvoľnila azylovú politiku pre cudzincov

Ministerka vnútra Saková (nominantka SMERu) predložila do NR SR na schválenie novelu zákona o azyle, v ktorej výrazne posilňuje postavenie mimovládnych organizácií, ktoré pomáhajú cudzincom dostať sa na Slovensko.

Diskusia - Konferencia na tému: Bezpečnosť a obrana štátu

Záznam v rozsahu jedna hodina a tridsaťosem minút.....

Kedysi a dnes

Kedysi sme bojovali za socializmus. Dnes o prežitie.
Kedysi si ľudia pri práci pospevovali. Dnes nadávajú.

Z osudov slovenských geografických názvov (7)

Kde sa nachádza vodný tok Dolná?

V príspevku je prezentovaná možnosť využitia veľkomierkovej (podrobnej) mapy s detailne a precízne spracovanou názvoslovnou zložkou pri skúmaní a vyhľadávaní presnejšej lokalizácie písomne doložených a v stredoveku zaniknutých, pustých historických sídelných aj nesídelných objektov, ktorých lokalizácia nie je dostatočne presne známa.