Díky Slovensko, díky, Maďarsko

Originálním způsobem se rozhodli poděkovat Slovensku a Maďarsku za jejich postoj k uprchlické krizi zástupci iniciativy Islám v ČR nechceme.

K plotům ambasád zmíněných států položili květiny a děkovné nápisy v řeči daného státu a také v angličtině. Iniciativa o tom informovala na svém facebookovém profilu.

„Chceme, aby naše vláda hájila hranice stejně srdnatě, jako to dělá Maďarsko. Chceme, aby se naše vláda postavila k rozhodnutí EU o povinných kvótách tak odvážně, jako Slovensko,“ napsala inciativa na sociální síti.

Zároveň české vládě IVČRN poděkovala za to, že její zástupci pro kvóty nehlasovali. Vzhledem k časovým možnostem lidí z iniciativy se nestihlo stejným způsobem poděkovat Rumunsku. „Velvyslanectví je v Nerudovce, udělejte to prosím někdo za nás!“ vyzvala iniciativa na Facebooku.

Celý text příspěvku na facebookovém profilu iniciativy Islám v ČR nechceme:

Naše poděkování Slovensku a Maďarsku.

Chceme, aby naše vláda hájila hranice stejně srdnatě, jako to dělá Maďarsko. Chceme, aby se naše vláda postavila k rozhodnutí EU o povinných kvótách tak odvážně, jako Slovensko.

Děkujeme vládě, že nehlasovala pro kvóty. Nestihli jsme poděkovat za hlasování proti kvótám Rumunsku, už se stmívalo. Velvyslanectví je v Nerudovce, udělejte to prosím někdo za nás!

Když budeme stát při sobě, neprohrajeme. Každý z nás může udělat, na co má síly - žádná práce není malá, malé je čekat, jak to za nás někdo vyřeší. Začněte hned - stačí vyvěsit vlajku, vyrobit letáčky, připnout odznak na triko... a hlavně se nebát. Je to na nás.

Thank you, Hungary.

Thank you, Slovakia.

Thank you, Romania.

United we stand, divided we fall.

 

zdroj: www.parlamentnilisty.cz

ukradnuté kosovo


európa na rázcestí ...

náhodný výber článkov

V Bratislave dnes pokračuje sprievodný program Pochodu za život

Za najmenších z nás – to je heslo tretieho ročníka Národného pochodu za život, ktorý sa bude konať zajtra, 22. septembra 2019 na Námestí Slobody v Bratislave. Cieľom pochodu je verejne podporiť ochranu života každého človeka od počatia a podporiť prijatie potrebných legislatívnych zmien.

Dve tradície európskeho poznávania a mentálne rozdelenie Európy

Problém rozdelenia Európy má svoje mentálne zázemie.  Mentálna odlišnosť nemusí byť zlá, ak je dobre žitá.  Rozdelenie je zlé. Západ a východ  Európy si toto rozdelenie pamätá  iným spôsobom.

O privatizácii

Svojho času som bol pevne presvedčený, že k tejto téme sa už verejne vyjadrovať nebudem. A nemienim veľmi diskutovať ani v budúcnosti. V ostatnom čase sa však objavili články, úvahy, či dokonca pamflety obsahujúce kritiku privatizácie z dielne komunistických agentov vplyvu a tiež z dielne niektorých politických subjektov, ktoré sa síce tohto procesu sami veľmi aktívne zúčastnili ale svoje vlastné „brvno v oku“ nevidia, avšak o to razantnejšie poukazujú na smietky v očiach iných. Tak preto som sa rozhodol predsa len sa k téme ešte raz vrátiť.

Vyrastú z našich detí slniečkári?

Školské vyučovanie má ísť podľa pokynov s prúdom multikulturalizmu

captcha