V piatok pribudli na Slovensku štyri prípady nákazy koronavírusom

Na Slovensku v piatok pribudli štyri prípady nákazy koronavírusom. Národné centrum zdravotníckych informácií o tom informovalo na webe covid-19.sk.

Celkovo tak máme 1 407 pozitívne testovaných ľudí na ochorenie Covid-19. Laboratóriá v utorok urobili takmer 3 700 testov, celkový počet otestovaných vzoriek je tak už takmer 95-tisíc. Ochorenie prekonalo ďalších 50 ľudí, spolu sa vyliečilo už 608 osôb.

Zároveň pribudlo ďalšie úmrtie pacienta s pozitívnym testom na Covid-19. Na Slovensku tak evidujeme celkovo 24 úmrtí osôb pozitívne testovaných na toto ochorenie.

Ako informoval permanentný krízový štáb na korona.gov.sk, počet hospitalizovaných klesol na 142. Z toho má ochorenie Covid-19 potvrdených 44 ľudí. Na jednotkách intenzívnej starostlivosti je päť pacientov, umelú pľúcnu ventiláciu potrebuje jeden pacient. Z nových prípadov zaznamenali dva v Prešovskom kraji a po jednom prípade v Nitrianskom a Žilinskom kraji. Hodnota kĺzavého mediánu je päť.


 

Matovič: Držme sa, sme výborní a šanca, že od 6. mája budú otvorené všetky obchody mimo obchodných centier, sa dramaticky zvyšuje 

Na správu o počte nakazených, ktorí pribudli za piatok, reagoval na sociálnej sieti premiér Igor Matovič (OĽaNO).

„Včera štyria… držme sa, sme výborní a šanca, že od 6. mája budú otvorené všetky obchody mimo obchodných centier, sa dramaticky zvyšuje … a ak, tak budú platiť rovnako prísne hygienické podmienky ako doteraz – hygiena rúk/rukavice pri vstupe, 2 metrové odstupy v radoch a najmä 25 m2 na zákazníka bez ohľadu na plochu predajnej plochy,“ napísal Matovič.


zdroj: https://www.hlavnespravy.sk/piatok-pribudli-slovensku-styri-pripady-nakazy-koronavirusom/2145836

COVID-19 - Slovensko - aktuálny stav

Informáciu o mieste a počte chorých získate pohybom kurzoru myši.


Kto dnes oslavuje ...

Meniny na web

ukradnuté kosovo


európa na rázcestí ...

náhodný výber článkov

Demise Západu

Politika identity je nyní definující charakteristikou liberální/progresivní/levicové a politické ideologie Demokratické strany. Je to ideologie nenávisti, hlásaná proti lidem, jejichž kůže je bílá. Politika identity je zcela v rozporu s multikulturní společností.

Svetové udalosti bez politickej korektnosti [24.05.2016]

Prehľad tém zo zahraničnej politiky, ktoré zarezonovali svetom.
Moderuje: Norbert Lichtner
Stály hosť: Ľubomír Huďo

Na Slovensko môžu prísť na 48 hodín aj ľudia dlhodobo žijúci v ČR a Maďarsku

Na Slovensko môžu na 48 hodín bez povinnosti domácej a štátnej karantény a bez preukázania sa negatívnym testom na COVID-19 vstúpiť od utorka aj ľudia, ktorí nemajú trvalý ani prechodný pobyt Českej republike či Maďarsku,

Lajčák nemusí podpisovať žiadnu deklaráciu

Nezávislý názor na okolnosti vzniku a platnosť Gobálneho paktu o migrácii.