Konzervatívne pronárodné strany avizujú ďalšie spájanie - aktualizované!

Nechcú, aby sa Slovensko vydalo cestou liberalizmu.

ĽSNS, Národná koalícia, KDŽP Aliancia za Slovensko, Priama Demokracia a Doma dobre podpísali memorandum o spolupráci národných a kresťanských politických strán do budúcoročných parlamentných volieb. Predseda ĽSNS Marian Kotleba o tom v stredu informoval na tlačovej konferencii v Ružomberku

Predsedníčka Národnej koalície Slavěna Vorobelová včera vyzvala videom k spájaniu, aby sa zabránilo triešteniu národných síl. Národná koalícia sa spolu s KDŽP-Alianciou za Slovensko a stranou bývalého ministra poľnohospodárstva Vladimíra Chovana DOMA DOBRE dohodli na vzájomnom postupe v rokovaní s inými stranami o účasti vo veľkom Národnom bloku.

Dohoda obsahuje 15 bodov, ktoré chcú strany presadzovať. Sú medzi nimi aj obnova štátnej suverenity, potravinovej sebestačnosti a tiež návrat strategických podnikov do rúk štátu či zriadenie jednej zdravotnej poisťovne, odmietnutie registrovaných partnerstiev, ale napríklad aj ochrana manželstva ako zväzku muža a ženy. Súčasťou memoranda je podľa Kotlebu aj rozdelenie miest na spoločnej kandidačnej listine pod hlavičkou ĽSNS.

„Memorandum je pre nás obrovský záväzok, aby sme spravili všetko, čo bude v našich silách, schopnostiach a možnostiach pre to, aby sme Slovensko ubránili pre budúce generácie,“ uviedol Kotleba.

Kotleba reagoval aj na výzvu Štefana Harabina na spoločné stretnutie, na stretnutie pôjde delegácia strán. „Od dnešného dňa už nezastupujem len ĽSNS, zastupujem ďalšie štyri národné a kresťanské strany. V mene týchto piatich strán môžem povedať, že výzvu prijímame. Pôjde k nemu delegácia našich strán, ktorá mu prinesie memorandum s cieľom, aby si ho mohol naštudovať a aby sa k nemu, ak mu ide o Slovensko, mohol po triezvom zvážení pripojiť,“ uviedol Kotleba s tým, že posledný možný deň, kedy je možné pristúpiť k memorandu je večer 17. novembra.

Voľby rozhodnú, či si Slovensko ponechá konzervatívnu tvár

Predsedníčka Národnej koalície Slavěna Vorobelová včera vyzvala videom k spájaniu, aby sa zabránilo triešteniu národných síl. Budúce voľby podľa slov Vorbelovej rozhodnú o tom, či si Slovensko ponechá svoju konzervatívnu tvár, alebo či sa vydá cestou liberalizmu, ktorá Slovensko privedie len k silnejšej propagácii LGBTI agendy, adopcii deti pármi rovnakého pohlavia, či migrácii.

„Musíme to zastaviť a rovnako ako liberálne strany aj tie pronárodné sa musia zjednotiť. Je čas odhodiť staré nezhody, pozerať do budúcnosti a nájsť silu pre vytvorenie národného zoskúpenia strán,“ vyzvala Vorobelová.

Líderka Národnej koalície sa vyjadrila aj k ponuke ĽSNS, ktorá pozvala k spolupráci predstaviteľa strany Vlasť Štefana Harabina. „Ja osobne preto vyzývam Mariana Kotlebu, aby spolupracoval so všetkými, ktorí prejavia záujem o spoluprácu, hľadal programové prieniky a pokúsil sa o zjednotenie národných síl,“ uviedla a vysvetlila, že v minulosti síce označila Kotlebu za fašistu a extrémistu, ale vtedy vychádzala len z medializových informácií. Dnes majú strany podľa jej slov k sebe veľmi blízko.

Vorobelová tiež ocenila, že aj napriek nezhodám z minulosti, mala možnosť rokovať zo zástupcami ĽSNS a urobiť tak prvý krok k zjednoteniu.

V závere sa ohradila voči vyjadreniam poslanca Špánika k strane ĽSNS a vyzvala Mariana Kotlebu aby sa spojili a zabojovali spoločne o Slovensko.

Spolupráca

Politické strany KDŽP Aliancia za Slovensko, Národná koalícia a strana bývalého ministra poľnohospodárstva pána Vladimíra Chovana DOMA DOBRE sa včera už dohodli na vzájomnom postupe v rokovaní s inými stranami o účasti vo veľkom Národnom bloku.

Ich hlavnou podmienkou spolupráce je, aby sa zhodli nielen na modernom volebnom programe pre prosperujúce Slovensko, na hodnotovej agende s cieľom zásadne zvýšiť ochranu počatého života a rozvoja rodiny, ale aby aj jednoznačne deklarovali, že budú rešpektovať demokratické zriadenie, uznávať krivdy a nespravodlivosti spáchané v dejinách na nevinných ľuďom a odmietať ich.

Národný blok má podľa predstaviteľov týchto politických strán reálnu šancu vzniknúť a má reálnu šancu vyhrať najbližšie parlamentné voľby. „Jednota a spolupráca pronárodných kresťanských síl je kľúčová v historických momentoch a výzvach.“

Tatiana Starázdroj: https://www.hlavnespravy.sk/nechcu-aby-sa-slovensko-vydalo-cestou-liberalizmu-konzervativne-pronarodne-strany-avizuju-dalsie-spajanie/1953745

COVID-19 - Slovensko - aktuálny stav

Informáciu o mieste a počte chorých získate pohybom kurzoru myši.


najnovšie v poradí

ukradnuté kosovo


európa na rázcestí ...

náhodný výber článkov

Jak se stát užitečným skotem

Francouzský prezident Macron má nové líbivé heslo: „Více Evropy“. Zní to tak pěkně! Skoro až hipísácky – cítíte v tom takové to „více lásky, více míru, více porozumění, více spolupráce mezi národy...,“ že?

Kto si bez viny – protestuj!

(Ulice a námestia naše problémy nevyriešia...)

Bruselskí buzeranti

Na úvod uvádzam, že pod označením „buzerant“ v tomto článku nemám na mysli hanlivé označenie homosexuála ale človeka, ktorý iných ľudí buzeruje,

Ukazuješ do tmy

Názov dnešnej úvahy mi vnukol priateľ, ktorý číta moje úvahy, a takto mi to už dvakrát napísal. Priznám sa, zamrzelo ma to. Prečo? Veď píšem o fungovaní ekonomiky, jej „stroji“, ktorý ju ženie, či má hnať vpred v prospech ľudí, ktorý na území daného štátu žijú.