Verejné zhromaždenie Ľudovej strany Naše Slovensko (ĽSNS) sa 17. októbra v Trenčíne môže uskutočniť

Krajský súd v Trenčíne vo štvrtok uznesením vyhovel žalobe, ktorú strana podala proti rozhodnutiu mesta Trenčín zhromaždenie zakázať.

Podľa predsedníčky správneho orgánu Krajského súdu v Trenčíne, ĽSNS je parlamentnou politickou stranou a jej právo zhromažďovať sa je zaručené ústavou. O činnosti strany rozhodoval Najvyšší súd SR, ktorý nevidel dôvod na rozpustenie strany. Odsúdenie poslanca Milana Mazureka považuje za individuálny prípad jednotlivca a nie celej strany.

„Zákon o zhromažďovaní stále dáva možnosť, aby v prípade porušenia zákona počas zhromaždenia bolo rozpustené,“ doplnila sudkyňa.

Tajomník ĽSNS Rastislav Schlosár rozhodnutie súdu víta a cení si skutočnosť, že súd nepodľahol tlakom a zvíťazila spravodlivosť. „Mrzí ma, že toľko rokov od prevratu v roku 1989 sa ešte vždy nájdu predstavitelia samospráv, ktorí nemajú problém potláčať základné demokratické princípy a práva nielen jednotlivca, ale celých politických strán,“ doplnil tajomník s tým, že zhromaždenie sa na Mierovom námestí v Trenčíne 17. októbra uskutoční.

Trenčiansky primátor Richard Rybníček je podľa vlastných slov druhým človekom v tomto štáte, ktorý sa nejakým spôsobom pokúsil povedať, že ĽSNS je extrémistická strana. Prvým bol podľa neho generálny prokurátor, ktorý neuspel na Najvyššom súde. „Myslím si, že je to dobrá cesta k tomu, aby sme sa takýmto stranám postavili a dali im jasne najavo, že nebude im to len tak ľahko všetko prechádzať a že si budú musieť dávať veľký pozor na to, čo budú robiť na tých zhromaždeniach,“ skonštatoval primátor.

Mesto Trenčín zakázalo verejné zhromaždenie ĽSNS ohlásené na 17. októbra v Trenčíne. Jedným z dôvodov bola skutočnosť, že poslanec NR SR za ĽSNS Milan Mazurek bol právoplatne odsúdený za trestný čin popierajúci ústavné práva občanov Slovenskej republiky a jeho strana sa od toho nedištancovala.

„Ak poslanec NR SR spácha trestný čin a táto politická strana s k tomuto prihlásila, pre mňa to neznamená, že je to nejaký jednotlivec, ale že bola odhalená skutočná pravda o ĽSNS,“ zdôraznil Rybníček s tým, že verejné zhromaždenie budú spolu s políciou dôsledne monitorovať.

zdroj: https://www.hlavnespravy.sk/krajsky-sud-dal-zelenu-zhromazdeniu-kotlebovcov-trencine/1898561
COVID-19 - Slovensko - aktuálny stav

Informáciu o mieste a počte chorých získate pohybom kurzoru myši.


Kto dnes oslavuje ...

Meniny na web

ukradnuté kosovo


európa na rázcestí ...

náhodný výber článkov

Z konferencie Slovenská identita

Dvadsiateho deviateho novembra 2016 sa v Bratislave uskutočnila konferencia Panslovanskej únie pod názvom Slovenská identita.

Marček tvrdí, že verejnosť nesmie byť ľahostajná

Poslanec Marček oznámil na nedeľu protest proti Kiskovi a jeho novej strane: “Už nebude mať imunitu. Poďme mu zrátať všetky prehrešky”

Slovensko o 100 rokov - Výzva

Vážení čitatelia, 

Panslovanská únia vychádza zo skutočnosti, že Slovensko je kolískou slovanstva. Naši predkovia Sloveni mali Písmo sväté vo svojej reči a svoj vlastný liturgický jazyk v čase, keď absolútna väčšina európskych národov na niečo také ani len nemyslela.