Slovenský národný pochod: Dukla – Banská Bystrica – Devín

Hoci sa národniari začínajú spájať, a úlohu lídra sa snaží prevziať tá alebo iná skupina proslovensky a proslovansky naladených občanov, široká národniarska koalícia je ešte v nedohľadne.

Obyčajní ľudia (nie OĽaNO) s patriotickým duchom chcú napomôcť “ozajstnému spojeniu” patriotických, proslovanských a proslovenských síl, a preto organizujú Slovenský národný pochod, ktorý potrvá celý mesiac a bude sa konať od 14. augusta so štartom na Dukle po 13. septembra s vyvrcholením na Devíne.

Organizátori uvádzajú, že Slovenský národný pochod je významná akcia, ktorá napomôže zjednotiť obyvateľov Slovenska a podporiť mier nielen v našej krajine, ale aj v celej Európe a vo svete. Tento pochod je veľkou výzvou pre vlastencov, ktorí podporujú tradičnú rodinu, naše tradície a zvyky, chcú chrániť našu prírodu a kultúru, jazyk a vieru, svoju slovenskú a slovanskú identitu.

Organizátorom pochodu nie je žiadna politická strana alebo hnutie, je to občianska iniciatíva ľudí zo všetkých kútov Slovenska, ktorých spájajú tradičné, krásne, ľudové hodnoty Sveta Slovanov. „Táto iniciatíva a národný pochod spája všetkých, bez ohľadu na to, či sa jedná o ľudí hlásiacich sa k našej pôvodnej Kultúre, teda Slovienov alebo kresťanov či ateistov. Technickú podporu pochodu zabezpečuje Slovanské združenie Slavica a Matičiari,“

Miloš Zverina /občianske združenie SLAVICA/informoval, že pochod začína 14. augusta o 12.00 hod. pri pamätníku na Dukle pútavým kultúrnym programom a potrvá presne mesiac. Jeho trasa je rozdelená na 8 etáp, na ktorých sa môže zúčastniť každý obyvateľ Slovenska a prejsť toľko kilometrov, koľko zvládne. Každý si môže vybrať, ako prejde svoju trasu národného pochodu:

 – Člen základného družstva, ktorý prejde celú trasu

– Člen podporného motorizovaného sprievodného družstva

– Člen etapového družstva, ktorý prejde jednu alebo viac etáp

– Člen – podporovateľ s jednodňovou účasťou na pochode

– Člen – podporovateľ s materiálnou alebo finančnou podporou

 

Slovenský Národný Pochod potrvá 31 dní a bude končiť 13. septembra o 15.00 hod. pod Hradom Devín, kde sa bude konať Národná Veča a Kultúrny program – vystúpenia slovenských hudobníkov. Medzitým sa účastníci pochodu zúčastnia na oslavách 75. výročia Slovenského národného povstania 29. augusta v Banskej Bystrici a na spomienkovej slávnosti na Bradle pri Mohyle M. R. Štefánika.

„V siedmej etape sa k nám pripoja aj naši Moravskí Bratia, keďže budeme prechádzať aj územím Moravy. Trasa pochodu ide po červenej turistickej značke naprieč celým Slovenskom a kopíruje turistickú magistrálu Cesta hrdinov SNP a Štefánikovu magistrálu. Cesta hrdinov SNP je najdôležitejšia turistická magistrála na Slovensku. Siaha zo severovýchodu krajiny – Dukliansky priesmyk až na západ po Devín. Celú trasu sme rozdelili na 8 etáp,“ uviedol Miloš Zverina.

 

– 1 ETAPA: DUKLA-HERVARTOV (75 KM, 3 DNI)

– 2 ETAPA: HERVARTOV-ĽUBOVEC (62 KM, 2 DNI)

– 3 ETAPA: ĽUBOVEC – TELGART (150 KM, 5 DNÍ)

– 4 ETAPA: TELGART – DONOVALY (97 KM, 4 DNI)

– 5 ETAPA: DONOVALY – FAČKOVSKÉ SEDLO (90 KM, 5 DNÍ)

– 6 ETAPA: FAČKOVSKÉ SEDLO – DRIETOMA (70 KM, 3 DNI)

– 7 ETAPA: DRIETOMA-BREZOVÁ POD BRADLOM (65 KM, 2 DNI)

– 8 ETAPA: BREZOVÁ POD BRADLOM- DEVÍN (130 KM, 4 DNI)„Vážení Priatelia a Kamaráti, Bratia a Sestry, Slováci, Sloveni a Slovenky, Slovieni a Slovienky, dovoľte nám pozvať Vás touto cestou na podujatie Slovenský Národný Pochod, ktoré sa uskutoční v dňoch 14. augusta až 13. septembra. Slovenský národný pochod je cestou k zjednoteniu Slovenska a podpory mieru na Slovensku, v Európe a vo Svete. Zároveň je pochodom za Slovenskú Rodinu, Národ, Vlasť, Prírodu, Kultúru a Jazyk. Ďakujeme za Vašu podporu podujatia Slovenský národný pochod. Viac informácií bude uverejnených na stránke slavica.sk a na Facebooku v skupine Slovenský Národný Pochod.


Miloš Zverina
predseda občianskeho združenia Slavica.

COVID-19 - Slovensko - aktuálny stav

Informáciu o mieste a počte chorých získate pohybom kurzoru myši.


Kto dnes oslavuje ...

Meniny na web

ukradnuté kosovo


európa na rázcestí ...

náhodný výber článkov

Historik F. Vnuk: Zamyslenie po voľbách do Európskeho parlamentu

Takmer vo všetkých štátoch EÚ voliči jasne dali najavo svoju nespokojnosť so súčasným stavom a so smerom, akým sa ona uberá.

„Všetko je dovolené“

Všetko je dovolené: Aj nehovoriť pravdu. K tejto úvahe ma podnietila úvaha Ing. P. Zajaca -Vanku  Pád neoliberalizmu z web stánky Spolku národohospodárov. On povedal pravdu.

Nízky pocit naliehavosti

Čitateľ sa môže spýtať na čo myslím? Zároveň vie, že už dlhodobo rozoberám fungovanie ekonomiky, a tak nadpis korešponduje s touto témou. Ten pocit nemajú politici a vlády.

Vláda nerozhoduje vedecky  

Prečo? Zdá sa, že svoje tvrdenia vláda neopiera o vedu a nevie naformulovať svoje tvrdenia ani do jazyka ekonómie a ani do jazyka matematiky.